+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Ostatní dotazy

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
znaky jazyka
Radka Svejštilová
11.3.2013
Dobrý den, pane Lucký,
četla jsem Váš článek v časopisu Záhady života a konečně získala nějaké vodítko ohledně znaků vyskytujících se na jazyku mého syna (nyní 3 roky).
Mezi 1-2 rokem se mu začaly objevovat na jazyku místa s chybějícím povlakem - vždy jako menší kruhový a postupně se rozšiřující/jakoby rozlézající po šířce jazyka (často mu postupně "slezl" povlak z celého nebo větší části jazyka). Povlak se poté zase obnovil ale časem se ono místo opět někde objeví a opět se rozšiřuje - je to takový koloběh.
Synek poměrně rychle roste (ve 3 letech 104cm), je hubený, ale ne výrazně. V našich rodinách jsou všichni průměrné výšky - nikdo vysoký.
Je náchylný na plíce. Mívá několikráte přes podzimní a zimní sezonu kašle (nic dalšího), ale špatně se jich zbavujeme. Většinou hlenovité. Pomáhají kapičky na alergii - v noci pak většinou nekašle nebo podstatně méně + přidáváme inhalátor (na doporučení dětské lékařky). Zřejmě bude alergik/lehký astmatik (zatím nic prokázaného).
Můžete nám poradit, co ten jeho jazýček může sygnalizovat?
Děkuji.
RS
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
14.3.2013
Dobrý den,
jazyk Vašeho synka odpovídá jazyku alergiků. Tam,kde u dospělých výpadky povlaku ukazují na nedostatek yinu, u dětí alergiků je právě častý vliv alergenů, které způsobí, že povlak krátkodobě zmizí. Alergie jsou čínskou medicínou léčitelné, doporučil bych obrátit se na některého terapeuta čínské medicíny.
S pozdravem
M.Řezníček
TCM Clinic
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
14.3.2013
Ještě dodatek, astma/alergie/atopie mají stejný motiv a lze se jich zbavit.
Odpovědět
znaky jazyka
26.3.2013
Nedal byste nám kontakt na nějakého šikovného "zasvěcence", který by nám pomohl předejít případnému rozvoji alergie/alergií u mého syna? (jsme z Hradce Králové).Děkuji
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
3.4.2013
Dobrý den, nevím, jestli "zasvěcence" :), ale dám vám kontakt na kolegyni, která ma v HK praxi: Pražáková Helena, MUDr. mob.:723 358 355 prazakova.helena@tiscali.cz Stačí takto? Mějte se fajn M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět