+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Imunita

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Systémová sklerodermie
Anna
11.7.2011
Dobrá den, mám prosbu ohledně doplňkové léčby. Již 8,5 roku se léčím na systémovou sklerodermií (prstů rukou), s raymondovým syndromem (modrání prstů na rukou a nohou). Již v počátku nemoci ve 14 letech jsem 2 roky užívala čínskou medicínu (čaje) na opletalově ulici, pomohly na otoky. Léčím se kortikojdy, pohybový aparát dobrý, ale sklerodermie se horší. Je možné doplnit léčbu u Vás čínskou medícínou (akupunkura či jiné)?
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
12.7.2011
Dobrý den, rozhodně lze současnou léčbu minimálně doplnit čínskou medicínou, s podobným problémem jsme se již párkrát setkali a čínská medicína pomohla. Počítejte s tím, že by to bylo zejména o bylinných směsích (čajích), možná i o akupunktuře. Hezký den M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
moje žena má lerodermii, systémopvou,
10.7.2016
a chtěli bychom zkusit čínskou medicínu. Mimo to já mám porokeratozu kůže a taky bych stál o pomoc...můžete něco nabídnout ????
Děkuji Václavík 602150409
Odpovědět
odpověď
12.7.2016
Dobrý den,
je vždy težké položit rovnítko mezi diagnózu moderní medicíny (např. sklerodermie) a obraz nerovnováhy tak, jak jej vidí medicína čínská. Se sklerodermií se občas setkáváme a je důležité absolvovat vstupní vyšetření - trvá cca hodinu, hodně se vyptáváme, diagnostika z jazyka a pulzu, na základě kterého terapeut stanoví obraz nerovnováhy a následnou léčbu. Každopádně léčba není jednoduchá a probíhá v řádu měsíců.
O porokeraóze platí to samé, její výskyt je ještě řidčí.
S pozdravem
Martin Řezníček
terapeut TCM
Odpovědět
Autoimunitní onemocnění
1.12.2020
Dobry den,
jakou zkušenost máte se systémovými onemocněními jako je sklerodermie, lupus apod.? Je možnost vyléčení? Děkuji Markéta
Odpovědět
Autoimunitní onemocnění
1.12.2020
Dobry den,
jakou zkušenost máte se systémovými onemocněními jako je sklerodermie, lupus apod.? Je možnost vyléčení? Děkuji Markéta
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
9.12.2020
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Odpověď není jednoduchá. Neumíme je vyléčit, ale umíme zmírnit klinické příznaky. Můžeme pomoci např u Rayunaudova syndromu, s vysokým krevním tlakem, pálením žáhy,únavou apod. Je třeba projít vstupním vyšetřením. S pozdravem, Z.Roxerová, TCM Clinic
Odpovědět