Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Hlaváčková Michaela

Foto

Vše začalo prací Au-pair v čínské rodině, díky níž jsem pronikla do tajů TCM v běžném životě a pochopila, že vše souvisí se vším. A zde se začal rýsovat budoucí směr mé životní cesty. Po návratu jsem vystudovala Akademii tělesné výchovy a sportu Palestra a v rámci studia se stala masérkou sportovních i klasických masáží. Touha po poznání fyziologie těla i z jiného pohledu mě přivedla až do Thajského města Chang Mai, kde jsem absolvovala dvouměsíční intenzivní kurz Tradičních thajských masáží a reflexologie. Následoval seminář Dornovy metody a Breussovy masáže a konečně úspěšné absolvování Studia pěti dovedností na škole tradiční čínské medicíny při TCM INSTITUT, kde jsem teprve pochopila komplexnost těla a duše. 

  • 2013-2017 -  škola tradiční čínské medicíny - Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT.
  • Od roku 2015 se nadále vzdělávám v oboru, absolvovala jsem několik postgraduálních seminářů: Akupunktura a Bachovy květové esence, MUDr. Komárková - Beauty akupunktura, MUDr. Lucký - Skalpová akupunktura, Akupunktura 12ti kloubů, Mezinárodní klasifikace nemocí dle WHO – tradiční medicína I, II, Gynekologie, Dr. Zhang Junhua - Qing Zhi Bing.
  • Na jaře 2016 jsem absolvovala odbornou stáž v Liaoning University of Traditional Chinese Medicine v Shenyang, Čína.
  • Od roku 2018 - terapeutka na klinice TCM CLINIC v Praze.

 

Čím Vás TCM oslovila?
Vždy mě fascinovala alternativní medicína a odjakživa jsem se zabývala funkcí těla i vším, co s ním souvisí. Pamatuju si, jak jsem tátovi v 10letech koupila knížku o čínské akupresuře (myslím, že ji ani neotevřel). V dospívání jsem hltala všechny směry dietetiky, alternativní přístupy léčení a nořila se do atlasů těla. Kdybych neskončila na střední ekonomické škole, možná by se moje průprava k TCM vyvíjela rázněji. Oslovila mě, až když jsem ji vyzkoušela na vlastní kůži, nechápala jsem, že pár jehliček a odporný lektvar můžou tak fungovat. Zvědavost mě dovedla až ke Studiu Pěti dovedností, kde jsem postupně spoustu věcí začala chápat. Ne zdaleka všechny, na to bych potřebovala vícero životů .-) TCM mě uchvátila hlavně v tom, že stejně tak, jak neexistuje stejná identita, neexistuje stejná léčba pro každého. Nutí vás ke každému přistupovat individuálně, vymýšlet postupy, hledat řešení, jak pomoci a neustále se vzdělávat. Čínská medicína je jako bezedná studna a to je na ní to krásné.

S jakými obtížemi Vás lidé nejčastěji vyhledávají?
Problémy, s kterými pacienti přicházejí, jsou různorodé. Většinou jsou to lidé, kteří nedostali odpověď od západní medicíny. Určitě větší část pacientů přichází s chronickými a dlouhodobými nemocemi, s akutními stavy se setkávám většinou jen v případech bolestí pohybového aparátu nebo těhotenství. Často chodí i ve vlnách se stejnými příznaky různého původu. Nejvíce se ale asi setkávám s gynekologickými, trávicími, kožními a v poslední době bohužel i psychickými obtížemi.

Můžete se s námi prosím podělit o nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života? 
Základním předpokladem pevného zdraví a dlouhověkosti je jednoznačně vyváženost v životosprávě a klidný, pravidelný režim. Člověk pracuje se svou denní dávkou Qi a pokud si ji spotřebuje, sáhne si pro další (mnohokrát za pomoci všemožných stimulantů) do rezerv - vrstvy Krve a Esence. Pak tělo funguje na dluh, a pokud je tento stav dlouhodobý, někde se to začne projevovat, většinou formou vyčerpání, psychických poruch nebo nemocí. Důležité je tedy vyvažovat energetický deficit dostatečným spánkem a odpočinkem a zároveň kvalitní stravou. Radím pacientům začínat den teplou snídaní, omezit mléčné výrobky a cukr a jíst pravidelně v souladu s ročním obdobím. Velmi přínosné je i cvičení s vlastní Qi, jako je třeba qigong, taiji, joga, kdy nedochází ke ztrátě životadárné energie, ale naopak se šlechtí. Nezapomínejme i na pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu. Velkým pojídačem Qi je neumírněnost v alkoholu a sexu. A určitě by každý měl dbát na psychickou pohodu, myslet pozitivně a usmívat se, protože tělo a duše jsou na sobě bezpodmínečně závislé.

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
12.9.2021
Čínská medicína pod pokličkou
Chcete se ve zdraví dožít vysokého věku? Chcete se dozvědět, co udělat pro to, abyste měli harmonický život? Jednou z věcí, které k tomu mohou výrazně přispět, je náš jídelníček. Pokud budeme mít potřebné znalosti, může se naše kuchyně stát alchymistickou dílnou, kde elixírem nesmrtelnosti budou jídla sestavená a okořeněná tak, aby podporovala zdraví a umožňovala dosáhnout vysokého věku. Na semináři se dozvíte informace o vlastnostech potravin, jejich účincích a využití v prevenci i léčbě (včetně některých receptů), o jejich vlivu na naše tělo a emoce. Součástí semináře bude cvičení na harmonizaci a posílení jednotlivých orgánů.

14.7.2021
Ohnivé letní energie
„Tři letní měsíce se nazývají bujnost a nádhera. Je to období, kdy vše bují a krásní, Qi nebes se promíchává s Qi země, rostliny jsou v plné síle. Dny jsou dlouhé a slunečné, lidé mají chodit spát pozdě a vstávat časně.“

20.1.2021
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.