+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Časté dotazy

Chcete se nás na něco zeptat?

Hodně se nás ptáte a to je dobře.
Zde naleznete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.


Jak se k Vám dostanu? Je u Vás možnost parkování?

Najdete nás na adrese Národní 11, Praha 1. Jsme v budově mezi lékárnou BENU a Národní kavárnou, ve 2. patře.

Veřejnou dopravou se k nám dostanete buď metrem B na stanici Národní Třída (a dále asi 5-10 minut chůze), nebo tramvají číslo 2, 9, 18 a 22 na zastávku Národní divadlo (a dále asi 2 minuty chůze). 

Parkování v centru Prahy je obecně problematické, proto doporučujeme raději využít dopravu pomocí MHD. V případě dopravy autem pak doporučujeme využít veřejné placené parkoviště v garážích Národního divadla. V okolí lze také nalézt placené zóny stání na ulici, které jsou ale často již obsazené.

Jak probíhá vstupní vyšetření?

Vstupní vyšetření trvá přibližně 1 hodinu, jedná se především o rozhovor s terapeutem/terapeutkou a následnou diagnostiku z jazyka a pulsu dle čínské medicíny. Na základě výsledků terapeut následně doporučí způsob léčby. Více informací o první návštěvě najdete zde.

Co si mám vzít s sebou na první návštěvu?

Není třeba nic speciálního, ale je vhodné si přinést svou zdravotní dokumentaci z lékařských vyšetření. 

Mohu se objednat rovnou na akupunkturu?

Nejprve je třeba objednat se na vstupní vyšetření, na základě kterého Vám terapeut doporučí individuální léčbu (ovlivňování energetických drah, bylinná léčba, dietetická doporučení, masáže, případně jejich kombinaci).

Mám přijít nalačno?

Není třeba chodit nalačno, pokud se neúčastníte našeho redukčního a detoxikačního programu. Vzhledem k diagnostice z jazyka doporučujeme nečistit si povrch z jazyka, a to alespoň dva dny před schůzkou. V den schůzky nejíst/nepít potraviny, které by mohly jazyk obarvit a zkreslit tak diagnostiku (např. červená řepa, borůvky, káva, bonbony…).

Máte terapeuta se zaměřením na můj zdravotní problém?

Čínská medicína je celostní, řeší tedy celkový stav organismu. Terapeuti se zabývají rovnováhou celého těla, nemají proto samostatné specializace, jako je tomu v západní medicíně. Právě pro komplexní přístup umíme být nápomocni.

Kdy nejpozději mohu ohlásit zrušení schůzky?

Schůzku je třeba zrušit nejméně 24 hodin předem. Při pozdějším zrušení schůzky nebo nedostavení se bez omluvy Vám bude účtován storno poplatek až do plné výše.

Které nemoci umí TCM dobře vyléčit?

Tradiční čínská medicína obnovuje ztracenou rovnováhu v těle. Rovnováha se totiž rovná stav zdraví. Pacienti nás vyhledávají s rozličnými potížemi a mnohdy jsme úspěšní i tam, kde moderní medicína nenachází řešení. Nejčastěji se na nás pacienti obracejí s bolestivými stavy, dýchacími potížemi, trávicí potíže, urologické, gynekologické a kožní problémy, redukce váhy, celkové poruchy i postcovidové potíže. Více informací o potížích, kterým se věnujeme najdete zde.

Mohu u Vás platit kartou nebo zaměstnaneckými benefity?

Ano, můžete platit platební kartou nebo zaměstnaneckými benefity (BENEFITY a.s., BENEFITY PLUS).

Zobrazit všechny dotazy
Zobrazit všechny dotazy
Zobrazit všechny dotazy
Zobrazit všechny dotazy

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.Pokud v seznamu nenajdete odpověď na to, co by Vás zajímalo, neváhejte a napište nám. Rádi Vám odpovíme! Dotazy nezveřejňujeme automaticky, ale můžeme je přeformulovat na obecný dotaz a umožnit tak ostatním, aby se mohli inspirovat.

Vložit dotaz