Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Nguyen Mária, RNDr.

Foto

Studovala jsem v Polsku a ukončila Varšavskou univerzitu, Přírodovědnou fakultu - studijní obor Biologie. Později jsem na Univerzitě Komenského v Bratislavě získala titul "doktor přírodovědy "ve studijním oboru všeobecná biologie. Pracovala jsem na Slovensku v hygienické službě, zpočátku jako parazitolog a později v oboru epidemiologie a dezinfekce. Už v 90tých letech jsem se zajímala o alternativní nahlížení na způsob života, přírodní způsoby léčby zdravotních obtíží, zdravější stravovaní a Feng Shui.To nakonec vedlo v letech 2009-2012 ke studiu na Škole tradiční čínské medicíny - Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT v Praze. V roce 2013 jsem absolvovala odbornou stáž v Číně, v několika nemocnicích v Nanjingu se zaměřením na klinickou praxi a akupunkturu dle tradiční čínské medicíny. V následujících letech jsem pokračovala v postgraduálním studiu na TCM INSTITUT a absolvovala jsem celou řadu různých specializovaných kurzů a seminářů z oblasti tradiční čínské medicíny. Chci říct, že i dnes nevynechám žádnou příležitost k neustálému vzdělávání se v našem oboru, co považuji za velmi důležité. Pracuji na klinice TCM CLINIC v Praze.

 

Čím Vás TCM oslovila ?
Určitě svojí komplexnostÍ a zároveň individuálním přístupem. tcm se dívá na člověka a jeho osobnost jako na celek. Nabízí klientovi individuální a ucelený způsob řešení jeho obtíží na úrovni těla i ducha. Terapeut TCM pomůže klientovi najít příčinu i řešení jeho potíží, někdy ho i provede těžším životním obdobím a nezřídka je jedinou osobou, která ho opravdu vyslechne a má zájem ho pochopit. Souhra všech metod - diagnostika, fytoterapie, akupunktura, dietetika, masáže, cvičení qigong, kterými tradiční čínská medicína disponuje a jejích využití na míru klienta mě fascinuje. Mám velkou radost z každého i malého úspěchu.

S jakými obtížemi Vás lidi nejčastěji vyhledávají ?
Lidé přicházejí s různými obtížemi - akutními i chronickými. Od běžných až po závažnější stavy. Jsou to onemocnění dýchacího, trávicího traktu, močové a gynekologické obtíže, kožní projevy a alergie, bolesti hlavy, bolesti pohybového aparátu, zad a končetin atd. V posledních letech výrazněji přibývá problémů s neplodností, ale i stavy úzkosti, deprese a zhoršený spánek. Někdy jsou to lidé, kteří buď volí alternatívní způsob řešení svých obtíží, nebo jsou zklamáni a někdy i odmítají západní způsoby léčby. Ovšem nutno říct, že pro nás je spolupráce s klasickou západní medicínou velmi důležitá a potřebná.

Můžete se s námi podělit o nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života ?
Každodenní snaha o harmonii, vyváženost, rovnováhu v životě. Všechny zdravotní obtíže jsou následkem narušení křehké rovnováhy a harmonie našeho organizmu, našeho žití. Je to harmonie v osobním životě, ve vztazích, v emocích a myšlenkách, v jídle, v pohybu a odpočinku, samozřejmě i v práci. Často pouhé uvědomění si příčin našich obtíží, určení priorit, změna pohledu, postoje a myšlenek v životě, změna životosprávy vedou k nalezení cesty k mnohem větší pohodě, k uzdravení či zkvalitnění svého života. Ne vždy se nám to jeví jako jednouchá cesta, ne každý den se to daří, jak bychom potřebovali, ale měli bychom se o to pokaždé dostatečně snažit. Každý den se můžeme pochválit a poděkovat za cokoliv dobré v nás nebo na naší cestě.

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
17.3.2022
Dynamický redukční program
Za dva covidové roky mnoho lidí přibralo během nekonečných lockdownů a četných omezení. A nyní se marně snaží nadbytečná kila shodit. Možná máme řešení, jak konečně nastoupit cestu za štíhlejším, a hlavně zdravějším tělem. Již od roku 1998 nabízíme razantní, ale zároveň k tělu šetrný redukční program. Během 20denní kúry dochází díky speciálně upravenému jídelníčku k úbytku až 10 % tělesné hmotnosti. Tradiční čínská medicína není příznivcem čistého hladovění – půstů. Protože, když tělo nedostane svou potřebnou dávku energie, sáhne si do svých rezerv. A to nejen tukových, ale bohužel i energetických v podobě životní esence Jing. To je důvodem, proč někdo bývá během půstu zcela unavený a bez síly. Pro lepší zvládnutí náročného procesu hubnutí dietu kombinujeme s ušní akupunkturou. Samotné napíchnutí jehel nás nadbytečných kilogramů bohužel nezbaví. Stimulace bodů na uchu ale potlačí pocit hladu a nervozity. Kilogramy se pak snáze shazují díky tomu, že přijmeme méně energie, než vydáme. Díky jehličkám v uchu to jde podstatně snáz.

25.1.2022
Svět TCM: zajímavosti, články, pojmy a byliny
Svět TCM. Zde pro vás schraňujeme základní pojmy tradiční čínské medicíny, zajímavosti ze světa bylin a články na různá témata s přesahem do praktického života. Vnořte se do tajů tradiční čínské medicíny a inspirujte se.

20.1.2022
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.

9.1.2022
Element Dřeva a Jaro
Zima spojená s elementem Vody zrodila svého syna – element Dřevo - Mu. Dřevo převzalo vládu již na počátku února a jeho síla narůstá. S Dřevem je spojeno všechno jarní bujení a rozpínání. Jako mladý proutek je ohebný, nepokojný, coby výhonek proniká do okolí, rozšiřuje se, kam je mu dovoleno. Zároveň je křehký, slabý, právě se rodící. Stejně jako dítě, které svou houževnatostí objevuje svět, ale potřebuje láskyplné hranice, jenž mu dopřejí rodiče, aby „nepřebujelo“.