+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Hlava

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Epilepsie
Lenka
24.5.2012
Dobré odpoledne, v období puberty se mi projevila epilepsie. Mám grand mal záchvaty. Stále užívám léky. MR je čisté, na EEG je vidět ložisko, operace není možná. Psychická příčina vyloučena, ale osobně si myslím, že medicína v tomto ohledu není tak daleko, ale možná čínská ano. :)
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
29.5.2012
Dobrý den, s epilepsií se na klinice setkáváme. Snad právě proto, že čínská medicína se na to dívá úplně jinak, tak se mnohdy daří zlepšit to, co s moderní medicínou jde obtížně. Hodně závisí na stavu organizmu tak, jak se ukáže během vstupního vyšetření (hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu). Často užíváme při léčbě byliny a farmaka se vysazují až po nějaké době, velmi pomalu a opatrně. Obecně řečeno, kvalitu života by čínská medicína rozhodně měla zlepšit. Stačí takto? Hezký den! M.Řezníček TCM CLINIC
Odpovědět
EPILEPSIE
5.8.2019
Dobrý den. Taky se léčím s epilepsií asi od 13. let, Jenže já léčbu zanedbávám. Prostě nechci jíst léky, protože záchvaty netrpím a nevím jestli ty léky mají ještě nějakou jinou funkci než že udržují stav bez záchvatů. Jen na EEG mám pořád špatný výsledek. Myslíte že se s tím dá něco dělat? Mohl bych se případně u vás objednat?
Odpovědět
12.6.2012
Ano, stačí. Dodržování životosprávy je na prním místě a rozhodně samozřejmostí. Ikdybych neměla vysadit všechny léky, byla bych ráda alespoň o snížení dávek. Nyní žiji v Anglii, kde zdravotnictví došlo tak daleko, že se Vás zeptají jaké chcete vysadit, ikdyž máte stále problémy. Tady platí sám sobě doktorem. Líbí se proto Váš přístup, jako je nejdříve zaléčení TCM a poté až vysazování. Děkuji Vám...mám te naději a o čem přemýšlet :)
Odpovědět