+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Kdo o vás bude pečovat
v TCM CLINIC

Poznejte náš tým profesionálních terapeutů.
Objednat se na kliniku
obrázek

Ing. Andrea Křížová

Čím mě TČM oslovila?

Člověk je chápán jako buňka v organismu vesmíru, která je s ním spojená a podléhá stejným zákonům jako vesmír celý. Pomáhám lidem najít cestu k jejich rovnováze v organismu. Jít více do hloubky k sobě. Snažím se navádět lidi na cestu pěstování života k lepšímu zdraví a delšímu životu podle tisíce let ověřené metody „Yang Sheng Fa“.

K tradiční čínské medicíně mě před mnoha lety vlastně přivedla ze zvědavosti akupunktura na hubnutí. Přišla jsem ji zkusit a ONO to krásně zafungovalo. Od té doby jsem léčby pomocí akupunktury jako pacientka využila vícekrát. Pak rozhodnutí ke studiu bylo bez váhání, od studia se už několik let léčím pouze čínskou medicínou pomocí bylinných směsí. Vyhýbám se chemickým lékům. Snažím se stále vyvíjet a ovlivňovat své okolí.

S jakými obtížemi mě lidé nejvíce vyhledávají?

Pacienti přicházejí s různými potížemi, ať už fyzického či duševního charakteru. Asi nejčastěji s těmi chronickými, kde jim nepomohla západní medicína a hledají alternativu. Jsou to například různé bolestivé stavy. Ale také i pacienti trpící nespavostí, únavou, různými kožními problémy a psychickými obtížemi.

Je nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?

Mým tipem je už mnohokrát zmíněná metoda „Yang Sheng Fa“, v překladu „Umění pěstování života“, která vychází ze zkušeností předávaných mudrci ve starověké Číně. Tato metoda je vlastně nejlepší způsob prevence proti nemocem. Naučit se pracovat se svým jídelníčkem, cvičením, odpočinkem a chováním, abychom zvýšili šanci na zdravý, šťastný a dlouhý život.


Ordinační doba

Standardní ordinační doba:
Pondělí: 13:30 - 18:00

Vzdělání v TCM

V letech 2015-2020 jsem absolvovala Studium pěti dovedností na TCM Institutu v Praze pod vedením MUDr. Jozefa Luckého. Jsem vděčná, že nám byly během studia předány tak obsáhlé praktické a osvědčené léčebné postupy v oblasti dermatologie, bolestivých stavů, psychických obtíží, zažívacích potíží, dětských nemocí, infekčních onemocnění atd.

Postgraduální a doplňující vzdělávání:

 • Medicinální houby (Milan Schirlo, MUDr. Lenka Gluvňová)
 • Ušní akupunktura I. a II. (MUDr. Michal Strnad)
 • Mimořádné dráhy (MUDr. Lucký)
 • Cesta k harmonii podle pěti elementů (Inspirita, MUDr. Dagmar Komárková)
 • Omlazovací techniky obličeje (MUDr. Lucký)
 • Akupunktura a omlazovací techniky (SinoBiologická spol. TCM, Tranta)
 • Guasha a její ozdravné, diagnostické a kosmetické využití (SinoBiologická spol. TCM)
 • Skalpová akupunktura (TCM Clinic)
 • Akupunktura dvanácti kloubů (TCM Clinic)
 • Cesta k harmonii podle pěti elementů (Inspirita, MUDr. Dagmar Komárková)
 • Qi Gong pro terapeuty (Vlastimil Kroupa)

TCM zkoušky

TCM Institut Praha - zakončeno řádnou závěrečnou zkouškou (fytoterapie, akupunktura, dietetika, léčebný Qigong, Tui Na, moderní medicína)

Praxe

V současné době jsem terapeutkou na TCM CLINIC a mám svou terapeutickou praxi v Praze. Kromě tradiční čínské medicíny se zajímám o bioenergetiku, biorelease, práci s dechem a dotykem. Jsem lektorkou jógy a Pilates.

Objednat se Zpět na přehled