Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Roxerová Zuzana, RNDr., Ph. D.

Foto
  • Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK a pokračovala ve vědecké kariéře (AVČR, Francie, Portugalsko).
  • Vzdělání v tradiční čínské medicíně získala díky Studiu pěti dovedností (TCM INSTITUT, 2009-2012).
  • Absolvovala řadu postgraduálních seminářů např.: mimořádné dráhy (MUDr. Lucký), gynekologie (MUDr. Zhang, MUDr. Komárková), duševní onemocnění, oční potíže (J. Scott), Beauty (MUDr. Lucký), Tuina masaže dětí (MUDr. Zhang), Palpace drah (N. Tang), ušní akupunktura I. a II. (MUDr. Strnad), Mezinárodní klasifikace nemocí dle WHO (MUDr. Lucký), Medical qigong I (V. Kroupa) a jiné.
  • Zajímá se také o psychiku člověka: absolvovala výcvik v Systemické terapii pro pomáhající profese: 3 roky (M. Loumová, A. Křepelová, K. Lauritzenová), Mindfulness & Selfcompassion, Mindfulness MBSR (A. Imani), Brandon Bays: Intenzivní Cesta.
  • Nyní je v 5letém psychoterapeutickém výcviku Biosyntézy (Y. Lucká, B. Janečková).
  • Pracuje na klinice TCM CLINIC a přednáší na TCM INSTITUT pro veřejnost.

 

Čím Vás TCM oslovila?
Zaujala mě bohatou, propracovanou a nečekaně velmi logickou teorií. Baví mě individální přístup k člověku s jeho trápením, kdy na jednu nemoc existuje více diagnostických obrazů a tedy i léčebných cest. TCM je pro mě velkou inspirací, uceleným pohledem na člověka, kdy dokáže vysvětlit řadu “nesouvisejících” tělesných a psychických projevů. Čínská medicína je rozhodně dobrodružná cesta na celý život.

S jakými obtížemi Vás lidé nejčastěji vyhledávají?
Lidé přicházejí především s chronickými obtížemi, zahrnující nejčastěji kožní, trávicí, gynekologická témata, nespavost, migrény, alergie, bolesti pohybového aparátu, ale také psychické obtíže jako úzkost a deprese. Mezi nejčastější akutní problémy patří bolesti zad a dýchací obtíže.

Jak pečujete o své klienty v této nelehké době, kdy se s nimi nemůžete vidět naživo?
Stále se věnuji stávajícím klientům. Jen kontrola probíhá online, případně telefonicky. Klienti si jazyk fotí sami a posílají mi jej a já na základě takto získaných informací upravuji stávající léčbu. Samozřejmě mi trochu chybí přímý kontakt, protože i celkový vzhled, projev a pulz je v diagnostice TCM nosným článkem, ale u stávajících klientů těžím z dosavadní zkušenosti, tak je možné dál šít léčbu na míru jejich aktuálním potřebám. Má péče zahrnuje i covidové pacienty a následnou péči po prodělání infekce. Těchto případů bohužel stále přibývá. 
 

Můžete se s námi prosím podělit o nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?
Existuje celá řada přesných a přísných pravidel v TCM k dlouhému a zdravému životu. Narazila jsem na tento jednoduchý citat, který není ani přísný, ani přesný, ale je milý a velmi praktický: “Člověk by se měl vždy těšit z drobných radostí, třeba ze slunečního svitu v zimě nebo stínu v létě, krásné krajiny ve slunečním dni, vesele se procházet s hůlkou, pozorovat ryby v rybníce, poslouchat zpěv ptáků v lese, vypít si číšku vína nebo si zahrát na hudební nástroj.” Yiqing xiaolu

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
2.4.2021
Ach, ta alergie
Venku to pučí a co nevidět vše začne kvést. Nastane pastva pro oči, nos udeří libé vůně a křehkost květů rozradostní naše duše. Stále žel přibývá lidí, kteří si tuto krásu mohou dopřát leda přes uzavřené okno. Mluvíme o alergicích. Ač tradiční čínská medicína pojem alergie nezná, umí je velmi efektivně řešit, a dokonce i vyléčit. ..

22.2.2021
QR PLATBA
Konec přepisování platebních údajů z faktur! Nově nabízíme možnost platit naše faktury pomocí QR kódu. Žádné složité přepisování čísla účtu, částky a variabilního symbolu. Stačí vyfotit QR kód z faktury chytrým telefonem a platební příkaz v bankovní aplikaci se sám vyplní, Vy už jej pouze odsouhlasíte. A je to!

2.2.2021
Altán vědomostí
Věděli jste, že při nemoci, je nejlepší na citrón zapomenout? Že akupunktura nemusí pocházet právě z Číny? Toto a mnohem více se dozvíte v naší nové sekci Altán vědomostí na stránkách TCM INSTITUT.

20.1.2021
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.

15.1.2021
Lékaři nemají na své pacienty čas a zapomínají na jejich duši.
Štefánia Ebenová: Pracovala třináct let v pražském IKEM, nakonec z něj ale odešla a začala se věnovat čínské medicíně. Založila vlastní kliniku Meridian, kde má na pacienty čas a může se jim věnovat naplno. Čínská medicína se stala smyslem jejího života a pomáhá jí zvládat i vlastní závažné onemocnění.