+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Ostatní dotazy

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
glaukom
Alena
17.5.2011
Dobrý den, lze pomocí TČM, tj. alternativní cestou léčit glaukom ? Glaukom provází zvýšený nitrooční tlak a ubývání nervových vláken v oku s následnou slepotou. Sice dnes se dá toto klasickou léčbou odstranit operací laserem, ale ne vždy je tento zákrok úspěšný. Mimo toho toto onemocnění se léčí doživotním kapáním do postiženého oka. Je známo, že klasická západní léčba chemickými preparáty pomáhá, ale na druhou stranu, není bez vedlejších účinků. Je tedy v případě TČM i jiné řešení ?
Děkuji
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
8.7.2011
Dobrý den, tak nevím, jestli jsem na tento dotaz již také neodpovídal...z čínského pohledu jsou jakékoliv zdravotní problémy očí propojeny se stavem jater a i léčba zahrnuje obojí. Máme případy, kdy se povedlo chorobu plně zvrátit, ale s jakoukoliv prognózou bych byl opatrný do absolvování vstupního vyšetření. Každopádně léčba by zahrnovala užívání bylinných směsí či akupukturu a i úpravu jídelníčku. S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
Glaukom-léčba u Vás
20.7.2016
Dobrý den pane doktore,
léčím se s Glaukomem, přesto, že kapu, nijak se tlak nelepší,naopak. Již jsem byla u Vás na vyšetření,Dr.Zhang je výborná,hodná,milá. ALE-mám obrovský problém s pití spec.směsí - vadí mi veliký zápas, prostě to nepozřu (a to jsem bylinkář a obecně mám alternativku velmi ráda). Přestala jsem se pokoušet o pití. a přiznám se, že už jsem ani na kontrolu nešla - ze strachu, že mě vyhodíte nebo mě vůbec nepochopíte.
Přesto jsem chtěla poprosit o radu, zda je možná léčba formou např.tablet,kapek atd.
velmi děkuji a přeji hezký den
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
27.7.2016
Dobrý den, bylinné odvary jsou to nejsilnější co ve fytoterapii je, ale , pravda, nejsou nejchutnější :). Alternativou jsou například byliny v tabletkách, ale nutno počítat s tím, že účinnost je nižší. Z toho důvodu Dr.Zhang upřednostňuje právě odvary. Hezký den! Martin Řezníček terapeut TCM TCM Clinic
Odpovědět
Vrozený Glaukom
28.4.2017
Dobrý den,
můj syn (6 let) má vrozený glaukom. Je možné, pomocí čínské medicíny, léčit i dítě a jaké jsou výsledky?
Moc děkuji za odpověď!
Odpovědět
glaukom
3.5.2017
Dobrý den,
není jednoduché na Vaš otázku odpovědět. Vždy hodně závisí na výsledku vstupního vyšetření (trvá cca hodinu, díváme se na jazyk a pulz), z kterého odvodíme obraz nerovnováhy v organizmu. U dětí by léčba spočívala zejména na užívání bylin (příp. akupunktuře). Blíže by Vám řekl terapeut po vstupním vyšetření. Podobných případů jsme několik měli a vždy závisí na celkovém stavu organizmu, u dětí to jde většinou lépe, než u dospělých, ale bylo by nefér cokoliv slibovat dopředu.
Hezký den!
M.Řezníček
terapeut TCM
TCM Clinic
Odpovědět