+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Imunita

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
yin ledvin
andrea
25.1.2013
Jak získat silnější jinovou energii pro své ledviny,která je oslabená především předčasným a těžkým narozením,dále pak těžkou a vyčerpávající prací a dále pak vážným úrazem?
Můj yang byl vždy silný nehledě na slabé tělo,měla jsem energii a výdrž ve vůli,v povaze,jen následkem extrému a v poměru k slabému jinu se tento neukotvil a "vyletěl z kůže"
Po vážném úrazu nastal jev přirozený-jang padl na nulu:)
V současné době době mě zajímá,jak s nárustem jangu posilovat jinovou esenci,abych si ji posilovala a uchovala a aby se již neopakoval předchozí stav?
Zajímají mě jednak rostlinné doplňky,ale i jiné metody či praktické rady,jak tuto energii posílit.

Děkuji za odpověď.AP
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
3.2.2013
Dobrý den, v případě nedostatku yinu ledvin (příznaky: pobolívání beder, výpadky povlaku na kořenu jazyka, noční pocení, pocit horkosti v dlaních a/či ploskách nohou, lehký spánek až nespavost, sucho v úatech, atd...) je potřeba "dolít polévku". Např bylinami, standardní směs v takovém případě, samozřejmě s přihlédnutím k celkovému stavu organizmu, by byla Liu Wei Di Huang, která obsahuje bylinky, které Yin, tedy tu "matérii" doplňují, např. Shu Di Huang. Dieteticky bychom doplnění Yinu měli také podpořit, tzn. nic ostrého, smaženého, alkohol, káva... a naopak častěji jíst např. kachnu, č.řepu, mrkev, pšenice, jáhly, hrozny,... Pomohl by také Qi Gong (energetické cvičení) či akupunktura. V případě, kdy je tam také méně Yangu (pobolívání beder a kolenou, studené nohy, časté a hojné močení, močení v noci, ztráta libida,...) je nutno "dolít ohřátou polévku", tzn. do bylinné směsi dodat bylinky, které doplňují Yang, ve stravě přidat potraviny, které zahřívají. proto je nutné zjistit čeho máte méně a více, tedy nedostatek Yinu a/či Yangu a podle toho se řídit. V ideálním případě navštívit některého terapeuta TČM a sním se poradit. Stačí takto? S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
yin/yang
4.2.2013
Dekuji za odpoved ,za detaily.
Cviceni,tanec s energii me moc pritahuje.

Preji hezky den naplneny harmonii,andrea
Odpovědět