+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Těhotenství

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Odvary v I. trimestru
Hanka
18.7.2023
Hezký den, z důvodu dvou zamlklých těhotenství (mezi nimi úspěšné těhotenství, zdravá holčička) mi terapeutka doporučila odvary z těchto bylin: Děhel čínský (kořen), Pivoňka bělokvětá (bílý kořen), Koprníček wallichův (oddenek), Atraktylis velkoúborná (oddenek), Pornatka kokosová (plodnice), Žabník jitrocelový (oddenek), Gumojilm jilmový (kůra) a štětka drsná (kořen). Můžu je bez obav užívat. Našla jsem o některých z bylinek (např. o děhelu), že není vhodný v těhotenství. Moc děkuji za info a přeji krásný den.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
22.7.2023
Dobrý den, Hanko, děkujeme za dotaz. Nemusíte mít obavy. Bylinná směs, kterou máte, je bezpečná v těhotenství. Děhel je bylinka, která je součástí řady klasických směsí na stabilizaci těhotenství. Přeji Vám spokojené těhotenství, bezproblémový porod a zdravé miminko. S pozdravem, Z.Roxerová, TCM Clinic.
Odpovědět
Těhotenství a pelyňek argyův
24.7.2023
Dobrý den, mám směs, která obsahuje spoustu stejných bylin, k tomu ale pelyňek argyův. Našla jsem spoustu článků, že pelyňek se nesmí užívat v těhotenství z důvodu poškození CNS, mimo jiné. Mohli by jste mi k tomu dát nějaké info prosím? Jsem na přelomu 2/3 trimestr. S terapeutem jsem o tom hovořila, raději bych ale info z více zdrojů. Děkuji
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
7.8.2023
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz a omlouváme se za pomalejší odpověď. Pelyňek argyův (list), nebo-li AI YE je bylina bezpečná v období těhotenství. Využívá se k rozptýlení chladu v drahách, zastavuje nadměrné krvácení a křeče a tzv. utišuje neklidný plod. Působí také při hrozícím potratu. Nemusíte mít obavy. S pozdravem a přáním pěkných dní, Z.Roxerová, TCM Clinic.
Odpovědět