+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Záněty

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Zánět dolních cest dýchacích
Eva Riedlová
30.10.2015
Oby synové (2 a 4 roky) mají opakovaně (tak 3x až 4x za rok) rýmu a zahlenění dolních cest dýchacích. Starší byl několikrát na ORL a skončilo to antibiotickými kapkami a antibiotiky, což jsem při opakování onemocnění odmítla. Léčíme se klidovým režimem a sirupy na odkašlávání (Bronchipret a jitrocel. sirup).
Já (32 let) mám vždy na jaře a na podzim (právě teď) suchý, někdy až dávivý kašel. Jsem bez teplot, léčím se klidovým režimem a sirupy na odkašlávání (Bronchipret a jitrocel. sirup).
Poradíte mi, prosím, jak bychom mohli zamezit opakování onemocnění? Děkuji Eva Riedlová.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
1.11.2015
Dobrý den, při recidivujících onemocněních (a zejména když je průběh podobný) se často jedná o tzv. skrytý patogen, tzn. že tam nějaký patogen je usazený a nikdy se nepodařilo ho pořádně přeléčit, a on, za vhodných podmínek, o sobě čas od času dává vědět. Blíže Vám nejsem schopen říct bez řádného vyšetření, stálo by za to navštívit terapeuta čínské medicíny a s ním se poradit. U Vás může být také několik možných příčin, a pokud nezjistíme tu pravou, nemá smysl Vám radit nějaké bylinky. Obávám se, že jsem Vám moc neporadil, ale nemám dostatek informací k přesnějšímu vyjádření. Stačí takto? Hezký den! Martin Řezníček terapeut TCM TCM Clinic
Odpovědět
3.11.2015
Děkuji Vám za odpověď, zkusíme se objednat na kliniku. Eva Riedlová
Odpovědět