Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Vymlátilová Radka

Foto
  • Vystudovala ekonomii na ČZU v Praze.
  • 2017 absolvovala školu tradiční medicíny - Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT.
  • Absolvovala odborné semináře z oblasti čínské medicíny: skalpová akupunktura, gynekologie, akupunktura 12ti kloubů, mezinárodní klasifikace nemocí dle WHO - tradiční čínská medicína II.
  • 2016 měsíční stáž v Pekingu na Traditional Chinese Medicine Beijing Hospital.
  • 2015 kurz Akupunktura a Bachovy květové esence, Inspirita.
  • 2010 absolvovala seminář Dietetika z pohledu Tradiční čínské medicíny - TČM ® pořádaný 1. školou tradiční čínské medicíny - TČM ®.
  • 2010 ukončila kurz Čínská masáž zad a šíje I., II. u Petra Laciny.
  • V současné době provozuje praxi v Praze (Lidická 6) a také působí jako terapeut na TCM CLINIC v Praze.

 

Čím mě TCM oslovila?
O čínské medicíně jsem slyšela již doma díky mamince, která se o ni zajímala. Prakticky jsem se s ní seznámila jako pacientka. V té době jsem jí ale zas takovou pozornost nevěnovala, i když mě vždy bavilo povídat si o ní s mojí terapeutkou a kamarádkou zároveň. Již v té době jsem vlastně uvažovala, že bych ji chtěla studovat. Ten pravý čas přišela ale až na mateřské, kdy jsem chtěla dělat něco pro sebe, co mě bude bavit a zároveň se odreaguji od mateřských povinností. Dodnes si pamatuji první seminář na Novotného lávce, kde nám přednášel MUDr. Lucký. Jeho charismatické povídání o čínské medicíně a její filosofii mě nadchlo a i lidi, kteří se tam sešli, byli moc fajn. Postupem času jsem víc a víc pronikala do tajů čínské medicíny a čím dál tím více mě bavila. Proto jsem se rozhodla ve studiu pokračovat. Že třeba jednou ji budu i praktikovat :-) Ale rozhodně tam byla touha vědět víc. Nejvíce na čínské medicíně obdivuji její nadčasovost, hloubku a celostní přístup ke člověku a jeho nemoci. Vše je propojené, nic neexistuje odděleně.

S jakými obtížemi mě lidé nejvíce vyhledávají?
Je to různé, od akutních až po chronické. Někteří pacienti přijdou rovnou k nám, protože chtějí nemoc nebo problém řešit jinak než práškama. Jiní pacienti zase už vyzkoušeli západní léčbu, která jim nepomohla, a tak hledají jiné způsoby léčby. Obecně lze říci, že převažuje neplodnost, bolestivá menstruace, špatné zažívání a kožní onemocnění.

Mám nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?
Určitě - nejvíce u pacientů vidím to, jak mají ne úplně vhodné stravovací návyky díky různým trendům a reklamám. Proto v první řadě doporučuji svým pacientům, aby jedli pravidelně a aby úplně vynechali jogurty, tvarohy a banány. Ty totiž trávení oslabují, ochlazují a vytváří hleny. Pořád mě překvapuje, kolik lidí je jí denně! Mám mnoho pozitivních ohlasů od pacientů, kteří je vynechali a začali se cítit lépe. Takže to je můj první tip. A druhý tip je pro naši duši - v TCM se jí přiklání stejná, ne-li větší, důležitost jako tělu. I duši je třeba vyživovat a pečovat o ni a v dnešní době bych řekla více než kdy jindy. Proto vřele doporučuji BÝT VNÍMAVÝ - sám k sobě, ale i k okolí. Tím se spojíme sami se sebou, uvědomíme si své pocity, své myšlenky, jaký mají na nás vliv, co nám dělá dobře a co ne, co chceme a nechceme. Ideální jsou k tomu meditace, anebo se stačí jen tak zastavit a uvědomit si svoje tělo, svůj dech, své pocity. Když si osvojíme tuto praxi a zařadíme ji do naše života, ovlivní to naše zdraví i psychiku.

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
12.9.2021
Čínská medicína pod pokličkou
Chcete se ve zdraví dožít vysokého věku? Chcete se dozvědět, co udělat pro to, abyste měli harmonický život? Jednou z věcí, které k tomu mohou výrazně přispět, je náš jídelníček. Pokud budeme mít potřebné znalosti, může se naše kuchyně stát alchymistickou dílnou, kde elixírem nesmrtelnosti budou jídla sestavená a okořeněná tak, aby podporovala zdraví a umožňovala dosáhnout vysokého věku. Na semináři se dozvíte informace o vlastnostech potravin, jejich účincích a využití v prevenci i léčbě (včetně některých receptů), o jejich vlivu na naše tělo a emoce. Součástí semináře bude cvičení na harmonizaci a posílení jednotlivých orgánů.

14.7.2021
Ohnivé letní energie
„Tři letní měsíce se nazývají bujnost a nádhera. Je to období, kdy vše bují a krásní, Qi nebes se promíchává s Qi země, rostliny jsou v plné síle. Dny jsou dlouhé a slunečné, lidé mají chodit spát pozdě a vstávat časně.“

20.1.2021
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.