+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Video

Letní lékárnička

Co si letos s sebou zabalit do letní lékárničky na dovolenou?

Léto je v plném proudu (pesimisté a ti, co si již volno vybrali nepřestanou upozorňovat, že léto již bylo) a my plánujeme dovolenou. V hlavě nám víří plány na výlety, starost o to, abychom nezapomněli na pojištění a na ty nové plavky, které jsme si pořídili na podzim ve výprodeji. Ale taky se nemůžeme zbavit vzpomínek na loňské afty malého synka a zánět našich vlastních močových cest, které nám lehce zkazily loňskou letní regeneraci. Proto si letos tu lékárničku sbalíme úplně vzorně!

Takže, co do ní:

SANG JU YIN WAN - KŘEHKOST JARNÍHO KVÍTKU 003

Hlavní zaměření: akutní infekce s kašlem, záněty spojivek, dětské virózy.

Tuto směs každopádně, kašlíkem to začíná a bůhvíčím končí. S nula-nula-trojkou to chytneme hned na začátku.

PU JI XIAO DU YIN WAN - PILULKA BÍLÉHO ZÁMOTKU 209

Hlavní zaměření: pálivé bolesti v krku, hnisavé čepy, záněty středního ucha, příušnice, záněty hlavy a krku.

Kdybychom nezvládli ten kašlík. Ono to pomůže i na uši, je tam prorostlík, takže až Frantovi zalehnou zase uši po potápění, bude to dobrý.

AH CHOO - POHLAZENÍ RANNÍ ROSY 451

Hlavní zaměření: pro bolavé koutky úst, afty, bolesti v krku, rýmu, alergickou rýmu. Směs bylin ve formě spreje působí na záněty na ústní a nosní sliznici. Působí proti virům, bakteriím či plísním a má rovněž tišící vliv na oteklou a podrážděnou sliznici při působení alergenů.

Děcka budou určitě zase pít z jedné lahve, ono s tím sklem na Balkánu to všeobecně není tak slavné. Afty hrozí, kam se podíváš. To pohlazení se hodí. Jo a z klimatizace v autobusu je to krůček k oparu, nebudu na pláži vypadat jak Fantom opery.

HUO XIANG ZHENG QI WAN - SOUBOJ VĚTRNÝCH DRAKŮ 101

Hlavní zaměření: náhle vzniklý průjem a zvracení, střevní chřipka, bolesti celého těla při nachlazení, cestovatelský průjem, přetrvávající bolesti svalů po chřipce. Směs pro náhle vzniklé poruchy zažívání, projevující se zvracením, průjmem, někdy i se zvýšenou teplotou, třesavkou a svalovými bolestmi.

Říká se, že na konci léta se ke slovu hlásí element Země a ta je spojená s vlhkem. Komu se chce prosedět další krásný slunečný den na toaletě (a v Turecku se nedá mluvit ani o tom sezení).

BAO HE WAN - TAJEMSTVÍ MANDARINOVO 075

Hlavní zaměření: trávicí poruchy při přejídání, tlaky v žaludku po vydatném jídle, tlaky po jídle pozřeném ve spěchu či stresu. Směs je určena pro podporu strávení jídla po přejedení se. Přeženeme-li to s množstvím jídla, nebo přeceníme-li své trávicí schopnosti, zpravidla se dostaví pocit plnosti, nucení na zvracení.

Já stejně vždycky říkám, že mě to all-inclusive jednou zabije. Celou noc mě pálila žáha a ráno vypadám o 10 let starší. To trávení je potřeba zkrátka trochu pošťouchnout, ať můžeme bezpečně, beztrestně a bez přestávky ochutnávat!

JIA WEI WU LIN PIAN – ODVEDENÍ HORKÉHO PRAMENE 210P

Hlavní zaměření: bolestivé či pálivé močení, urgence na močení, močení po kapkách, tmavá moč či krev v moči.

Zásadní je měnit si plavky. Jakmile se dostaví takový ten divný pocit diskomfortu, je zle. Tady pak pomohou už jenom „horké prameny“.

SAN QI PIAN – PAVŠEHOJ ČÍNSKÝ 208P

Hlavní zaměření: krvácivé stavy (z nosu, do zažívacího traktu, vykašlávání krve), poúrazové stavy (zlomeniny, zhmožděniny, ruptury svalů či šlach, posttraumativké otoky), silné menstruační krvácení s bolestmi a sraženinami.

Jak ten Láďa loni bral Španělské schody po dvou a nedopadlo to dobře, tedy… on dopadl velmi ztěžka.

Tak super, letos budete mít z letošní výbavy dobrý pocit a abychom se naladili na ty cizí jazyky – „better safe than sorry!“ A pokud byste přes důkladnou přípravu nemohli spát a budili se už týden před dovolenou, tak máte nemoc s názvem CESTOVNÍ HOREČKA a přikupte si ještě DAO CHI WAN – MISTROVSKÉ ODVEDENÍ RUDÉHO 016. Protože dovolená je hlavně odpočinek, radost a pohoda.

Pohodové cestování a šťastný návrat!

Zpět na přehled

Další aktuality

Svátek hladových duchů

Video
Vzpomínáte si na animovaný film o Dušičkách po mexicku - Día de los muertos? Den zemřelých měl a doposud má svou obdobu i v Číně, kde se mu říká Svátek hladových duchů.
Zobrazit více

Jarní čaj pro posílení Jater a Ledvin

Video
Lahodný a prospěšný nápoj, který podpoří orgány po dlouhé zimě, ale i během celého roku. Můžete ho ochutnat u nás na recepci.
Zobrazit více

Redukční a detoxikační program

Video
Za dva covidové roky mnoho lidí přibralo během nekonečných lockdownů a četných omezení. A nyní se marně snaží nadbytečná kila shodit. Možná máme řešení, jak konečně nastoupit cestu za štíhlejším, a hlavně zdravějším tělem.
Zobrazit více