+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Gynekologie

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Ztráta menstruace
Manida
5.9.2016
Dobrý den,
již delší dobu se potýkám se ztrátou menstruace (8 měsíců), již v minulosti jsem podobnou věc zažila v délce trvání jednoho roku, u gynekoložky jsem byla pouze ve 13 letech (nyní 18), a spousta lékařů by se nejspíš zhrozila, ale vysvětluji si tuto skutečnost tím že jsem již od počátku trpěla opravdu silným krvácením, byla jsem vystresovaná, každou sekundu jsem přemýšlela jen o menstruaci a byl to pro mne vždy velmi zdlouhavý, nepříjemný a bolestivý proces. První menstruaci jsem dostala na dovolené a celkově bylo tělo ve velkém stresu.
První nedostavení nastalo již kolem 16 roku (2 měsíce), musím podotknout že jsem si prošla (bohužel) řadou fitness plánů typu: nejez přílohy apod. z toho jsem přešla na veganství a šlo to z extrému do extrému, nyní jím už rok téměř bez větších omezení . Maso (1-2) týdně.
Co si prosím o této situaci z pohledu čínské medicíny myslíte?
Předem děkuji.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
12.9.2016
Dobrý den, z pohledu TCM je za ztrátou menstruace několik příčin, např. celkové oslabení organizmu, který se rozhodne šetřit a zastaví menstruaci, nebo možná překážka někde v malé pánvi, atp. Pravou příčinu u vás si netroufnu hádat bez předchozího řádného vyšetření, to trvá cca hodinu, hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu. Na základě vyšetření stanovuji obraz nerovnováhy v organizmu a navrhuji léčbu - užívání bylin, akupunkturu či úpravu stravování. Každopádně si myslím, že vám čínská medicína může pomoci. Hezký den! Martin Řezníček terapeut TCM TCM Clinic
Odpovědět