+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Gynekologie

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Vaječníkové cysty s podezřením na endometriozu
Lenka
6.2.2013
Dobrý den,
je mi 26 let a již od května roku 2012 se trápím s cystami. Podstoupila jsem již jednu operaci, při které mi byla odejmuta cysta velikosti 7cm a s ní také pravý vejcovod. Lékaři mi řekli, že díky zánětu (který neví jak vznikl) mám levou stranu ženských orgánů trošku srostlou dohromady a lze předpokládat, že levý vejcovod tak bude neprůchodný. Po operaci mi prakticky do 2 měsíců vznikly nové cysty, které se postupně zvětšují. Na posledním ultrazvuku mi řekli, že to vypadá na endometriozu, ale nejsou si jisti. Paní doktorka mi nasadila hormonální antikoncepci s tím, že by to mělo zabránit růstu cyst a postupně je zmenšovat. Já se ale bojím toho, že po vysazení antikoncepce mi cysty znovu narostou a bude to stejné jako předtím (pokud tedy antikoncepce vůbec zabere a cysty zmenší). Situace je pro mne i o to horší, že jsem momentálně v zahraničí (Kanada), ale kvůli těmto problémům plánuji odjet zpět domů.
Západní medicíně již nevěřím, neřeší příčinu mých obtíží jen mne dopují práškami. Potřebovala bych nějakou radu, na koho se obrátit. Začínám být dost zoufalá a nemám hezké představy o své budoucnosti co se týče zdraví. Chtěla bych pomoc komplexní ze strany čínské medicíny,ale nevím, na koho se obrátit, aby to byl opravdu dobrý doktor.

Děkuji Vám předem za odpověď.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
7.2.2013
Dobrý den, s podobnými případy se setkáváme poměrně často, ale tím, že čínská medicína se na fungování lidského organizmu dívá úplně jinak, dokáže si poradit i s případy, které podle západní medicíny řešitelné nejsou. Postup je takový, že na začátku je vstupní vyšetření (hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu), na základě kterého se stanoví léčba ušitá na míru pacienta. Ta, v podobných případech, zahrnuje léčbu bylinami, příp. akupunkturu a také úpravu stravy. I tak se nejedná o jednoduchou záležitost a např. endometrióza se léčí v řádu měsíců, třeba i rok. U nás na klinice má s oblastí gynekologie největší zkušenosti Dr.Zhang. V případě, kdy se rozhodnete nás navštívit, je možné si domluvit termín u této paní doktorky. Snad takto stačí? S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
Vaječníkové cysty s podezřením na endometriozu
8.2.2013
Dobrý den,

děkuji moc za pohotovou odpověď. Plánuji se určitě obrátit na někoho doma, děkuji za kontakt na paní doktorku, určitě ji co nejdříve vyhledám. Jak dlouho dopředu je vhodné si sjednat schůzku? Myslím tím, jak moc je paní doktorka vytížená ať mám představu.

Děkuji ještě jednou a přeji Vám hezký den.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
12.2.2013
Dobrý den, většinou tak 2 až 3 týdny dopředu lze najít vhodný termín. S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět