Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Vlachynská Veronika

Foto

Získaná odbornost v oboru TCM:

2016-2020 - škola tradiční čínské medicíny - Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT, součástí studia byly již také následující semináře:

 • skalpová akupunktura
 • gynekologie
 • akupunktura 12. kloubů
 • mimořádné dráhy
 • duševní onemocnění

Po ukončení studia pěti dovedností se snažím v oboru vzdělávat i nadále, v roce 2021 jsem absolvovala semináře:

 • Cesta k harmonii dle pěti elementů u MUDr. Komárkové
 • Omlazovací techniky obličeje u MUDr. Luckého
 • Od roku 2020 mám soukromou praxi v Praze
 • Od roku 2021 působím také jako terapeutka na klinice TCM CLINIC v Praze
   

Čím mě TCM oslovila?

S TČM jsem se poprvé setkala před mnoha lety jako pacientka, kdy jsem si její léčebné účinky s úspěchem vyzkoušela na sobě. A když jsem se pak později dozvěděla, že se tento obor dá vystudovat i u nás v ČR, dlouho jsem neváhala a přihlásila se ke studiu. Z mé mnohaleté technické praxe v oboru strojírenství a energetiky jsem se s nadšením ponořila do Studia pěti dovedností, do tajů tradiční čínské medicíny. Ta mě zaujala svojí tisíce let starou filozofií, ale zároveň i neuvěřitelnou propracovaností a logikou a především svým individuálním a celostním přístupem k pacientovi a jeho problémům. Jako terapeutka TČM se snažím pomáhat svým pacientům, podrobně vyslechnout jejich potíže a s pomocí fytoterapie, akupunktury, baňkování, moxy a dietetiky řešit příčinu jejich nemocí a vracet jim do tváří ztracený úsměv.

 

S jakými obtížemi mě lidé nejvíce vyhledávají?

Pacienti přicházejí s různými potížemi, asi nejčastěji s těmi chronickými, kde jim nepomohla západní medicína, tak hledají alternativu. Jsou to například různé bolestivé stavy jako migrény, bolesti kloubů, svalů a zad, různé trávicí, gynekologické a urologické potíže. Ale třeba také pacienti trpící nespavostí, únavou, neplodností, různými alergiemi a všemožnými kožními problémy. Jiní si přejí podpořit svou imunitu nebo chtějí řešit problémy psychického charakteru.

 

Mám nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?

Mým tipem je tzv. Yang Sheng Fa, což v našem překladu znamená „umění pěstování života“, které vychází ze zkušeností předávaných mudrci ve starověké Číně, zástupců taoistické filozofie. Rozvíjení a pěstování života bylo skutečně hlavním úkolem zdravotní péče, důležitějším než léčba nemocí, protože její vykonávání a dodržování bylo chápané jako nejlepší způsob prevence proti nemocem. Rady se týkaly především správných stravovacích návyků, ideálně jíst každý den pravidelně ve stejnou hodinu a mít jídelníček přizpůsobený svému konstitučnímu typu, jíst a celkově žít v souladu s ročními obdobími, vyhýbat se nadměrné fyzické i psychické zátěži, ale zároveň mít pravidelný pohyb a odpočinek, zkrátka dodržovat pravidelný životní styl, což je hlavní podstata pro zdravý a dlouhý život. V životě se řídit heslem „Všeho s mírou.“ protože veškeré čínské učení o zdraví a dlouhověkosti je založeno na umírněnosti.


 

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
8.11.2021
Rozhovor se studentkou třetího ročníku Studia pěti dovedností
Studentky tradiční čínské medicíny jsme se zeptali na její cestu Za a S tradiční čínskou medicínou. Proč jsi se rozhodla pro studium tradiční čínské medicíny? K medicíně v nějaké podobě mě to táhlo od dětství. Pamatuji si, jak mě bavilo lidské tělo v rámci přírodopisu v sedmé třídě. Také jsem chodila na kroužek zdravovědy a absolvovala intenzivní týdenní kurz organizovaný Červeným křížem. O studiu medicíny jsem ale příliš neuvažovala, protože mi byly velmi cizí předměty jako fyzika a chemie, kterými si musíte minimálně v prvních ročnících projít. Navíc jsem si nedokázala představit, že bych do člověka musela píchnout či říznout. Celý rozhovor v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

20.1.2021
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.