+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Imunita

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
od všeho trochu aneb pořád něco
Julie
25.4.2014
Dobrý den, Byla mi doporučena vaše klinika. Už léta se léčím s úzkostnou poruchou a beru na ní antidepresiva. Trpěla jsem strašnými psychosomatickými stavy, které se mi občas vrací, hlavně jsem nemocná a to je poslední půlrok prakticky pořád. První to byla mononukleoza, špatně léčená antibiotiky jako angína, pak jsem schytala různé gynekologické záněty a vaginozy, HPV kondilomata, zánět močových cest (opět ATB), zhoršení hemeroidů, častá bolest hlavy, atd. Pak mi na imunologii udělali testy a řekly, že to tehdy mononukleoza nebyla, že hodnoty ukazují, že jsem jí prodělala už dávno. Ale že mám v krvi boreliozu. Sice poměrně nízké hodnoty, ale ty paměťové ukazují, že jí mám už tak rok. Naštěstí mi ATB nedali, ale dostávám imunoterapii. I přesto jsem opět něco chytila.
Jak píšu v tématu - furt něco...když to není nějaká akutní nemoc, tak mě bolí hlava, když nebolí hlava, tak mám zažívací obtíže nebo jsem unavená.
Můžete mě nějak dát do kupy? A dokáže odhadnout délku léčby a na kolik by mě to přišlo?
Moc děkuji, J.T.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
2.5.2014
Dobrý den, bohužel, podobných pacientů, kdy se střídá jeden zdravotní problém za druhým, máme čím dál tím víc. Důvodem často bývá celkové oslabení organizmu, naše "energetické brnění" (my bychom dnes řekli imunita) je oslabené a snadno vniká škodlivina dovnitř. Léčba není jednoduchá, ani krátkodobá, protože abychom mohli organizmus začít posilovat, musíme nejdříve odstranit akutní problém, potom chvilku "posilujeme", ale než se to stačí projevit, objeví se zase nějaký akutní problém, atd... Nicméně, řešitelné to je. Léčba bude určitě v horizontu měsíců, ale přesněji vám to bude schopen říct terapeut po vstupním vyšetření a po zvážení jaká forma léčby by bylaoptimální (bylinky, akupunktura,...). Stačí takto? Mějte se fajn! M.Řezníček
Odpovědět