+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Poradna

Hledáte radu?
Objednat se na kliniku
Vyhledávání v poradně

Skupina: Bolesti hlavy

Zpět na výběr skupiny  |  Zpět na výběr tématu
migréna
Jarka
10.5.2016
Dobrý den. trpím již přes 20 let migrénami. Lečím se na pracovišti neurologie FN Hradec Králové, která mě v listopadu odeslala na kliniku
TCM v Hradci Králové k zařazení do výzkumu. Jejich čínský lékař v lednu
stanovil diagnózu- hyperaktivní jaterní yang. Od té doby se neděje nic, akupunktura mi prý bude aplikována až na podzim, při mém dotazu, co je mi se to prý vysvětlit nedá. U Vás jsem si přečetla, že mám něco v játrech ubrat a nějak játra rozmazlovat a hýčkat. Můžete mi říci jak?
K žádné radě o jídelníčku či jiných aktivitách nedošlo,jen mě jednou vyšetřil a čekám až příjdu na řadu. Na mé otázky jsem v podstatě vůbec nedostala odpověď. Chtěla bych vědět, jak mám s játry zacházet, migrén je stále více a stresu ještě více. Děkuji.
Odpovědět
Odpověď TCM Clinic
15.5.2016
Dobrý den, je vždy těžké položit rovnítko mezi dgn moderní medicíny (např.migréna) a obraz nerovnováhy tak, jak ji vidí medicína čínská. V TCM je totiž minimálně šest příčin, které vedou k migréně. V okamžiku, kdy ji najdeme, jsme blíže vyléčení. Jedna z těchto příčin je právě Yang stoupající z jater, což bývá častá příčina. Jde o to, že TCM (tradiční čínská medicína) se na organizmus dívá z úplně jiného úhlu pohledu, takže se to hůře vysvětluje. Zdraví je rovnováha, rovnováha mezi Yinem a Yangem, u vás je Yang hyperaktivní a proto princip léčby je buď "stáhnout" yang dolů, nebo posílit Yin, aby si dokázal Yang pohlídat. Vidíte, že to není jednoduché vysvětlit. V praxi to znamená akupunkturou či bylinkami ovlivňovat játra, vyživovat je a harmonizovat. Vy můžete léčbě napomoci úpravou stravy, tzn. NE: ostré, smažené, mořské plody i ryby, kuřecí, oříšky, cukr a sladké, minimálně mléčných výrobků (sýry a máslo jsou v pořádku), skopové, co spíše ANO: obiloviny, rýže, lehká strava a lehká masa, dostatek spánku, minimalizovat stres. Začít s léčbou co nejdříve. hezký den a držím palce! M.Řezníček terapeut TCM TCM Clinic
Odpovědět
migréna
17.5.2016
Velice děkuji za Vaši vstřícnou odpověď. Už vím alespoň něco a budu se tím řídit. Vydržím podzim akupunktury na FN Hradec Králové, kde ji dostanu na základě zařazení do výzkumu ze dne 6. 11. 2015 ( to je doba co) a pokud mi bude léčba vyhovovat a oni mi nabídnou pokračování za úhradu, velice zvážím přechod k Vám. Co jsem přečetla Vaše články, myslím, že se klientům věnujte pečlivěji a celistvěji ( bohužel patřím mezi ty, kteří to mohou porovnat). Pokud je pravda, co píšete, líbí se mi Váš přístup k věci. Věřte, že pacienti, kteří se léčí přes 20 let a vyzkoušeli již ledascos, přijedou rádi. Domluvím se s Vaší poradnou o případném objednání. Ještě jednou děkuji, byla to smysluplná odpověď, kterou mi oni nebyli schopni dát.
Odpovědět