+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Kdo o vás bude pečovat
v TCM CLINIC

Poznejte náš tým profesionálních terapeutů.
Objednat se na kliniku
obrázek

Mgr. Anna Treščáková

Už od dětství je můj život spojen s prostředím lékárny, kde jsem, díky mamince – lékárnici, trávila mnoho času. Později jsem vystudovala obor Farmaceutický asistent a převzala provoz rodinné lékárny v Radnicích u Rokycan. Po několika letech práce ve farmacii jsem si začala uvědomovat, že v některých případech přístup západní medicíny pacientům nemůže nabídnout úspěšné vyléčení. Připadalo mi důležité mít možnost nabídnout kromě léků i jinou alternativu.

Tradiční čínská medicína si mě získala svým celostním a „tvůrčím“ přístupem k lidskému zdraví. Při posuzování „obrazu nemoci“ se čínská medicína na člověka dívá zároveň jako na samostatný systém a zároveň jako na součást nekonečného celku. V čínské Knize proměn se o tom říká, že Člověk je výsledkem rozhovoru mezi Nebem a Zemí.


Ordinační doba

Standardní ordinační doba:
Čtvrtek:13:30 - 18:00

Vzdělání v TCM

 

V letech 2016-2021 jsem absolvovala Studium pěti dovedností na TCM Institutu v Praze pod vedením MUDr. Jozefa Luckého. Oceňuji, že nám během studia byly předány praktické a osvědčené léčebné postupy v oblasti gynekologie, urologie, bolestivých stavů, psychických obtíží, zažívacích potíží, dětských nemocí, dermatologie, infekčních onemocnění atd.

Během postgraduálního a doplňujícího vzdělávání jsem dále absolvovala například tyto semináře:

  • Omlazovací techniky obličeje (TCM Clinic)
  • Skalpová akupunktura (TCM Clinic)
  • Akupunktura dvanácti kloubů (TCM Clinic)
  • Cesta k harmonii podle pěti elementů (Inspirita, MUDr. Dagmar Komárková)
  • I-ťing - Kniha Proměn a Kouzlo hexagramů (Česká škola Feng Shui, Michel Vinogradoff)

Praxe

V současné době jsem terapeutkou na TCM CLINIC a vedu soukromou ordinaci v Plzni. Kromě tradiční čínské medicíny se zajímám o I-ťing a také o práci C. G. Junga, která je pro mě inspirací při hledání souvislostí mezi nemocemi těla a duše.

Objednat se Zpět na přehled