+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Ostatní dotazy

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Štítná žláza - láčba uzlů
marketa
30.5.2012
Dobrý den, před měsícem jsem zjistila viditelné boula na krku. Po sonografii a punkci štítné žlázy mi dnes bylo sděleno cosi o onkocytomech (jestli jsem dobře rozuměla - ještě půjdu na kontrolu k lékaři), s tím, že pan doktor, co dělal punkci a rozbor odebraných vzorků, mi sdělil, že bych měla jít na operaci (odstranění celé štítné žlázy - je tam těch uzlů víc a v obou lalocích). Pochopila jsem, že operace má být prevence proti rozšíření do uzlin... Ale absolvovat ji se mi úplně nechce. Chtěla bych se zeptat, zda je možnost léčby pomocí akupunktury. Děkuji.

Markéta, Praha
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
8.6.2012
Dobrý den, obecně čínská medicína umí rozpustit podobné "boule", ať je již nazveme jakkoliv. A to pomocí bylin či akupunktury. Pouze na poli onkologie se celosvětově (kromě Číny) soustředí na minimalizaci/potlačení vedlejších nežádoucích příznaků spojených s léčbou (moderní) medicínou. V případě, kdy nádor/shluk/hmatný útvar je benigní (nezhoubný), je na terapeutovi čínské medicíny, aby po absolvování vstupního vyšetření navrhl optimální léčbu (fytoterapie, akupunktura, spolu s úpravenou dietetikou,...). Po tomto vyšetření vám řekne více a konkrétněji. Stačí takto? S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
uzlíky a operácia štítnej žľazy
28.8.2014
Srdečne pozdravujem! Chcem sa opýtať - viete aj mne pomôcť? Za ako dlho (v priemere) sa dostanem u Vás na vyšetrenie?
Pred pár týždňami mi diagnostikovali zníženú funkciu štítnej žľazy a po punkcii bol záver:
Struma nodosa bilat., bez regionálnej lymfodenopatie, v teréne AIT, v štádiu subklinickej hypofunkcie, cytolog. folikuláírna neoplázia v pravom laloku štítnej žľazy (Bethesda tr. IV.).
EO4.2 - Netoxická viacuzlová struma (hrvoľ)
EO6.3 - Autoimunitná tyreoiditida
Pani doktorka odporúča odstrániť celú štítnu žľazu, do čoho sa mi nielen nechce, ale vnútorne s tým nesúhlasím. Týždeň beriem hubu "Ganoderma lucidum" - nie svojvoľne, ale pod kontrolou.
Počula som o Vašich veľmi dobrých výsledkoch. Ďakujem sa Vašu odpoveď.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
4.9.2014
Dobrý den, v podobných případech nejčastěji využíváme bylinnou léčbu, kde se dává poměrně vysoká gramáž bylin. Obecně si myslím, že byste to i v tomto případě měla zkusit - řešení operací se dá udělat vždy, s podobnými případy se setkáváme poměrně často a léčba se daří. Ale hodně bude záviset na vstupním vyšetření, jelikož se na lidský organizmus díváme z úplně jiného úhlu pohledu než medicína západní, potřebujeme zjistit příznaky "po čínsku" (trvá zhruba hodinu, hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu), na základě terapeut stanoví hlavní obraz nerovnováhy v organizmu a následnou léčbu. Objednat se lze přímo u nás na recepci do 14 dnů. Stačí takto? Mějte se fajn! M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět