Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Benderski Petra

Foto
 • Petra vystudovala obor všeobecné zdravotní sestry.
 • Následovalo nástavbové studium zdravotního laboranta a posléze specializace pro histologii a histologickou techniku.
 • V letech 1994-2019 Petra pracovala v Karlovarské krajské nemocnici a.s. - nejprve na chirurgickém oddělení jako zdravotní sestra, poté jako zdravotní laborant v histologické laboratoři a od roku 2005 na pozici vrchní laborant Patologicko-anatomického oddělení.
 • V letech 2007-2010 vedla praktickou výuku histologie a histologické techniky na SZŠ a VOŠZ Karlovy Vary.
 • V roce 2013 absolvovala Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT.
 • V roce 2015 byla na odborné stáži na Univerzitě TCM v čínském Nanjingu a jejích nemocnicích na odděleních pediatrie, gynekologie, akupunktury, gastroenterologie.
 • O rok později byla na krátkodobé stáži na klinice čínské medicíny Inspirita, Praha.
 • V současné době má svou terapeutistickou praxi TCM v Karlových Varech a zároveň působí na TCM CLINIC v Praze.
 • Na TCM INSTITUT vede praktické semináře Akupunktury 12 kloubů.
 • Petra se neustále vzdělává v oboru, mezi její záliby patří knihy, hudba, cestování, vaření a poznávání nových chutí.
 • Její životní krédo zní: "Když to vyjde, budete šťastnější, když to nevyjde, budete moudřejší".

 

1. Proč jste se rozhodla věnovat TCM?

Začnu trochu neobvykle a to otázkou. Věříte ve své sny? Někdy na základní škole mě začaly zajímat léčivé rostliny a já snila, že se jednou stanu magistrou v lékárně vonící po bylinách. Volba oboru farmaceutický laborant byla tedy jasná. Protože se však ten rok na SZŠ obor neotvíral a já nechtěla zůstat v 9. třídě na základní škole, rozhodla jsem se pro zdravotní sestru. Během prvního ročníku, kdy mi na praxi v nemocnici zemřel první pacient, jsem si uvědomila, že práce zdravotní sestry by pro mně byla příliš náročná. Vlastní náplň studia mě však nesmírně bavila, proto jsem po maturitě chtěla pokračovat na lékařské fakultě a po jejím skončení se zabývat alternativní medicínou. Velkým zklamáním pro mně bylo, když mi rodiče oznámili, že si nemohou dovolit podporovat mě dále na studiích. Nastoupila jsem do nemocnice na chirurgické oddělení a po necelém roce jsem přešla do histologické laboratoře, kde bylo podmínkou, že si doplním vzdělání v oboru zdravotní laborant. Mojí vášní se na mnoho let stala histologie. Později, když jsem díky premenstruálnímu syndromu objevila zázračné kuličky Jia Wei Xiao Yao (kdo zažil, pochopí:-) a zkoumala jejich složení na webu, objevila jsem, že existuje možnost studovat TCM v ČR, a to dokonce na dvou školách. Vybrala jsem si TCM INSTITUT, jehož studium Pěti dovedností dávalo záruku, že po jeho skončení bude absolvent schopen založit si vlastní teraputickou praxi. Díky štědrosti mého partnera, dnes již manžela, se mi tak po 20 letech mé sny vyplnily :-) 

 

2. S jakými obtížemi Vás lidé nejčastěji vyhledávají?

Z více než 50% je to kvůli obtížím psychosomatického charakteru. Jedná se o funkční poruchu, kdy se psychické problémy, třeba i nenápadné či zdánlivě zcela skryté, projeví navenek jako tělesné nemoci. Trápení, nespokojenost a stres jsou pro organismus natolik zatěžující, že se s tím nedokáže vyrovnat jinak, než že odstartuje nějaký tělesný problém. Mezi nejčastější psychosomatická onemocnění patří například chronické bolesti, chronická únava, zažívací obtíže, nespavost a další zdravotní problémy, které přetrvávají nebo se stále vracejí.

 

3. Můžete se s námi prosím podělit o nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?

Já osobně nacházím inspiraci v metodě Yang Shen Fa - umění pěstování života. Zpomalte, zklidněte se a mějte odvahu naslouchat svému nitru, všechny odpovědi najdete tam. Naslouchání svým potřebám, ve smyslu hlubokého respektu ke svému tělu, to je v životě hnací silou.

 

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
19.10.2021
Infoden formou webináře
Informační dny, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Štefánia Ebenová,Ph.D. a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační.Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meet ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ). Kontaktní osoba Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz Příhlášky v odkazu.

10.10.2021
Základy tradiční čínské medicíny
Tradiční čínská medicína je silným nástrojem pro dosažení a udržení si dobrého zdraví v jakémkoliv věku. Už jen pochopení základů jejího fungování je klíčem k plnohodnotnému zdraví a také dlouhověkosti. Na semináři se dozvíte o principu Yinu a Yangu. Seznámíte se s pentagramem orgánů, fungováním energie Qi a toku krve Xue v těle. Teoretické informace budou doplněné praktickými radami, jak dosáhnout harmonie pomocí stravy, změnou životního stylu, cvičením, práce s myslí. Seminář je určen pro širokou veřejnost, která chce pochopit psychosomatické fungování lidského těla a je jí blízká přírodní medicína. Seminář zároveň může rozšířit nástroje odborníků i laiků, nabízejících služby v oblasti péče o zdraví. Více informací v odkazu.

9.10.2021
Qi Gong - zdravotní cvičení pro veřejnost
JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST Třímodulový kurz pro kultivaci těla i duše Qi Gong - systém zdravotních a kultivačních cvičení se v posledních letech rychle rozšířil i do západního světa. Tento systém vychází z orientální definice, kdy zdraví není pouze nepřítomnost různých onemocnění, ale je to zejména potenciál k dalšímu růstu. Růst není možný bez předchozího “uklizení” různých nerovnováh, tělesných, emočních či mentálních bloků, které nám brání univerzálně se rozvíjet. Qi Gong a další formy cvičení nejsou novým náboženstvím a cvičit je mohou jak lidé věřící, tak ateisté či ti, kteří “něco tuší”. Systém je založený na detailní znalosti lidského organizmu a zásad jeho fungování. Přesněji se zabývá kultivací takzvaných “třech pokladů”, tedy kultivaci a ozdravení těla, regulaci dechu a práci s myslí. Ve starém čínském pojetí se rodíme s určitým energetickým potenciálem a záleží na každém z nás, jak s touto zásobárnou vitální energie naložíme. A stejně tak, jako u různých spotřebičů se v manuálu dozvíte, jak správně pečovat o akumulátor či baterii, je i pro správné fungování a rozvoj organizmu do svého plného potenciálu vhodné se o své zdroje řádně starat. Náš kurz je rozdělen do tří modulů ( semestrů ), které na sebe navazují, jsou však koncipovány tak, že se dá z rozjetého vlaku vystoupit na jakékoliv zastávce. Absolvent si vybere, kam až chce dle svých plánů a stanovených cílů dojít. Každý z modulů ( semestrů ) se skládá ze 4 víkendů s následnou dvouměsíční pauzou, potřebnou na procvičení a zažití nově naučené látky. Pro zodpovězení dotazů a udržení kontaktu se “strojvedoucími” bude kurz doplněn podpůrnými online setkáními formou webináře přes Google Meet. Více informací v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

28.7.2021
Mezidobí Země
Mezidobí Země tvoří předěl několika týdnů mezi jednotlivými ročními obdobími. Je to čas, kdy se energie odcházejícího období noří do Země, aby odtud posléze vyšly jako energie nového ročního období. Solární rok (Sui) má pevnou délku, a to 365 nebo 366 dní, která vychází z délky tropického roku a vymezuje dobu od jednoho zimního slunovratu k dalšímu. Každé roční období náleží jednomu elementu - Vodě (zima), Dřevu (jaro), Ohni (léto) a Kovu (podzim). Mezi těmito částmi roku jsou mezidobí, která náleží prvku Země. V těchto mezidobích se Qi zanořuje do Země, aby z ní vynesla na povrch kvalitu nadcházejícího období. Každý z elementů v roce vládne 72-73 dnů.