Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Vymlátilová Radka

Foto
  • Vystudovala ekonomii na ČZU v Praze.
  • 2017 absolvovala školu tradiční medicíny - Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT.
  • Absolvovala odborné semináře z oblasti čínské medicíny: skalpová akupunktura, gynekologie, akupunktura 12ti kloubů, mezinárodní klasifikace nemocí dle WHO - tradiční čínská medicína II.
  • 2016 měsíční stáž v Pekingu na Traditional Chinese Medicine Beijing Hospital.
  • 2015 kurz Akupunktura a Bachovy květové esence, Inspirita.
  • 2010 absolvovala seminář Dietetika z pohledu Tradiční čínské medicíny - TČM ® pořádaný 1. školou tradiční čínské medicíny - TČM ®.
  • 2010 ukončila kurz Čínská masáž zad a šíje I., II. u Petra Laciny.
  • V současné době provozuje praxi v Praze (Lidická 6) a také působí jako terapeut na TCM CLINIC v Praze.

 

Čím mě TCM oslovila?
O čínské medicíně jsem slyšela již doma díky mamince, která se o ni zajímala. Prakticky jsem se s ní seznámila jako pacientka. V té době jsem jí ale zas takovou pozornost nevěnovala, i když mě vždy bavilo povídat si o ní s mojí terapeutkou a kamarádkou zároveň. Již v té době jsem vlastně uvažovala, že bych ji chtěla studovat. Ten pravý čas přišela ale až na mateřské, kdy jsem chtěla dělat něco pro sebe, co mě bude bavit a zároveň se odreaguji od mateřských povinností. Dodnes si pamatuji první seminář na Novotného lávce, kde nám přednášel MUDr. Lucký. Jeho charismatické povídání o čínské medicíně a její filosofii mě nadchlo a i lidi, kteří se tam sešli, byli moc fajn. Postupem času jsem víc a víc pronikala do tajů čínské medicíny a čím dál tím více mě bavila. Proto jsem se rozhodla ve studiu pokračovat. Že třeba jednou ji budu i praktikovat :-) Ale rozhodně tam byla touha vědět víc. Nejvíce na čínské medicíně obdivuji její nadčasovost, hloubku a celostní přístup ke člověku a jeho nemoci. Vše je propojené, nic neexistuje odděleně.

S jakými obtížemi mě lidé nejvíce vyhledávají?
Je to různé, od akutních až po chronické. Někteří pacienti přijdou rovnou k nám, protože chtějí nemoc nebo problém řešit jinak než práškama. Jiní pacienti zase už vyzkoušeli západní léčbu, která jim nepomohla, a tak hledají jiné způsoby léčby. Obecně lze říci, že převažuje neplodnost, bolestivá menstruace, špatné zažívání a kožní onemocnění.

Mám nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?
Určitě - nejvíce u pacientů vidím to, jak mají ne úplně vhodné stravovací návyky díky různým trendům a reklamám. Proto v první řadě doporučuji svým pacientům, aby jedli pravidelně a aby úplně vynechali jogurty, tvarohy a banány. Ty totiž trávení oslabují, ochlazují a vytváří hleny. Pořád mě překvapuje, kolik lidí je jí denně! Mám mnoho pozitivních ohlasů od pacientů, kteří je vynechali a začali se cítit lépe. Takže to je můj první tip. A druhý tip je pro naši duši - v TCM se jí přiklání stejná, ne-li větší, důležitost jako tělu. I duši je třeba vyživovat a pečovat o ni a v dnešní době bych řekla více než kdy jindy. Proto vřele doporučuji BÝT VNÍMAVÝ - sám k sobě, ale i k okolí. Tím se spojíme sami se sebou, uvědomíme si své pocity, své myšlenky, jaký mají na nás vliv, co nám dělá dobře a co ne, co chceme a nechceme. Ideální jsou k tomu meditace, anebo se stačí jen tak zastavit a uvědomit si svoje tělo, svůj dech, své pocity. Když si osvojíme tuto praxi a zařadíme ji do naše života, ovlivní to naše zdraví i psychiku.

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
17.3.2022
Dynamický redukční program
Za dva covidové roky mnoho lidí přibralo během nekonečných lockdownů a četných omezení. A nyní se marně snaží nadbytečná kila shodit. Možná máme řešení, jak konečně nastoupit cestu za štíhlejším, a hlavně zdravějším tělem. Již od roku 1998 nabízíme razantní, ale zároveň k tělu šetrný redukční program. Během 20denní kúry dochází díky speciálně upravenému jídelníčku k úbytku až 10 % tělesné hmotnosti. Tradiční čínská medicína není příznivcem čistého hladovění – půstů. Protože, když tělo nedostane svou potřebnou dávku energie, sáhne si do svých rezerv. A to nejen tukových, ale bohužel i energetických v podobě životní esence Jing. To je důvodem, proč někdo bývá během půstu zcela unavený a bez síly. Pro lepší zvládnutí náročného procesu hubnutí dietu kombinujeme s ušní akupunkturou. Samotné napíchnutí jehel nás nadbytečných kilogramů bohužel nezbaví. Stimulace bodů na uchu ale potlačí pocit hladu a nervozity. Kilogramy se pak snáze shazují díky tomu, že přijmeme méně energie, než vydáme. Díky jehličkám v uchu to jde podstatně snáz.

25.1.2022
Svět TCM: zajímavosti, články, pojmy a byliny
Svět TCM. Zde pro vás schraňujeme základní pojmy tradiční čínské medicíny, zajímavosti ze světa bylin a články na různá témata s přesahem do praktického života. Vnořte se do tajů tradiční čínské medicíny a inspirujte se.

20.1.2022
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.

9.1.2022
Element Dřeva a Jaro
Zima spojená s elementem Vody zrodila svého syna – element Dřevo - Mu. Dřevo převzalo vládu již na počátku února a jeho síla narůstá. S Dřevem je spojeno všechno jarní bujení a rozpínání. Jako mladý proutek je ohebný, nepokojný, coby výhonek proniká do okolí, rozšiřuje se, kam je mu dovoleno. Zároveň je křehký, slabý, právě se rodící. Stejně jako dítě, které svou houževnatostí objevuje svět, ale potřebuje láskyplné hranice, jenž mu dopřejí rodiče, aby „nepřebujelo“.