+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Kdo o vás bude pečovat
v TCM CLINIC

Poznejte náš tým profesionálních terapeutů.
Objednat se na kliniku
obrázek

Jaroslava Branšovská

Narodila jsem se v červenci roku 1983. Jak vždycky říkám: den po upálení Mistra Jana Husa (ale v jiném století) a den po narození jeho svátosti Dalajlámy, stejně tak i ve znamení vepře :) Můj prastrýček byl léčitel a proutkař, moje maminka je anděl strážný svého okolí, a možná proto jsem vždy hledala způsoby, jak pomoci těm, kteří to potřebují. Jako malá jsem utíkala do přírody a mluvila s ní, potkala spoustu zajímavých lidí u nás i v zahraničí, pročetla řadu knih o bylinách, léčitelích a jejich technikách a skládala jsem odpovědi na otázky, které vytanuly na povrch. Do cesty mi mezitím přicházela řada lidí, kteří hledali pomoc, a tím mé hledání způsobu jak vyléčit jejich zdravotní stav nabíralo rychlosti a cesta se začala více otevírat. 

Mé první setkání a zkušenost s tradiční čínskou medicínou proběhlo před mnoha lety v Londýně, kde mi jako zázrakem čínští lékaři pomohli vyléčit můj skoro nevyléčitelný ekzém. Tradiční čínská medicína také zacinkala na pomoc ve chvíli, kdy měly mé děti opakující se onemocnění a díky ní se podařilo kolotoč nemocí úplně zastavit.

„Nemohu nazírat na jednu věc bez toho, aniž bych si uvědomila, že za ní stojí mnoho tisíce jiných. Jeden jev není nikdy sám, je to spojitost. Nejsme tu jen my, ale veškerá příroda a vesmír. To je jednota, která nám dává odpovědi. Až budeš stát večer pod zářícími hvězdami, rozhlédni se na nekonečné nebe a uvidíš, kolik je možností. Až půjdeš do přírody lehni si do trávy a vnímej, co Ti chce příroda říct. Na vše má lék, je to mocná čarodějka.“ 

Tradiční čínská medicína za těch několik tisíc let dokázala ucelit a do detailů propracovat náš celý živý svět. Propojila nás a její hlubokost mne nepřestane nikdy udivovat. Kéž by se na spojení nás všech nikdy nezapomnělo.


Ordinační doba

Standardní ordinační doba:
Pátek: 8:30 - 18:00

 

Vzdělání v TCM

Prozatímní cesta mého studia:

  • 2005 Reiki Level 1 a 2 – Michael Kaufmann, London
  • V letech 2017–2021 TCM INSTITUT – Studium pěti dovedností
  • 2020 Seminář Akupunktura a Bachovy esence - MUDr. Dagmar Komárková
  • 2022 Čínská ušní akupunktura I, II - TCM Lóngmén Hradec Králové, MUDr. Michal Strnad
  • 2022 Postgraduální seminář Tři smrtonoši, Gui Zheng, Gu Zheng – MUDr. Jozef Lucký
  • ..ale tím to nekončí
Objednat se Zpět na přehled