+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Kdo o vás bude pečovat
v TCM CLINIC

Poznejte náš tým profesionálních terapeutů.
Objednat se na kliniku
obrázek

Ing. Mgr. Iva Skybová

Čím mě TCM oslovila?

Na léčbě prostřednictvím tradiční čínské medicíny se mi líbí, že dokáže řešit téměř vše, počínaje akutním nachlazením, přes psychické problémy po chronické nemoci, které pacienta trápí spousty let a na které mu postupy moderní medicíny často nezafungovaly, nebo problém pouze potlačily. Čínská medicína díky svému celostnímu přístupu hledá a odstraňuje primárně příčiny nerovnováhy, nikoliv její následky manifestující se nejrůznějšími symptomy. Prací terapeuta pak je tyto zdánlivě nesouvisející střípky poskládat a spojit do logického obrazu, který umí klinický stav pohledem čínské medicíny popsat. Léčba pak probíhá přirozenou cestou prostřednictvím ovlivňování akupunkturních bodů a drah, nebo požíváním bylinných směsí, nikoliv použitím chemických preparátů. 

Na co se ve své praxi specializuji?

Není nic, čemu bych se v praxi vyhýbala a pacienti se na mě obrací s nejrůznějšími problémy, ať už fyzického či duševního charakteru. Samozřejmě některé nemoci se dají zvládnout relativně rychle, některé, zejména chronické obtíže, vyžadují dlouhodobou léčbu s pomalejším efektem. Velké množství pacientů trápí například kožní problémy, alergie a jiná autoimunitní onemocnění. Ženy často hledají pomoc při gynekologických obtížích, problémech s otěhotněním, bolestmi hlavy, nespavostí. Velmi časté jsou také problémy s trávením, urologické potíže a bolesti pohybového aparátu, na které velmi dobře účinkuje akupunktura. Čínská medicína však umí velmi dobře a rychle pomoci také dětem, a to už od kojeneckého věku, zlepšit imunitu, připravit tělo na očkování, nebo podpořit ženu při těhotenství a přípravě k porodu.

Mám nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?

Zvolnit. A také se trochu vrátit ke kořenům... Současná doba je extrémně rychlá, zaměřená na výkon, dle čínské terminologie příliš „yangová.“ Většina moderní populace tráví svoji pracovní dobu na židli u počítače, jednáních a poradách, přičemž je pod neustálým tlakem ohledně výkonu a termínů. Evoluce však nebyla tak rychlá, abychom se takovému způsobu života fyziologicky přizpůsobili, proto nám to způsobuje velké množství problémů počínaje psychickými problémy, depresemi, poruchami spánku a zažívání, přetížením kloubů, vazů či naopak ochabováním různých svalových partií. Podle učení čínských lékařů bychom měli naslouchat svému tělu a žít v souladu s přírodními cykly. Často pak stačí pozměnit alespoň některé základní zásady životosprávy a nastavit svůj fyziologický rytmus a stravovací návyky tak, abychom svému fyzickému tělu ulevili.


Ordinační doba

Standardní ordinační doba:
Čtvrtek: 13:30 - 18:00

Vzdělání v TCM

S alternativní medicínou jsem se setkala poprvé v roce 2015, kdy jsem se účastnila léčebně vzdělávacího pobytu v ajurvédských lázních na Srí Lance. Poté jsem v letech 2016-2020 absolvovala ucelený vzdělávací program „Škola tradiční čínské medicíny - studium pěti dovedností“ zahrnující oblast akupunktury, fytoterapie, dietetiky, masáží tuina, cvičení Qi Gongu a dalších léčebných technik (moxa, baňky, guasha, atp.) na TCM INSTITUT v Praze.

V rámci vzdělávání jsem absolvovala dále tyto semináře:

  • Skalpová akupunktura
  • Akupunktura 12ti kloubů
  • Mimořádné akupunkturní dráhy
  • Psychická onemocnění
  • Dětské nemoci a léčba dětí
  • Omlazovací techniky obličeje (Beauty Accupuncture)
  • Cesta k harmonii dle pěti elementů (MUDr. Komárková)Praxe

V současné době působím jako terapeutka na klinice TCM CLINIC v Praze.

Objednat se Zpět na přehled