Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Nguyen Mária, RNDr.

Foto

Studovala jsem v Polsku a ukončila Varšavskou univerzitu, Přírodovědnou fakultu - studijní obor Biologie. Později jsem na Univerzitě Komenského v Bratislavě získala titul "doktor přírodovědy "ve studijním oboru všeobecná biologie. Pracovala jsem na Slovensku v hygienické službě, zpočátku jako parazitolog a později v oboru epidemiologie a dezinfekce. Už v 90tých letech jsem se zajímala o alternativní nahlížení na způsob života, přírodní způsoby léčby zdravotních obtíží, zdravější stravovaní a Feng Shui.To nakonec vedlo v letech 2009-2012 ke studiu na Škole tradiční čínské medicíny - Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT v Praze. V roce 2013 jsem absolvovala odbornou stáž v Číně, v několika nemocnicích v Nanjingu se zaměřením na klinickou praxi a akupunkturu dle tradiční čínské medicíny. V následujících letech jsem pokračovala v postgraduálním studiu na TCM INSTITUT a absolvovala jsem celou řadu různých specializovaných kurzů a seminářů z oblasti tradiční čínské medicíny. Chci říct, že i dnes nevynechám žádnou příležitost k neustálému vzdělávání se v našem oboru, co považuji za velmi důležité. Pracuji na klinice TCM CLINIC v Praze.

 

Čím Vás TCM oslovila ?
Určitě svojí komplexnostÍ a zároveň individuálním přístupem. tcm se dívá na člověka a jeho osobnost jako na celek. Nabízí klientovi individuální a ucelený způsob řešení jeho obtíží na úrovni těla i ducha. Terapeut TCM pomůže klientovi najít příčinu i řešení jeho potíží, někdy ho i provede těžším životním obdobím a nezřídka je jedinou osobou, která ho opravdu vyslechne a má zájem ho pochopit. Souhra všech metod - diagnostika, fytoterapie, akupunktura, dietetika, masáže, cvičení qigong, kterými tradiční čínská medicína disponuje a jejích využití na míru klienta mě fascinuje. Mám velkou radost z každého i malého úspěchu.

S jakými obtížemi Vás lidi nejčastěji vyhledávají ?
Lidé přicházejí s různými obtížemi - akutními i chronickými. Od běžných až po závažnější stavy. Jsou to onemocnění dýchacího, trávicího traktu, močové a gynekologické obtíže, kožní projevy a alergie, bolesti hlavy, bolesti pohybového aparátu, zad a končetin atd. V posledních letech výrazněji přibývá problémů s neplodností, ale i stavy úzkosti, deprese a zhoršený spánek. Někdy jsou to lidé, kteří buď volí alternatívní způsob řešení svých obtíží, nebo jsou zklamáni a někdy i odmítají západní způsoby léčby. Ovšem nutno říct, že pro nás je spolupráce s klasickou západní medicínou velmi důležitá a potřebná.

Můžete se s námi podělit o nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života ?
Každodenní snaha o harmonii, vyváženost, rovnováhu v životě. Všechny zdravotní obtíže jsou následkem narušení křehké rovnováhy a harmonie našeho organizmu, našeho žití. Je to harmonie v osobním životě, ve vztazích, v emocích a myšlenkách, v jídle, v pohybu a odpočinku, samozřejmě i v práci. Často pouhé uvědomění si příčin našich obtíží, určení priorit, změna pohledu, postoje a myšlenek v životě, změna životosprávy vedou k nalezení cesty k mnohem větší pohodě, k uzdravení či zkvalitnění svého života. Ne vždy se nám to jeví jako jednouchá cesta, ne každý den se to daří, jak bychom potřebovali, ale měli bychom se o to pokaždé dostatečně snažit. Každý den se můžeme pochválit a poděkovat za cokoliv dobré v nás nebo na naší cestě.

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
12.9.2021
Čínská medicína pod pokličkou
Chcete se ve zdraví dožít vysokého věku? Chcete se dozvědět, co udělat pro to, abyste měli harmonický život? Jednou z věcí, které k tomu mohou výrazně přispět, je náš jídelníček. Pokud budeme mít potřebné znalosti, může se naše kuchyně stát alchymistickou dílnou, kde elixírem nesmrtelnosti budou jídla sestavená a okořeněná tak, aby podporovala zdraví a umožňovala dosáhnout vysokého věku. Na semináři se dozvíte informace o vlastnostech potravin, jejich účincích a využití v prevenci i léčbě (včetně některých receptů), o jejich vlivu na naše tělo a emoce. Součástí semináře bude cvičení na harmonizaci a posílení jednotlivých orgánů.

14.7.2021
Ohnivé letní energie
„Tři letní měsíce se nazývají bujnost a nádhera. Je to období, kdy vše bují a krásní, Qi nebes se promíchává s Qi země, rostliny jsou v plné síle. Dny jsou dlouhé a slunečné, lidé mají chodit spát pozdě a vstávat časně.“

20.1.2021
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.