Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Tománková Eva

Foto
  • 2008-2012 - absolventka čtyřletého semináře konaného pod záštitou Slovenské psychotronické společnosti se zaměřením na systematické poznávání teoretických základů výzkumu o energoinformačních systémech
  • 2011 - absolventka školy reflexní terapie u manželů Patakyových
  • 2012 - 2017 - absolventka pětiletého studijního programu tradiční čínské medicíny - Studium pěti dovedností v TCM INSTITUT v Praze
  • 2013 absolventka rekvalifikačního kurzu Masér pro sportovní a rekondiční masáže (s akreditací MŠMT ČR) – Dexter academy
  • 2017-2020 - absolventka vyšší odborné školy v oboru diplomovaný farmaceutický asistent
  • 2017 -  měsíční odborná stáž na Univerzitě tradiční čínské medicíny v Chengdu v Číně
  • 2019 - měsíční odborná stáž na Institutu tradiční čínské medicíny v Pekingu v Číně;
    od 2018 do současnosti - terapeut tradiční čínské medicíny na klinice TCM CLINIC v Praze, která patří mezi největší a nejdéle fungující zařízení, provozující pouze klasické metody čínské medicíny v České republice.

 

Čím Vás TCM oslovila?
I když moje profesní cesta nevedla hned od začátku k tradiční čínské medicíně, tak vždy mi bylo léčení, psychologie a práce s energiemi velmi blízké. Tutu oblast zájmu jsem ze začátku brala spíše jako můj koníček, kterému jsem se věnovala prostřednictvím různých zájmových skupin a krátkodobých vzdělávacích seminářů. Teprve po absolvování mého vysokoškolského studia jsem začala hledat ucelený vzdělávací systém, který by komplexně pracoval s lidským zdravím. Tím systémem byla pro mě právě tradiční čínská medicína. I když je v našich končinách stále nedoceňována, tak po staletí získávaných zkušeností má přesně propracovanou metodiku léčení s mnoha ověřenými, a hlavně fungujícími léčebnými nástroji, jakými jsou např. fytoterapie, akupunktura, dietetika, tuina nebo qi gong. Terapeutovi nebo samotnému uživateli se tak nabízí rozmanitá škála možností, jak pečovat o své zdraví.

S jakými obtížemi Vás lidé nejčastěji vyhledávají?
Pomoc v terapii tradiční čínské medicíny vyhledávají klienti s různým onemocněním. Není na světě lék, který by zázračně pomohl z každého onemocnění, přesto si troufnu říct, že při správně nastavené léčbě a se spolupracujícím pacientem, lze ulevit od mnoha obtíží, nad kterými již západní medicína zlomila pomyslnou hůl. Nejčastěji pracuji s klienty, kteří mají pohybové, trávící, kožní nebo gynekologické potíže. V neposlední řadě vyhledávají tuto terapii také pacienti trpící nespavostí a jinými psychickými obtížemi.

Můžete se s námi prosím podělit o nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života? 
V celém vesmíru platí zákon zachování rovnováhy, tedy i v našem těle. Klíčové pro udržení zdraví je vyvažování neustále vznikající nerovnováhy. Jde o působení různých vlivů, jako jsou emoce, vztahy, práce, doba, stravování (...), které narušují naší harmonii a tím dávají vzniknout nemoci. Rada je tedy jednoduchá, nenechat se vyvést z rovnováhy. Kdyby to ale bylo tak jednoduché, tak by nebyli pacienti a ani terapeuti. Každý má své limity jinde, a proto je důležité naslouchat vlastnímu tělu a chovat se k němu s úctou a pokorou. To, co pomůže jednomu, nemusí pomoct druhému, ba naopak. Abych ale nebyla tak tajuplná, tak velmi prospěšné je například moxování bodu CV8 nebo ST 36, nebo pravidelné popíjení pomalu tažených vývarů. Obojí velmi pozitivně působí na naše zažívání a vitalitu.

