Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Roxerová Zuzana, RNDr., Ph. D.

Foto
  • Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK a pokračovala ve vědecké kariéře (AVČR, Francie, Portugalsko).
  • Vzdělání v tradiční čínské medicíně získala díky Studiu pěti dovedností (TCM INSTITUT, 2009-2012).
  • Absolvovala řadu postgraduálních seminářů např.: mimořádné dráhy (MUDr. Lucký), gynekologie (MUDr. Zhang, MUDr. Komárková), duševní onemocnění, oční potíže (J. Scott), Beauty (MUDr. Lucký), Tuina masaže dětí (MUDr. Zhang), Palpace drah (N. Tang), ušní akupunktura I. a II. (MUDr. Strnad), Mezinárodní klasifikace nemocí dle WHO (MUDr. Lucký), Medical qigong I (V. Kroupa) a jiné.
  • Zajímá se také o psychiku člověka: absolvovala výcvik v Systemické terapii pro pomáhající profese: 3 roky (M. Loumová, A. Křepelová, K. Lauritzenová), Mindfulness & Selfcompassion, Mindfulness MBSR (A. Imani), Brandon Bays: Intenzivní Cesta.
  • Nyní je v 5letém psychoterapeutickém výcviku Biosyntézy (Y. Lucká, B. Janečková).
  • Pracuje na klinice TCM CLINIC a přednáší na TCM INSTITUT pro veřejnost.

 

Čím Vás TCM oslovila?
Zaujala mě bohatou, propracovanou a nečekaně velmi logickou teorií. Baví mě individální přístup k člověku s jeho trápením, kdy na jednu nemoc existuje více diagnostických obrazů a tedy i léčebných cest. TCM je pro mě velkou inspirací, uceleným pohledem na člověka, kdy dokáže vysvětlit řadu “nesouvisejících” tělesných a psychických projevů. Čínská medicína je rozhodně dobrodružná cesta na celý život.

S jakými obtížemi Vás lidé nejčastěji vyhledávají?
Lidé přicházejí především s chronickými obtížemi, zahrnující nejčastěji kožní, trávicí, gynekologická témata, nespavost, migrény, alergie, bolesti pohybového aparátu, ale také psychické obtíže jako úzkost a deprese. Mezi nejčastější akutní problémy patří bolesti zad a dýchací obtíže.

Jak pečujete o své klienty v této nelehké době, kdy se s nimi nemůžete vidět naživo?
Stále se věnuji stávajícím klientům. Jen kontrola probíhá online, případně telefonicky. Klienti si jazyk fotí sami a posílají mi jej a já na základě takto získaných informací upravuji stávající léčbu. Samozřejmě mi trochu chybí přímý kontakt, protože i celkový vzhled, projev a pulz je v diagnostice TCM nosným článkem, ale u stávajících klientů těžím z dosavadní zkušenosti, tak je možné dál šít léčbu na míru jejich aktuálním potřebám. Má péče zahrnuje i covidové pacienty a následnou péči po prodělání infekce. Těchto případů bohužel stále přibývá. 
 

Můžete se s námi prosím podělit o nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?
Existuje celá řada přesných a přísných pravidel v TCM k dlouhému a zdravému životu. Narazila jsem na tento jednoduchý citat, který není ani přísný, ani přesný, ale je milý a velmi praktický: “Člověk by se měl vždy těšit z drobných radostí, třeba ze slunečního svitu v zimě nebo stínu v létě, krásné krajiny ve slunečním dni, vesele se procházet s hůlkou, pozorovat ryby v rybníce, poslouchat zpěv ptáků v lese, vypít si číšku vína nebo si zahrát na hudební nástroj.” Yiqing xiaolu

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
17.3.2022
Dynamický redukční program
Za dva covidové roky mnoho lidí přibralo během nekonečných lockdownů a četných omezení. A nyní se marně snaží nadbytečná kila shodit. Možná máme řešení, jak konečně nastoupit cestu za štíhlejším, a hlavně zdravějším tělem. Již od roku 1998 nabízíme razantní, ale zároveň k tělu šetrný redukční program. Během 20denní kúry dochází díky speciálně upravenému jídelníčku k úbytku až 10 % tělesné hmotnosti. Tradiční čínská medicína není příznivcem čistého hladovění – půstů. Protože, když tělo nedostane svou potřebnou dávku energie, sáhne si do svých rezerv. A to nejen tukových, ale bohužel i energetických v podobě životní esence Jing. To je důvodem, proč někdo bývá během půstu zcela unavený a bez síly. Pro lepší zvládnutí náročného procesu hubnutí dietu kombinujeme s ušní akupunkturou. Samotné napíchnutí jehel nás nadbytečných kilogramů bohužel nezbaví. Stimulace bodů na uchu ale potlačí pocit hladu a nervozity. Kilogramy se pak snáze shazují díky tomu, že přijmeme méně energie, než vydáme. Díky jehličkám v uchu to jde podstatně snáz.

25.1.2022
Svět TCM: zajímavosti, články, pojmy a byliny
Svět TCM. Zde pro vás schraňujeme základní pojmy tradiční čínské medicíny, zajímavosti ze světa bylin a články na různá témata s přesahem do praktického života. Vnořte se do tajů tradiční čínské medicíny a inspirujte se.

20.1.2022
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.

9.1.2022
Element Dřeva a Jaro
Zima spojená s elementem Vody zrodila svého syna – element Dřevo - Mu. Dřevo převzalo vládu již na počátku února a jeho síla narůstá. S Dřevem je spojeno všechno jarní bujení a rozpínání. Jako mladý proutek je ohebný, nepokojný, coby výhonek proniká do okolí, rozšiřuje se, kam je mu dovoleno. Zároveň je křehký, slabý, právě se rodící. Stejně jako dítě, které svou houževnatostí objevuje svět, ale potřebuje láskyplné hranice, jenž mu dopřejí rodiče, aby „nepřebujelo“.