Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Vymlátilová Radka

Foto
  • Vystudovala ekonomii na ČZU v Praze.
  • 2017 absolvovala školu tradiční medicíny - Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT.
  • Absolvovala odborné semináře z oblasti čínské medicíny: skalpová akupunktura, gynekologie, akupunktura 12ti kloubů, mezinárodní klasifikace nemocí dle WHO - tradiční čínská medicína II.
  • 2016 měsíční stáž v Pekingu na Traditional Chinese Medicine Beijing Hospital.
  • 2015 kurz Akupunktura a Bachovy květové esence, Inspirita.
  • 2010 absolvovala seminář Dietetika z pohledu Tradiční čínské medicíny - TČM ® pořádaný 1. školou tradiční čínské medicíny - TČM ®.
  • 2010 ukončila kurz Čínská masáž zad a šíje I., II. u Petra Laciny.
  • V současné době provozuje praxi v Praze (Lidická 6) a také působí jako terapeut na TCM CLINIC v Praze.

 

Čím mě TCM oslovila?
O čínské medicíně jsem slyšela již doma díky mamince, která se o ni zajímala. Prakticky jsem se s ní seznámila jako pacientka. V té době jsem jí ale zas takovou pozornost nevěnovala, i když mě vždy bavilo povídat si o ní s mojí terapeutkou a kamarádkou zároveň. Již v té době jsem vlastně uvažovala, že bych ji chtěla studovat. Ten pravý čas přišela ale až na mateřské, kdy jsem chtěla dělat něco pro sebe, co mě bude bavit a zároveň se odreaguji od mateřských povinností. Dodnes si pamatuji první seminář na Novotného lávce, kde nám přednášel MUDr. Lucký. Jeho charismatické povídání o čínské medicíně a její filosofii mě nadchlo a i lidi, kteří se tam sešli, byli moc fajn. Postupem času jsem víc a víc pronikala do tajů čínské medicíny a čím dál tím více mě bavila. Proto jsem se rozhodla ve studiu pokračovat. Že třeba jednou ji budu i praktikovat :-) Ale rozhodně tam byla touha vědět víc. Nejvíce na čínské medicíně obdivuji její nadčasovost, hloubku a celostní přístup ke člověku a jeho nemoci. Vše je propojené, nic neexistuje odděleně.

S jakými obtížemi mě lidé nejvíce vyhledávají?
Je to různé, od akutních až po chronické. Někteří pacienti přijdou rovnou k nám, protože chtějí nemoc nebo problém řešit jinak než práškama. Jiní pacienti zase už vyzkoušeli západní léčbu, která jim nepomohla, a tak hledají jiné způsoby léčby. Obecně lze říci, že převažuje neplodnost, bolestivá menstruace, špatné zažívání a kožní onemocnění.

Mám nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?
Určitě - nejvíce u pacientů vidím to, jak mají ne úplně vhodné stravovací návyky díky různým trendům a reklamám. Proto v první řadě doporučuji svým pacientům, aby jedli pravidelně a aby úplně vynechali jogurty, tvarohy a banány. Ty totiž trávení oslabují, ochlazují a vytváří hleny. Pořád mě překvapuje, kolik lidí je jí denně! Mám mnoho pozitivních ohlasů od pacientů, kteří je vynechali a začali se cítit lépe. Takže to je můj první tip. A druhý tip je pro naši duši - v TCM se jí přiklání stejná, ne-li větší, důležitost jako tělu. I duši je třeba vyživovat a pečovat o ni a v dnešní době bych řekla více než kdy jindy. Proto vřele doporučuji BÝT VNÍMAVÝ - sám k sobě, ale i k okolí. Tím se spojíme sami se sebou, uvědomíme si své pocity, své myšlenky, jaký mají na nás vliv, co nám dělá dobře a co ne, co chceme a nechceme. Ideální jsou k tomu meditace, anebo se stačí jen tak zastavit a uvědomit si svoje tělo, svůj dech, své pocity. Když si osvojíme tuto praxi a zařadíme ji do naše života, ovlivní to naše zdraví i psychiku.

