Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Skybová Iva

Foto

S alternativní medicínou jsem se setkala poprvé v roce 2015, kdy jsem se účastnila léčebně vzdělávacího pobytu v ajurvédských lázních na Srí Lance. Poté jsem v letech 2016-2020 absolvovala ucelený vzdělávací program „Škola tradiční čínské medicíny - studium pěti dovedností“ zahrnující oblast akupunktury, fytoterapie, dietetiky, masáží tuina, cvičení Qi Gongu a dalších léčebných technik (moxa, baňky, guasha, atp.) na TCM INSTITUTu v Praze.

V rámci vzdělávání jsem absolvovala dále tyto semináře:

  • Skalpová akupunktura
  • Akupunktura 12. kloubů
  • Mimořádné akupunkturní dráhy
  • Psychická onemocnění
  • Dětské nemoci a léčba dětí
  • Omlazovací techniky obličeje (Beauty accupuncture)
  • Cesta k harmonii dle pěti elementů (MUDr. Komárková)

V současné době působím jako terapeutka na klinice TCM CLINIC v Praze.

 

Čím mě TCM oslovila?

Na léčbě prostřednictvím tradiční čínské medicíny se mi líbí, že dokáže řešit téměř vše, počínaje akutním nachlazením, přes psychické problémy po chronické nemoci, které pacienta trápí spousty let a na které mu postupy moderní medicíny často nezafungovaly, nebo problém pouze potlačily. Čínská medicína díky svému celostnímu přístupu hledá a odstraňuje primárně příčiny nerovnováhy, nikoliv její následky manifestující se nejrůznějšími symptomy. Prací terapeuta pak je tyto zdánlivě nesouvisející střípky poskládat a spojit do logického obrazu, který umí klinický stav pohledem čínské medicíny popsat. Léčba pak probíhá přirozenou cestou prostřednictvím ovlivňování akupunkturních bodů a drah, nebo požíváním bylinných směsí, nikoliv použitím chemických preparátů.

 

Na co se ve své praxi specializuji?

Není nic, čemu bych se v praxi vyhýbala a pacienti se na mě obrací s nejrůznějšími problémy, ať už fyzického či duševního charakteru. Samozřejmě některé nemoci se dají zvládnout relativně rychle, některé, zejména chronické obtíže, vyžadují dlouhodobou léčbu s pomalejším efektem. Velké množství pacientů trápí například kožní problémy, alergie a jiná autoimunitní onemocnění. Ženy často hledají pomoc při gynekologických obtížích, problémech s otěhotněním, bolestmi hlavy, nespavostí. Velmi časté jsou také problémy s trávením, urologické potíže a bolesti pohybového aparátu, na které velmi dobře účinkuje akupunktura. Čínská medicína však umí velmi dobře a rychle pomoci také dětem, a to už od kojeneckého věku, zlepšit imunitu, připravit tělo na očkování nebo podpořit ženu při těhotenství a přípravě k porodu.

 

Mám nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?

Zvolnit. A také se trochu vrátit ke kořenům?!? Současná doba je extrémně rychlá, zaměřená na výkon, dle čínské terminologie příliš „yangová.“ Většina moderní populace tráví svoji pracovní dobu na židli u počítače, jednáních a poradách, přičemž je pod neustálým tlakem ohledně výkonu a termínů. Evoluce však nebyla tak rychlá, abychom se takovému způsobu života fyziologicky přizpůsobili, proto nám to způsobuje velké množství problémů počínaje psychickými problémy, depresemi, poruchami spánku a zažívání, přetížením kloubů, vazů či naopak ochabováním různých svalových partií. Podle učení čínských lékařů bychom měli naslouchat svému tělu a žít v souladu s přírodními cykly. Často pak stačí pozměnit alespoň některé základní zásady životosprávy a nastavit svůj fyziologický rytmus a stravovací návyky tak, abychom svému fyzickému tělu ulevili.

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
17.3.2022
Dynamický redukční program
Za dva covidové roky mnoho lidí přibralo během nekonečných lockdownů a četných omezení. A nyní se marně snaží nadbytečná kila shodit. Možná máme řešení, jak konečně nastoupit cestu za štíhlejším, a hlavně zdravějším tělem. Již od roku 1998 nabízíme razantní, ale zároveň k tělu šetrný redukční program. Během 20denní kúry dochází díky speciálně upravenému jídelníčku k úbytku až 10 % tělesné hmotnosti. Tradiční čínská medicína není příznivcem čistého hladovění – půstů. Protože, když tělo nedostane svou potřebnou dávku energie, sáhne si do svých rezerv. A to nejen tukových, ale bohužel i energetických v podobě životní esence Jing. To je důvodem, proč někdo bývá během půstu zcela unavený a bez síly. Pro lepší zvládnutí náročného procesu hubnutí dietu kombinujeme s ušní akupunkturou. Samotné napíchnutí jehel nás nadbytečných kilogramů bohužel nezbaví. Stimulace bodů na uchu ale potlačí pocit hladu a nervozity. Kilogramy se pak snáze shazují díky tomu, že přijmeme méně energie, než vydáme. Díky jehličkám v uchu to jde podstatně snáz.

25.1.2022
Svět TCM: zajímavosti, články, pojmy a byliny
Svět TCM. Zde pro vás schraňujeme základní pojmy tradiční čínské medicíny, zajímavosti ze světa bylin a články na různá témata s přesahem do praktického života. Vnořte se do tajů tradiční čínské medicíny a inspirujte se.

20.1.2022
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.

9.1.2022
Element Dřeva a Jaro
Zima spojená s elementem Vody zrodila svého syna – element Dřevo - Mu. Dřevo převzalo vládu již na počátku února a jeho síla narůstá. S Dřevem je spojeno všechno jarní bujení a rozpínání. Jako mladý proutek je ohebný, nepokojný, coby výhonek proniká do okolí, rozšiřuje se, kam je mu dovoleno. Zároveň je křehký, slabý, právě se rodící. Stejně jako dítě, které svou houževnatostí objevuje svět, ale potřebuje láskyplné hranice, jenž mu dopřejí rodiče, aby „nepřebujelo“.