+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Imunita

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Borelioza
Šárka
15.1.2013
Dobrý den,

umí si TČM poradit s boreliozou? Lze v tomto případě nahradit ATB čínskými bylinami? Děkuji Šárka
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
3.1.2013
Dobrý den, ano umí. Ve většině podobných případů se stává, že proběhla léčba moderní medicínou a když i nadále přetrvávaly nežádoucí příznaky, klient se dostal k nám. Jelikož je nesnadné položit rovnítko mezi diagnózu moderní medicíny a obraz nerovnováhy tak, jak to vidí medicína čínská, vždy hodně závisí na výsledku vstupního vyšetření u terapeuta čínské medicíny. Hodně se ptáme, diagnóza z jazyka a pulzu. Na základě závěru terapeut stanoví strategii léčby. Stačí takto? S pozdravem M.Řezníček TCM clinic
Odpovědět
Borelioza
4.1.2013
Velmi děkuji za odpověď. Jen bych si ještě chtěla něco upřesnit:
1) Je vyléčení způsobeno tím, že jsou čínské byliny dostatečně baktericidní a dokáží zlikvidovat i borrélie zavrtané hluboko v tkáních?
2) Je TČM schopna pacienta úplně zbavit těchto baktérií nabo pouze zlepšit stav (v tomto případě by se zřejmě jednalo o celoživotní udržovací léčbu)?
3) Doporučujete mi přerušit léčbu ATB (špatně je snáším) a léčit se s pomocí TČM? Nebo ta ATB zkusit vydržet a potom navázat léčbou u Vás?

Děkuji

Šárka V.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
8.1.2013
Dobrý den, tím že čínská medicína se dívá na fungování v lidském těle úplně odlišně, i léčba je založena na jiných principech. V čínské medicíně je synonymem pro slovo zdraví slovo rovnováha. čínská medicína pomáhá organizmu vrátit se zpět k rovnováze, posílit co je oslabeno, odstranit co je navíc. Neřeší jestli jsou někde nějaké bakterie či jiné potvory, protože v okamžiku kdy je organizmus "posílen", kdy se "blíží rovnováze", sám moc dobře ví, jak se zbavit všeho nežádoucího. Jinými slovy, sám organizmus (s dopomocí) nastaví uvnitř sebe takové podmínky, aby nežádoucí "škodlivina" nemohla přežít. Čínská medicína dokáže ve většině případů následky boreliózy úplně vyléčit. ATB stejně nebudete brát dlouhodobě, proto se dá např. začít léčba s s čínskou medicínou a s tím, jak budou byliny postupně zabírat, lze ATB snižovat až vysadit. Nebo lze dobrat dávku a potom začít s čínskou medicínou. Obojí je možné. Osobně si myslím, že by bylo vhodné začít co nejdříve. S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
Borelióza
15.1.2013
Děkuji za odpověď, a ještě více za naději. Šárka
Odpovědět