+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Kožní obtíže

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Atopický ekzém
Aneta Nováková
1.6.2011
Dobrý den,mám 2 roky těžký atopický ekzém (po celém těle, 2x hospitalizace,léčba cyklosporinem..zlepšení jen malé). Ekzém mi vypukl až nyní v dospělosti po mononukleoze, před tím jsem byla od přeškolního věku takřka bez příznaků. Doporučil byste mi zkusit léčbu TČM v mém stavu, kdy se neobejdu bez lokálního ošetření kortikoidy? Navíc je podle mé lékařky pravděpodobné, že se na mé kůži vyskytuje -díky častému rozškrábání - zlatý stafylokok, kterého se dá špatně zbavit a který má prý na ekzém značný vliv. Má šanci v takovém případě TČM uspět? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Doporučení - kožní problémy
6.6.2011
Dobrý den, měli jsme podobnou zkušenost minulý rok. Manžel měl kožní problémy od mládí, vždy byl vedený jako tzv. atopik. Mě začaly akutní problémy, měla jsem ekzém ve tváři, který se šířil až na záda, loupala se mi do červena kůže, vypadávaly vlasy a tvořily se mi ve vlasech tvrdé šupiny, které odpadávaly i s vlasy. Všichni kožní lékaři mě i mého muže chtěli léčit kortikoidy nebo doporučovali přípravky z lékáren. Pravda ale byla někde jinde ! Měla jsem v kůži stafylokoka a manžel dokonce i streptokoka. On už měl streptokoka na kůži od mládí a nyní ho bolely klouby , svaly a záda. Jediná účinná léčba je antibiotiky, jednak v tabletách a jednak povrchově mastí. Samozřejmě k tomu je dobré mít alternativní léčbu jakoukoliv.My jsme zavolili dietu, celkovou detoxikaci, byliny. Problémů jsme se zbavili, manžel po 30 letech zjistil, že není žádný atopik, za jeho problémy mohl streptokok v kůži. Takže postup je - nechat si udělat stěry z kůže v mikrobiologické laboratoři, léčit se antibiotiky a alternativními postupy celkově zlepšit svůj zdravotní stav. Pozor na kortikoidy - stafylokoky dobře živí, vše se jen zhoršuje ! Nyní máme oba krásnou kůži a já mám opět husté vlasy.
Nenechte se se kožními lékaři odbýt a nechte si udělat stěry z kůže a chtějte antibiotika.
Eva Adamová
Odpovědět
Testy
21.9.2015
Dobrý den, mohla bych se zeptat, kde jste si nechali dělat ty kožní testy? Vyloženě na kožním, alergologii, nebo je dělá i obvodní lékař?
Děkuji
Odpovědět