+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Psychické obtíže

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
špatný psychický stav
Helena
9.8.2011
Dobrý den,
před 2,5 lety se u mě objevily potíže - dg. panická porucha, od té doby se léčím na psychiatrii + psychoterapie, užívám antidepresiva a benzodiazepiny. Ataky ustaly, ale přidala se deprese, úzkostné stavy. V podstatě jsem zatlumená léky, ale problémy se nevyřešily. Jsem unavená, prázdná, bolí mě tělo, prakticky pořád smutná. Je mi 34 let. Navíc moje 11 letá dcera má anorexii, taky jí léčí na psychiatrii.
Nikdo mi nepomůže, cítím se odepsaná a bez sil, mám strach o dceru. Může TCM pomoci i s těmito problémy (deprese, závislost, anorexie)?
Děkuji.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
16.8.2011
Dobrý den, popsala jste to velmi dobře: "...jsem prázdná...". Do podobného stavu se člověk dostane přesně v okamžiku, kdy se naruší jeho vnitřní rovnováha (na úrovni pěti hlavních orgánů) a je v deficitu. Farmaka na jednu stranu pomohou s ataky, na druhou stranu ještě více utlumí, ale podle čínské medicíny je potřeba v určitém okamžiku léčby začít "doplňovat" a to již neumí. V praxi to děláme tak, že během léčby (ať již bylinami, nebo akupunkturou, nebo obojím) se farmaka začnou postupně snižovat až do ztracena. Celá léčba spočívá v pomoci organizmu vrátit se zpět do stavu rovnováhy (= po čínsku synonym pro slovo zdraví). S dcerou je stav podobný, neléčíme pouze fyzickou slupku, ale i duši. Pomoc dobrého psychologa je velmi vhodná. Snad takto zatím stačí. V případě dotazů se mi ozvěte. S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět