+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Kdo o vás bude pečovat
v TCM CLINIC

Poznejte náš tým profesionálních terapeutů.
Objednat se na kliniku
obrázek

Petra Benderski

Proč jste se rozhodla věnovat TCM?

Začnu trochu neobvykle a to otázkou. Věříte ve své sny? Někdy na základní škole mě začaly zajímat léčivé rostliny a já snila, že se jednou stanu magistrou v lékárně vonící po bylinách. Volba oboru farmaceutický laborant byla tedy jasná. Protože se však ten rok na SZŠ obor neotvíral a já nechtěla zůstat v 9. třídě na základní škole, rozhodla jsem se pro zdravotní sestru. Během prvního ročníku, kdy mi na praxi v nemocnici zemřel první pacient, jsem si uvědomila, že práce zdravotní sestry by pro mě byla příliš náročná. Vlastní náplň studia mě však nesmírně bavila, proto jsem po maturitě chtěla pokračovat na lékařské fakultě a po jejím skončení se zabývat alternativní medicínou. Velkým zklamáním pro mě bylo, když mi rodiče oznámili, že si nemohou dovolit podporovat mě dále na studiích. Nastoupila jsem do nemocnice na chirurgické oddělení a po necelém roce jsem přešla do histologické laboratoře, kde bylo podmínkou, že si doplním vzdělání v oboru zdravotní laborant. Mojí vášní se na mnoho let stala histologie. Později, když jsem díky premenstruálnímu syndromu objevila zázračné kuličky Jia Wei Xiao Yao (kdo zažil, pochopí :-) a zkoumala jejich složení na webu, objevila jsem, že existuje možnost studovat TCM v ČR, a to dokonce na dvou školách. Vybrala jsem si TCM INSTITUT, jehož studium Pěti dovedností dávalo záruku, že po jeho skončení bude absolvent schopen založit si vlastní terapeutickou praxi. Díky štědrosti mého partnera, dnes již manžela, se mi tak po 20 letech mé sny vyplnily :-) 

S jakými obtížemi Vás lidé nejčastěji vyhledávají?

Z více než 50% je to kvůli obtížím psychosomatického charakteru. Jedná se o funkční poruchu, kdy se psychické problémy, třeba i nenápadné či zdánlivě zcela skryté, projeví navenek jako tělesné nemoci. Trápení, nespokojenost a stres jsou pro organismus natolik zatěžující, že se s tím nedokáže vyrovnat jinak, než že odstartuje nějaký tělesný problém. Mezi nejčastější psychosomatická onemocnění patří například chronické bolesti, chronická únava, zažívací obtíže, nespavost a další zdravotní problémy, které přetrvávají nebo se stále vracejí.

Můžete se s námi prosím podělit o nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?

Já osobně nacházím inspiraci v metodě Yang Sheng Fa - Umění pěstování života. Zpomalte, zklidněte se a mějte odvahu naslouchat svému nitru, všechny odpovědi najdete tam. Naslouchání svým potřebám, ve smyslu hlubokého respektu ke svému tělu, to je v životě hnací silou.


Ordinační doba

Standardní ordinační doba:
Úterý: 10:00 - 18:00

Vzdělání v TCM

  • Petra vystudovala obor všeobecné zdravotní sestry.
  • Následovalo nástavbové studium zdravotního laboranta a posléze specializace pro histologii a histologickou techniku.
  • V letech 1994-2019 Petra pracovala v Karlovarské krajské nemocnici a.s. - nejprve na chirurgickém oddělení jako zdravotní sestra, poté jako zdravotní laborant v histologické laboratoři a od roku 2005 na pozici vrchní laborant Patologicko-anatomického oddělení.
  • V letech 2007-2010 vedla praktickou výuku histologie a histologické techniky na SZŠ a VOŠZ Karlovy Vary.
  • V roce 2013 absolvovala Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT.
  • V roce 2015 byla na odborné stáži na Univerzitě TCM v čínském Nanjingu a jejích nemocnicích na odděleních pediatrie, gynekologie, akupunktury, gastroenterologie.
  • O rok později byla na krátkodobé stáži na klinice čínské medicíny Inspirita, Praha.

Petra se neustále vzdělává v oboru, mezi její záliby patří knihy, hudba, cestování, vaření a poznávání nových chutí.

Praxe

V současné době má svou terapeutickou praxi TCM v Karlových Varech a zároveň působí na TCM CLINIC v Praze.
Na TCM INSTITUT vede praktické semináře Akupunktury 12 kloubů.

Objednat se Zpět na přehled