+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Děti

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
Zvětšená nosní mandle
Radek Vyoral
14.6.2012
Dobrý den
Naše malá 5,5 let. Pořád odkašlává a často má problémy se zánětem ucha. Doktorka nás nejprve poslala na operaci, kde ji měli uspat, propichnout obě uši, dát trubičky, vytrhnout nosní mandle a za rok znovu uspat a trubičky ven.
Pak jsme se dozvěděli, že tato doktorka se ucházela o místo v nemocnici, kde tyto operace probíhají a nebyla tam přijmuta.
Změnili jsme doktora a ten navrhl už jen vtrhnout nosní mandli.
Přesto bychom ale byli radši, kdyby byla možnost přírodně odstranit příčinu zvětšení této mandličky a ne jen chirurgicky odstranit důsledek. Na internetu jsem se dočetl o přípravku Bi Min Gan Wan - vyvanutí dračí jeskyně. Je toto vhodné? Nebo co by jste raději nabídl? A jaké dávkování?
Děkuji za odpověď
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
14.6.2012
Dobrý den, je velmi obtížné radit bez toho, aniž pacienta vidíme. Jestli jsou hlavním problémem záněty středouší, pak bych spíš doporučil jít cestou bylinné léčby a odstranění mandlí nechat až pro případ nejvyšší nouze. Optimální cesta je navštívit některého šikovného terapeuta čínské medicíny, který by po vstupním vyšetření (hodně otázek, diagnostika z jazyka a pulzu) navrhne optimální léčbu přímo ušitou na míru pacienta/ky. Na individuálním a celostním přístupu je čínská zdravověda založena. Jestli jste z Prahy, nebo ne příliš z daleka, šlo by se zastavit u nás na TCM Clinic a nechali bychom vám připravit tabletky přímo. Jsou bylinné směsi vhodnější, než vámi uvedený Bi Min Gan Wan, ale nejsou v nabídce na e-shopu. Když tak se mi ještě ozvěte. S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
Cena léčby?
2.4.2014
Dobrý den, pane Řezníčku,
navážu na výše popsaný problém dítěte s nosní mandlí. U nás je to obdobné. Syn v noci chrápe, huhňá, má často zelené rýmy, nedoslýchá, bílý povlak na kraji jazyku. Můžu se zeptat jen orientačně na cenu léčby bylinkami na míru za měsíc? Cenu vyšetření i kontrol znám. Děkuji za přibližný odhad.
Jana
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
23.4.2014
Dobrý den, omlouvám se za zpoždění s odpovědí, ale zlobil nás server a mnoho emailů se ztratilo či zatoulalo. U dětí stačí podávání nízkých gramáží bylin, tudíž ceny se pohybují kolem 300,- až 400,- Kč měsíčně, ovlivní to zejména věk/váha dítěte. Stačí takto? Hezký den! M.Řezníček
Odpovědět
Pděkování
16.12.2014
Dobrý den! Docházela jsem s dcerou na TCM clinic, protože nám na ORL po loňské zimě doporučili vytržení nosní mandle s tím, že je již velikosti III a nefunkční. Dcera byla vůbec tu zimu hodně nemocná. Bývala hodně zahleněná, dvakrát měla ošklivý zánět ucha, stihla i angínu. Na radu jsme jí upravili stravu a brala individuální bylinné směsi. V červnu jsem ji vzala na ORL na kontrolu. Pan doktor kroutil hlavou, že dítě žádnou zvětšenou nosní mandli nemá a na žádné trhání s ní rozhodně nemusí. Teď už je polovina prosince a dcera zatím nebyla doma ani s pořádnou ani s velkým kašlem. Ne snad že by je vůbec neměla, ale nedá se to srovnat s předchozími lety. Takže u problémů s nosní mandlí a zahleněním u dětí mohu čínskou medicínu skutečně doporučit. :-)
Odpovědět
4.2.2015
Dobrý den paní Evo,

řeším se synem podobné problémy - chronicky zvětšená nosní mandle, opakované dýchací problémy. Lékaři jej opakovaně odesílají na vytržení. Nenapsala byste mi, co přesně dcera užívala, případně k jakému terapeutovi jste s ní chodili?

Moc děkuji,
Aneta
Odpovědět
Zvetsena nosni mandle
17.3.2019
Dobry den,
Dcera ma taktez obdobne problemy.
Dlouhodobe kolisave zvysenou teplotu,je zahlenena,ryma kasel a zanet str.ucha.
Mohla by jste mi doporucit ke komu jste chodila s dcerou?

Dekuji predem
Odpovědět