+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Stres

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Zdravotní stav i psychika
Kristýna
17.3.2014
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat - nyní je to tak vše se vším a mám zdarvotní a zároveň psychické problémy. Mám diagnostikovanou poruchu štítné žlázy - hypofunkci, tělesně jsem v posledním roce přibrala a můj psychický stav to nevylepšilo. rovněž mám poslední dobou problémy s hlavou - neustálé závratě. Kdysi jsem s diagnózou přepracování skolabovala a od té doby mám strach z možné recidívy. Zároveň mi bývá špatně od žaludku a nadměrně mi padají vlasy.
Psychické stavy mívám stavy panické úzkosti a rovněž jsem velmi náladová a psychicky nevyrovnaná. Nyní jsem v partnerském vztahu pár měsíců, ale bohužel si zde nesu pozůstatky ze vztahu předešlého a mám tendence ve všem hledat složitosti a komplikace. Bohužel mi to zabraňuje žít normální a pohodový život.
Vždy jsme byla optimista a smíšek,ale v poslední době jsme spíše pesimista a uzavírám se sama do sebe.
Alternativní způsob medicíny bych uvítala více. Nejsem typ na pojídání prášku apod. MMám za sebou vysokou školu, která v mém oboru zahrnuje různé formy terapie a rovněž psychologii a psychiatrii a tak je to se mnou ještě složitější. Zřejmě moc přemýšlím.
Samozřejmě se ale nebráním jiným vyšetřením. Existuje u Vás nějaká kanzultace nebo se rovnou jedná o konzultaci vstupní která se platí? Rovněž bych se chtěla zeptat zda u Vás nebo jinde se dá naučit opravdu relaxovat a vypustit.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Kristýna
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
28.3.2014
Dobrý den, se situací, kterou popisujete, se setkáváme poměrně často. Propojenost fyzického i duševního zdraví byla známá nejen starým řekům (...ve zdravém těle zdravý duch), ale je platná i v jiných alternativních medicínách. V čínské medicíně to platí stoprocentně. Jak se postupně zlepšuje fyzický stav, člověk se cítí lépe i duševně, a naopak. Opravdu je ale třeba podstoupit vstupní vyšetření (trvá cca hodinu, hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu), na základě kterého terapeut stanoví obraz nerovnováhy v organizmu a následnou léčbu. Ta zahrnuje nejen fytoterapii (= byliny) či akupunkturu, ale i - dle potřeby - úpravu dietetiky, masáže, nebo čchikung. Bez podkladů získaných vstupní diagnostikou totiž pořád mluvím jenom teoreticky a ne moc konkrétně. Velmi dobře zabírá akupunktura podepřená bylinami. Stačí takto? hezký den! M.Řezníček
Odpovědět