+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Těhotenství

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
těhotenství
Miluše
10.4.2012
Dobrý den.Ráda bych věděla zda mohu při bolesti SI skloubení,která mi jde do nohy,použít 3denní čínskou náplast.Jsem v 8měsíci těhtenství.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
12.4.2012
Dobrý den, náplast působí z vnějšku, tedy její použití je bezpečné i pro těhotné. hezký den M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
Náplast na SI
10.5.2012
Dobrý den, abych pravdu řekla váš argument, že je možno použít náplast na bolest SI sklobení v těhotenství, protože působí zvnějšku ve mě vzbuzuje nedůvěru. ...na aku body se přeci také působí zvnějšku, přesto jsou některé v těhotenství kontraindikovány, aromaesence také působí zvnějšku, přesto jsou některé kontraindikovány atd. Spíš by mě zajímalo, jestli byliny,které tam jsou nemohou vyvolat nějakou komplikaci v těhotenství.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
10.5.2012
Dobrý den, máte pravdu, že i použití náplasti v těhotenství si zaslouží podrobnější odpověď. Účinek náplasti zdaleka nedosahuje účinku AKU bodů, mezi kterými, jak správně podotýkáte, jsou některé v těhotenství kontraindikovány. A některé bylinky, které jsou rozetřené po povrchu náplasti mají v popisu práce Huo Xue, neboli rozhýbat blokádu, která právě bolest způsobuje. Tyto bylinky se rovněž nepoužívají v bylinných směsích pro interní užití během těhotenství a vnější aplikaci bych doporučil po dohodě s terapeutem případ od případu. Je rozdíl, když by se použila náplast u někoho v 8.měsíci, kdy plod je již větší a není tak "zranitelný" a např. v počátcích těhotenství, kdy se čemukoliv, co by mohlo být rizikovější, raději vyhnout. Proto bych raději doporučil použití náplastí konzultovat s terapeutem, který je schopen aktuální situaci vyhodnotit. Tím opravuji svou předešlou nedostatečně vysvětlující odpověď. V případě dalších dotazů se mi ozvěte. S přáním hezkého dne M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět