+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Kdo o vás bude pečovat
v TCM CLINIC

Poznejte náš tým profesionálních terapeutů.
Objednat se na kliniku
obrázek

Ing. Radka Vymlátilová

Čím mě TCM oslovila?
O čínské medicíně jsem slyšela již doma díky mamince, která se o ni zajímala. Prakticky jsem se s ní seznámila jako pacientka. V té době jsem jí ale zas takovou pozornost nevěnovala, i když mě vždy bavilo povídat si o ní s mojí terapeutkou a kamarádkou zároveň. Již v té době jsem vlastně uvažovala, že bych ji chtěla studovat. Ten pravý čas přišel ale až na mateřské, kdy jsem chtěla dělat něco pro sebe, co mě bude bavit a zároveň se odreaguji od mateřských povinností. Dodnes si pamatuji první seminář na Novotného lávce, kde nám přednášel MUDr. Lucký. Jeho charismatické povídání o čínské medicíně a její filosofii mě nadchlo a i lidi, kteří se tam sešli, byli moc fajn. Postupem času jsem víc a víc pronikala do tajů čínské medicíny a čím dál tím více mě bavila. Proto jsem se rozhodla ve studiu pokračovat. Že třeba jednou ji budu i praktikovat :-) Ale rozhodně tam byla touha vědět víc. Nejvíce na čínské medicíně obdivuji její nadčasovost, hloubku a celostní přístup ke člověku a jeho nemoci. Vše je propojené, nic neexistuje odděleně.

S jakými obtížemi mě lidé nejvíce vyhledávají?
Je to různé, od akutních až po chronické. Někteří pacienti přijdou rovnou k nám, protože chtějí nemoc nebo problém řešit jinak než práškama. Jiní pacienti zase už vyzkoušeli západní léčbu, která jim nepomohla, a tak hledají jiné způsoby léčby. Obecně lze říci, že převažuje neplodnost, bolestivá menstruace, špatné zažívání a kožní onemocnění.

Je nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?
Určitě - nejvíce u pacientů vidím to, jak mají ne úplně vhodné stravovací návyky díky různým trendům a reklamám. Proto v první řadě doporučuji svým pacientům, aby jedli pravidelně a aby úplně vynechali jogurty, tvarohy a banány. Ty totiž trávení oslabují, ochlazují a vytváří hleny. Pořád mě překvapuje, kolik lidí je jí denně! Mám mnoho pozitivních ohlasů od pacientů, kteří je vynechali a začali se cítit lépe. Takže to je můj první tip. A druhý tip je pro naši duši - v TCM se jí přiklání stejná, ne-li větší, důležitost jako tělu. I duši je třeba vyživovat a pečovat o ni a v dnešní době bych řekla více než kdy jindy. Proto vřele doporučuji BÝT VNÍMAVÝ - sám k sobě, ale i k okolí. Tím se spojíme sami se sebou, uvědomíme si své pocity, své myšlenky, jaký mají na nás vliv, co nám dělá dobře a co ne, co chceme a nechceme. Ideální jsou k tomu meditace, anebo se stačí jen tak zastavit a uvědomit si svoje tělo, svůj dech, své pocity. Když si osvojíme tuto praxi a zařadíme ji do naše života, ovlivní to naše zdraví i psychiku.


Ordinační doba

Standardní ordinační doba:
Pondělí: 08:30 - 18:00
Úterý: 08:30 - 18:00

Vzdělání v TCM

  • Vystudovala ekonomii na ČZU v Praze.
  • 2017 absolvovala školu tradiční medicíny - Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT.
  • Absolvovala odborné semináře z oblasti čínské medicíny: skalpová akupunktura, gynekologie, akupunktura 12ti kloubů, mezinárodní klasifikace nemocí dle WHO - tradiční čínská medicína II.
  • 2016 měsíční stáž v Pekingu na Traditional Chinese Medicine Beijing Hospital.
  • 2015 kurz Akupunktura a Bachovy květové esence, Inspirita.
  • 2010 absolvovala seminář Dietetika z pohledu Tradiční čínské medicíny pořádaný 1. školou tradiční čínské medicíny.
  • 2010 ukončila kurz Čínská masáž zad a šíje I., II. u Petra Laciny.

Praxe

V současné době působí jako terapeut v TCM CLINIC v Praze a také provozuje soukromou praxi v Praze 5.

Objednat se Zpět na přehled