+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Imunita

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Neidentifikovatelná porucha imunity
Hana
10.1.2013
Dobrý den,

již přes deset let trpím poruchou imunity, jejíž příčinu žádný lékař a dokonce ani imunolog nedokázal odhalit. Každé dva až tři měsíce mám angínu (nejčastěji streptokokovou), chřipky nepočítaje, dříve jsem měla zápal plic 4 - 5krát do roka (i v létě). Částečně mi pomohla antivirotika (Isoprinosine),která mi předepsal imunolog - marodila jsem méně. Zázrak udělalo koloidní stříbro, po kterém jsem začala být nemocná opravdu daleko méně pokud se týká chřipek, angíny jsem čas od času ale měla stejně.
Počátek této nemocnosti spatřuji v očkování proti třem tropickým nemocem, které jsem absolvovala na konci roku 2001. Tehdy to bylo nejhorší. Po léčbě koloidním stříbrem nastalo zlepšení, ale po dalším očkování před necelým rokem (tetanus a tyfus) se mi angíny opět vrátily (další kúru koloidním stříbrem jsem ještě neabsolvovala.
Trpím autoimunitní thyroiditidou (léčim se a beru Euthyrox a Thyreotom), ale přesto marodím dál.
Chtěla bych se zeptat, zda a do jaké míry mi dokážete pomoci, z čeho bude sestávat terapie, kolik návštěv bude asi potřeba a jak drahé jsou preparáty. Budu se těšit a předem mockrát děkuji.

S pozdravem

Hana
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
11.1.2013
Dobrý den, z vašeho popisu se domnívám, že se jedná o problematiku, která se v čínské medicíně jmenuje Fu Xie, nebo-li skrytý patogen. Tzn. že buď byla na počátku nějaká nemoc, kterou se nepodařilo úplně přeléčit, někde se usadila v těle a za příznivých okolností se ozývá. Nebo např. očkování (po "čínsku" tj. že "škodlivina" se vpraví do hlubokých vrstev těla), které organizmus nezlikvidoval a které se chová stejně jako nevyléčená choroba. Způsob léčby by byl bylinami. Na začátku je nutné absolvovat vstupní vyšetření (hodně se ptáme, diagnostika za jazyka a pulzu, stojí 800,-), trvá cca hodinu a na základě výsledků terapeut stanoví optimální léčbu. Potom se dochází na pravidelné kontroly, zhruba po 3 týdnech (trvají půl hodinky, stojí 300,-). Cena bylin je různá, dle formy a gramáže. Bylinné směsi v nejsilnější formě se pohybují měsíčně od 2.000,- do 3.500,- Kč. Délku léčby by vám přesněji řekl terapeut po vstupním vyšetření, ale včetně stabilizace stavu počítejte pro jistotu 3 měsíce minimálně (je to hodně individuální). Stačí takto? V případě dalších dotazů se mi ozvěte. S pozdravem M.Řezníček TCM clinic
Odpovědět