+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Video

Jarní čaj pro posílení Jater a Ledvin

Lahodný a prospěšný nápoj, který podpoří orgány po dlouhé zimě, ale i během celého roku. Můžete ho ochutnat u nás na recepci.

Základem tohoto čaje jsou dvě byliny - kustovnice čínská (Gou Qi Zi) a chryzantéma (Ju Hua).
První z nich - kustovnice - po dlouhé zimě posílí Yin Ledvin a Jater (vnímáme jako energetické orgány) a druhá - chryzantéma - urovná a pročistí Játra. Navíc obě projasňují zrak.

Oči jsou z pohledu TCM spojeny s Játry, proto se může v tuto roční dobu stát, že se nám jejich stav zhorší. Důvodem většinou bývá právě vyčerpanost Krve či Yinu po energeticky náročné zimě.

A návod na přípravu? Ten je prostý.

Do konvičky o obsahu 1l dejte 3-5 kvítků chryzantémy a ca malou lžičku kustovnice. Zalijte vroucí vodou a nechte odstát. Upíjíme během celého dne. Až se venku řádně oteplí, můžete jej doplnit zeleným čajem, který nápoji dodá svěží povahu.

Obě ingredience můžete zakoupit na recepci naší kliniky.

Zpět na přehled

Další aktuality

Alergie už nikdy více!

Video
Na jaře se příroda opět zazelená, rozkvete a rozvoní se tisíci vůněmi. Nastane pastva pro oči a potěcha pro duše unavené zimní šedí.
Zobrazit více

Redukční a detoxikační program

Video
Za dva covidové roky mnoho lidí přibralo během nekonečných lockdownů a četných omezení. A nyní se marně snaží nadbytečná kila shodit. Možná máme řešení, jak konečně nastoupit cestu za štíhlejším, a hlavně zdravějším tělem.
Zobrazit více