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
19.10.2021
Infoden formou webináře
Informační dny, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Štefánia Ebenová,Ph.D. a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační.Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meet ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ). Kontaktní osoba Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz Příhlášky v odkazu.

10.10.2021
Základy tradiční čínské medicíny
Tradiční čínská medicína je silným nástrojem pro dosažení a udržení si dobrého zdraví v jakémkoliv věku. Už jen pochopení základů jejího fungování je klíčem k plnohodnotnému zdraví a také dlouhověkosti. Na semináři se dozvíte o principu Yinu a Yangu. Seznámíte se s pentagramem orgánů, fungováním energie Qi a toku krve Xue v těle. Teoretické informace budou doplněné praktickými radami, jak dosáhnout harmonie pomocí stravy, změnou životního stylu, cvičením, práce s myslí. Seminář je určen pro širokou veřejnost, která chce pochopit psychosomatické fungování lidského těla a je jí blízká přírodní medicína. Seminář zároveň může rozšířit nástroje odborníků i laiků, nabízejících služby v oblasti péče o zdraví. Více informací v odkazu.

9.10.2021
Qi Gong - zdravotní cvičení pro veřejnost
JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST Třímodulový kurz pro kultivaci těla i duše Qi Gong - systém zdravotních a kultivačních cvičení se v posledních letech rychle rozšířil i do západního světa. Tento systém vychází z orientální definice, kdy zdraví není pouze nepřítomnost různých onemocnění, ale je to zejména potenciál k dalšímu růstu. Růst není možný bez předchozího “uklizení” různých nerovnováh, tělesných, emočních či mentálních bloků, které nám brání univerzálně se rozvíjet. Qi Gong a další formy cvičení nejsou novým náboženstvím a cvičit je mohou jak lidé věřící, tak ateisté či ti, kteří “něco tuší”. Systém je založený na detailní znalosti lidského organizmu a zásad jeho fungování. Přesněji se zabývá kultivací takzvaných “třech pokladů”, tedy kultivaci a ozdravení těla, regulaci dechu a práci s myslí. Ve starém čínském pojetí se rodíme s určitým energetickým potenciálem a záleží na každém z nás, jak s touto zásobárnou vitální energie naložíme. A stejně tak, jako u různých spotřebičů se v manuálu dozvíte, jak správně pečovat o akumulátor či baterii, je i pro správné fungování a rozvoj organizmu do svého plného potenciálu vhodné se o své zdroje řádně starat. Náš kurz je rozdělen do tří modulů ( semestrů ), které na sebe navazují, jsou však koncipovány tak, že se dá z rozjetého vlaku vystoupit na jakékoliv zastávce. Absolvent si vybere, kam až chce dle svých plánů a stanovených cílů dojít. Každý z modulů ( semestrů ) se skládá ze 4 víkendů s následnou dvouměsíční pauzou, potřebnou na procvičení a zažití nově naučené látky. Pro zodpovězení dotazů a udržení kontaktu se “strojvedoucími” bude kurz doplněn podpůrnými online setkáními formou webináře přes Google Meet. Více informací v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

28.7.2021
Mezidobí Země
Mezidobí Země tvoří předěl několika týdnů mezi jednotlivými ročními obdobími. Je to čas, kdy se energie odcházejícího období noří do Země, aby odtud posléze vyšly jako energie nového ročního období. Solární rok (Sui) má pevnou délku, a to 365 nebo 366 dní, která vychází z délky tropického roku a vymezuje dobu od jednoho zimního slunovratu k dalšímu. Každé roční období náleží jednomu elementu - Vodě (zima), Dřevu (jaro), Ohni (léto) a Kovu (podzim). Mezi těmito částmi roku jsou mezidobí, která náleží prvku Země. V těchto mezidobích se Qi zanořuje do Země, aby z ní vynesla na povrch kvalitu nadcházejícího období. Každý z elementů v roce vládne 72-73 dnů.