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
19.10.2021
Infoden formou webináře
Informační dny, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Štefánia Ebenová,Ph.D. a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační.Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meet ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ). Kontaktní osoba Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz Příhlášky v odkazu.

10.10.2021
Základy tradiční čínské medicíny
Tradiční čínská medicína je silným nástrojem pro dosažení a udržení si dobrého zdraví v jakémkoliv věku. Už jen pochopení základů jejího fungování je klíčem k plnohodnotnému zdraví a také dlouhověkosti. Na semináři se dozvíte o principu Yinu a Yangu. Seznámíte se s pentagramem orgánů, fungováním energie Qi a toku krve Xue v těle. Teoretické informace budou doplněné praktickými radami, jak dosáhnout harmonie pomocí stravy, změnou životního stylu, cvičením, práce s myslí. Seminář je určen pro širokou veřejnost, která chce pochopit psychosomatické fungování lidského těla a je jí blízká přírodní medicína. Seminář zároveň může rozšířit nástroje odborníků i laiků, nabízejících služby v oblasti péče o zdraví. Více informací v odkazu.

9.10.2021
Qi Gong - zdravotní cvičení pro veřejnost
JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST Třímodulový kurz pro kultivaci těla i duše Qi Gong - systém zdravotních a kultivačních cvičení se v posledních letech rychle rozšířil i do západního světa. Tento systém vychází z orientální definice, kdy zdraví není pouze nepřítomnost různých onemocnění, ale je to zejména potenciál k dalšímu růstu. Růst není možný bez předchozího “uklizení” různých nerovnováh, tělesných, emočních či mentálních bloků, které nám brání univerzálně se rozvíjet. Qi Gong a další formy cvičení nejsou novým náboženstvím a cvičit je mohou jak lidé věřící, tak ateisté či ti, kteří “něco tuší”. Systém je založený na detailní znalosti lidského organizmu a zásad jeho fungování. Přesněji se zabývá kultivací takzvaných “třech pokladů”, tedy kultivaci a ozdravení těla, regulaci dechu a práci s myslí. Ve starém čínském pojetí se rodíme s určitým energetickým potenciálem a záleží na každém z nás, jak s touto zásobárnou vitální energie naložíme. A stejně tak, jako u různých spotřebičů se v manuálu dozvíte, jak správně pečovat o akumulátor či baterii, je i pro správné fungování a rozvoj organizmu do svého plného potenciálu vhodné se o své zdroje řádně starat. Náš kurz je rozdělen do tří modulů ( semestrů ), které na sebe navazují, jsou však koncipovány tak, že se dá z rozjetého vlaku vystoupit na jakékoliv zastávce. Absolvent si vybere, kam až chce dle svých plánů a stanovených cílů dojít. Každý z modulů ( semestrů ) se skládá ze 4 víkendů s následnou dvouměsíční pauzou, potřebnou na procvičení a zažití nově naučené látky. Pro zodpovězení dotazů a udržení kontaktu se “strojvedoucími” bude kurz doplněn podpůrnými online setkáními formou webináře přes Google Meet. Více informací v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

28.7.2021
Mezidobí Země
Mezidobí Země tvoří předěl několika týdnů mezi jednotlivými ročními obdobími. Je to čas, kdy se energie odcházejícího období noří do Země, aby odtud posléze vyšly jako energie nového ročního období. Solární rok (Sui) má pevnou délku, a to 365 nebo 366 dní, která vychází z délky tropického roku a vymezuje dobu od jednoho zimního slunovratu k dalšímu. Každé roční období náleží jednomu elementu - Vodě (zima), Dřevu (jaro), Ohni (léto) a Kovu (podzim). Mezi těmito částmi roku jsou mezidobí, která náleží prvku Země. V těchto mezidobích se Qi zanořuje do Země, aby z ní vynesla na povrch kvalitu nadcházejícího období. Každý z elementů v roce vládne 72-73 dnů.