+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Trávení

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
břicho, svědění dlaně
Eva K.
2.6.2014
Dobrý den,
už delší dobu mám problémy s bolestí levého podbříšku. Gynekolog mi řekl, že to nic není, gastroenterolog (kam chodím na konroly - operace žlučníku, zánět slinivky, zánět střev - v minulosti), že zřejmě gastritída. Při dietě se to zlepšilo (3 měs.), ale nezmizelo.
Kromě toho se mi asi přibližně stejnou dobu objevuje svědění na levé dlani - polštářek pod palcem.
Slyšela jsem, že čínská medicína umí vysvětlit i takovéto souvislosti. Zajímalo by mě zda to neukazuje na nějaký jiný problém.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
5.6.2014
Dobrý den, k bolesti v podbřišku bych potřeboval vědět víc (bolest ostrá, tupá, lokalizovaná, křečovitá, modality - co to zlepšuje a zhoršuje, kdy se to objevuje, atd....). Obecně platí, že jakákoliv bolest je vždy stagnace čchi/energie a/nebo blokáda krve a věřím, že pomocí čínské medicíny bychom se toho dokázali zbavit. Máte pravdu, že si často všímáme souvislostí v organizmu a že "vše souvisí se vším", ale v tuto chvíli mě nenapadá žádné možné propojení mezi polštářkem na dlani pod palcem a podbřiškem. K polštářku pod palcem je nejblíže akupunkturní dráha plic, ale její propojení k podbřišku by bylo velmi spekulativní. Stačí takto? Hezký den! M.Řezníček
Odpovědět