+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Video

Nový rok - Gui Mao

S novým čínským rokem mají mnozí velká očekávání. Zkoumají kvality nového regenta – Vodního Zajíce – Gui Mao a hltají předpovědi, co rok 2023 přinese, co se změní. Doufají, že konečně bude dobře.

Má však moc to zařídit změna nebeského vládce? 

Nebeské postavení určitě svůj vliv má. Neboť člověk není oddělenou entitou od ostatního světa. Naopak je jeho nedílnou součástí, je propojen jak s nebeskými tělesy, tak s pozemským děním. Čínská metafyzika pracuje s pojmem San Cai – Tři síly Univerza. Jsou jimi Nebe – Člověk – Země.

Právě síla Nebe ovlivňuje život člověka nejen skrze postavení planet, ale také změnami ročního období, které má na starosti Slunce, nebo střídání dne a noci, které je dáno otáčením planety Země. Vliv planet je však pouze jedním z mnoha. Působí na nás i zemské vlivy jako podnebí, prostředí, v němž žijeme, strava, a také další lidé – vztahy, které s nimi máme. A vůbec největší význam má náš vlastní mikrosvět. Jak přistupujeme sami k sobě, k druhým. Jak vnímáme celou svou bytost. Nejen tělo, ale i duši. Máme se rádi? Cítíme, čeho je třeba se zbavit, čím se vyživit? Pokud bychom si dokonale rozuměli, nebyl by důvod k manifestaci nemoci. Nemoc nás spravuje o tom, že v těle došlo k vychýlení z rovnováhy. Někde jsme se odklonili od správné cesty. Jdeme v rozporu se záměry Nebes.

Tradiční čínská medicína umí léčit mnohé neduhy. Nejen ty tělesné, ale i ty, jež trápí duši. Má k tomu mocné nástroje – byliny, akupunkturní jehly, dietetiku, Tui Nu, Qi Gong, ale dokud sám pacient nepromění cosi uvnitř sebe, k trvalému uzdravení dojít nemůže. Umíme držet příznaky nemoci pod kontrolou, ale moc vyléčení má v rukou pouze sám nemocný. Ne-mocný je v tu chvílí moci zbavený. On sám ji však musí chtít znovu pevně uchopit a opětovně se stát mocným tvůrcem svého života.

O našem osudu totiž zdaleka nerozhodují tiché hvězdy, ani jejich vládci. To my sami každou svou myšlenkou utváříme budoucnost. Myšlenka je ono neviditelné předivo, které tvoří vše, co jest. A tak prosím tvořme vědomě. To nám všem přeji z celého srdce nejen do nového čínského roku Gui Mao!

Lucie

 

 

Zpět na přehled

Další aktuality

Alergie už nikdy více!

Video
Na jaře se příroda opět zazelená, rozkvete a rozvoní se tisíci vůněmi. Nastane pastva pro oči a potěcha pro duše unavené zimní šedí.
Zobrazit více

Jarní čaj pro posílení Jater a Ledvin

Video
Lahodný a prospěšný nápoj, který podpoří orgány po dlouhé zimě, ale i během celého roku. Můžete ho ochutnat u nás na recepci.
Zobrazit více

Redukční a detoxikační program

Video
Za dva covidové roky mnoho lidí přibralo během nekonečných lockdownů a četných omezení. A nyní se marně snaží nadbytečná kila shodit. Možná máme řešení, jak konečně nastoupit cestu za štíhlejším, a hlavně zdravějším tělem.
Zobrazit více