+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Kdo o vás bude pečovat
v TCM CLINIC

Poznejte náš tým profesionálních terapeutů.
Objednat se na kliniku
obrázek

Veronika Vlachynská

Čím mě TCM oslovila?

S TČM jsem se poprvé setkala před mnoha lety jako pacientka, kdy jsem si její léčebné účinky s úspěchem vyzkoušela na sobě. Když jsem se pak později dozvěděla, že se tento obor dá vystudovat i u nás v ČR, dlouho jsem neváhala a přihlásila se ke studiu. Z mé mnohaleté technické praxe v oboru strojírenství a energetiky jsem se s nadšením ponořila do Studia pěti dovedností, do tajů tradiční čínské medicíny. Ta mě zaujala svojí tisíce let starou filozofií, ale zároveň i neuvěřitelnou propracovaností a logikou a především svým individuálním a celostním přístupem k pacientovi a jeho problémům. Jako terapeutka TČM se snažím pomáhat svým pacientům, podrobně vyslechnout jejich potíže a s pomocí fytoterapie, akupunktury, baňkování, moxy a dietetiky řešit příčinu jejich nemocí a vracet jim do tváří ztracený úsměv.

S jakými obtížemi mě lidé nejvíce vyhledávají?

Pacienti přicházejí s různými potížemi, asi nejčastěji s těmi chronickými, kde jim nepomohla západní medicína a hledají alternativu. Jsou to například různé bolestivé stavy jako migrény, bolesti kloubů, svalů a zad, různé trávicí, gynekologické a urologické potíže. Ale také i pacienti trpící nespavostí, únavou, neplodností, různými alergiemi a všemožnými kožními problémy. Jiní si přejí podpořit svou imunitu nebo chtějí řešit problémy psychického charakteru.

Je nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?

Mým tipem je tzv. Yang Sheng Fa, což v našem překladu znamená „Umění pěstování života“, které vychází ze zkušeností předávaných mudrci ve starověké Číně, zástupci taoistické filozofie. Rozvíjení a pěstování života bylo skutečně hlavním úkolem zdravotní péče, důležitějším než léčba nemocí, protože její vykonávání a dodržování bylo chápané jako nejlepší způsob prevence proti nemocem. Rady se týkaly především správných stravovacích návyků, ideálně jíst každý den pravidelně ve stejnou hodinu a mít jídelníček přizpůsobený svému konstitučnímu typu, jíst a celkově žít v souladu s ročními obdobími, vyhýbat se nadměrné fyzické i psychické zátěži, ale zároveň mít pravidelný pohyb a odpočinek, zkrátka dodržovat pravidelný životní styl, což je hlavní podstata pro zdravý a dlouhý život. V životě se řídit heslem „Všeho s mírou“, protože veškeré čínské učení o zdraví a dlouhověkosti je založeno na umírněnosti.


Ordinační doba

Standardní ordinační doba:
Čtvrtek: 9:00 - 13:00

Vzdělání v TCM

2016-2020 - Škola tradiční čínské medicíny TCM INSTITUT - Studium pěti dovedností, součástí studia byly také následující semináře:

  • Skalpová akupunktura
  • Gynekologie
  • Akupunktura 12. kloubů
  • Mimořádné dráhy
  • Duševní onemocnění

 Po ukončení studia pěti dovedností se snažím v oboru vzdělávat i nadále, v roce 2021 jsem absolvovala semináře:

  • Cesta k harmonii dle pěti elementů u MUDr. Komárkové
  • Omlazovací techniky obličeje u MUDr. Luckého

Praxe

Od roku 2020 mám soukromou praxi v Praze a od roku 2021 působím také jako terapeutka v TCM CLINIC v Praze.

Objednat se Zpět na přehled