+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Ostatní dotazy

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Žlutý jazyk, kyselina močová v krvi
Martina P.
14.10.2013
Dobrý den,

mému 2,5letému synovi byla zjištěna před rokem kyselina močová v krvi (hodnoty 389, 542). Od té doby se toto množství mění, někdy i na běžnou hodnotu. Výsledky moči jsou prý normální. Zároveň letos na jaře začal mít syn žlutý povlak na jazyku, někdy až do sytě žluté až oranžové a zápach z pusinky. Po spoustě návštěvách u různých doktorů mu zjistily diagnozu reflux, začali jsme brát helicid (na zabarvení jazyka pomohl, i když po dobrání léků se zabarvení vrátilo). Nyní helicid bereme opětovně, bohužel již bez významnějších výsledků. Podle rady doktorky jsme vynechali nekysané mléčné výrobky, zabarvení zůstává. Navíc se přidaly před několika týdny zácpy (někdy nekaká i týden), takže navíc jsme dostali lactulosu, která to upravila částečně - je to o něco lepší, ale je mi jasné, že jí nemůže brát pořád. Bohužel nikdo mi není schopný říct, co způsobuje takové výkyvy v kyselině močové, stejně tak zabarvení jazyka a zda-li zácpy již nejsou další. Syn ještě nemluví, takže mi ani nemůže sdělit, jestli jej bolí bříško, či ho něco trápí (v noci se často budí pláčem, usíná někdy i za 2 hodiny). Bohužel netuším, zda tyto všechny problémy spolu souvisí, ale jsem už zoufalá, že doposud nevíme co se děje a i přes to, že dostává léky, tak nezabírají.

Děkuji. MP
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
22.10.2013
Dobrý den, čínská medicína se dívá na fungování v lidském organizmu z úplně jiného úhlu pohledu, než medicína západní, snad proto se jí daří vyřešit i případy, kdy podle konvenční medicíny se důvod nenajde. Tak, jak stav synka popisujete, se zdá, že v organizmu je někde schované patogenní horko, které jednak zbarvuje jazyk do žluta (vždy projev horkosti), a které vysušuje tekutiny ve střevech a zapříčiní zácpu. Horkost dělá nespavost či neklidný spánek. Pro přesnější diagnózu je potřeba synka vidět, promluvit si s vámi, podívat se na jazyk a pulz. Léčba by byla o bylinkách. Myslím, že by vám čínská medicína byla schopná pomoci. Stačí takto? Mějte se fajn! M.Řezníček
Odpovědět
3.12.2014
Jen bych ráda, že k Vám třičtvrtě roku se synem už chodíme a výsledky jsou úžasné (oproti tradiční medicíně, kde nás jen odbyli léky aniž by je zajímalo, jestli to, na co syna léčí, náš syn skutečně má). Vše se postupně upravilo, a pořád budeme chodit dál. I když to je běh na dlouhou trať, konečně vidíme, že nám něco zabírá a opravdu to funguje! Děkuji a krásný den.
Odpovědět