+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Ostatní dotazy

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Otoky dolních končetin
Lucia P.
11.7.2012
Dobrý deň,
rada by som Vás poprosila o Váš názor/radu pri nasledujúcom probléme: mojej mamke (60 rokov) zrazu (cca pred troma týždňami)opuchli dolné končatiny, symetricky, hlavne v oblasti vonkajších členkov. Nikdy predtým s tým nemala problémy. Pred opuchom absolvovala dlhšiu cestu autom v teplejšom podnebnom pásme.
Kedže opuch neustupoval, podstúpila nasledujúce vyšetrenia: ultrazvuk žíl dolných končatín(negatívny nález), ultrazvuk ledvin (negatívny nález), vyšetrenie na urológii (negatívny nález), krvný obraz v norme.
Rada by som Vás poprosila o Váš názor, o čo ba sa mohlo jednať z hľadiska TČM a ako sa dajú tieto opuchy liečiť.
Ďakujem a s pozdravom,
Lucia Petriláková
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
12.7.2012
Dobrý den, z pohledu čínské medicíny rozlišujeme dva druhy podobných otoků a k jejich rozlišení je třeba získat více informací. Pro zjednodušení lze říct, že jeden důvod je oslabení vnitřních orgánů (i na energetické úrovni, která není viditelná na ultrazvuku) a druhý odpovídá napadení škodlivinou z venku. V praxi se mohou i vzájemně kombinovat. Konkrétní příčina u vaší mamky by se ukázala při vstupním vyšetření, při kterém mapujeme celkový stav organizmu. Léčba by zahrnovala užívání bylinných odvarů, či akupunkturu. Stačí takto? Hezké léto! M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
16.7.2012
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Odpovědět