Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Terapeut - Benderski Petra

Foto
 • Petra vystudovala obor všeobecné zdravotní sestry.
 • Následovalo nástavbové studium zdravotního laboranta a posléze specializace pro histologii a histologickou techniku.
 • V letech 1994-2019 Petra pracovala v Karlovarské krajské nemocnici a.s. - nejprve na chirurgickém oddělení jako zdravotní sestra, poté jako zdravotní laborant v histologické laboratoři a od roku 2005 na pozici vrchní laborant Patologicko-anatomického oddělení.
 • V letech 2007-2010 vedla praktickou výuku histologie a histologické techniky na SZŠ a VOŠZ Karlovy Vary.
 • V roce 2013 absolvovala Studium pěti dovedností na TCM INSTITUT.
 • V roce 2015 byla na odborné stáži na Univerzitě TCM v čínském Nanjingu a jejích nemocnicích na odděleních pediatrie, gynekologie, akupunktury, gastroenterologie.
 • O rok později byla na krátkodobé stáži na klinice čínské medicíny Inspirita, Praha.
 • V současné době má svou terapeutistickou praxi TCM v Karlových Varech a zároveň působí na TCM CLINIC v Praze.
 • Na TCM INSTITUT vede praktické semináře Akupunktury 12 kloubů.
 • Petra se neustále vzdělává v oboru, mezi její záliby patří knihy, hudba, cestování, vaření a poznávání nových chutí.
 • Její životní krédo zní: "Když to vyjde, budete šťastnější, když to nevyjde, budete moudřejší".

 

1. Proč jste se rozhodla věnovat TCM?

Začnu trochu neobvykle a to otázkou. Věříte ve své sny? Někdy na základní škole mě začaly zajímat léčivé rostliny a já snila, že se jednou stanu magistrou v lékárně vonící po bylinách. Volba oboru farmaceutický laborant byla tedy jasná. Protože se však ten rok na SZŠ obor neotvíral a já nechtěla zůstat v 9. třídě na základní škole, rozhodla jsem se pro zdravotní sestru. Během prvního ročníku, kdy mi na praxi v nemocnici zemřel první pacient, jsem si uvědomila, že práce zdravotní sestry by pro mně byla příliš náročná. Vlastní náplň studia mě však nesmírně bavila, proto jsem po maturitě chtěla pokračovat na lékařské fakultě a po jejím skončení se zabývat alternativní medicínou. Velkým zklamáním pro mně bylo, když mi rodiče oznámili, že si nemohou dovolit podporovat mě dále na studiích. Nastoupila jsem do nemocnice na chirurgické oddělení a po necelém roce jsem přešla do histologické laboratoře, kde bylo podmínkou, že si doplním vzdělání v oboru zdravotní laborant. Mojí vášní se na mnoho let stala histologie. Později, když jsem díky premenstruálnímu syndromu objevila zázračné kuličky Jia Wei Xiao Yao (kdo zažil, pochopí:-) a zkoumala jejich složení na webu, objevila jsem, že existuje možnost studovat TCM v ČR, a to dokonce na dvou školách. Vybrala jsem si TCM INSTITUT, jehož studium Pěti dovedností dávalo záruku, že po jeho skončení bude absolvent schopen založit si vlastní teraputickou praxi. Díky štědrosti mého partnera, dnes již manžela, se mi tak po 20 letech mé sny vyplnily :-) 

 

2. S jakými obtížemi Vás lidé nejčastěji vyhledávají?

Z více než 50% je to kvůli obtížím psychosomatického charakteru. Jedná se o funkční poruchu, kdy se psychické problémy, třeba i nenápadné či zdánlivě zcela skryté, projeví navenek jako tělesné nemoci. Trápení, nespokojenost a stres jsou pro organismus natolik zatěžující, že se s tím nedokáže vyrovnat jinak, než že odstartuje nějaký tělesný problém. Mezi nejčastější psychosomatická onemocnění patří například chronické bolesti, chronická únava, zažívací obtíže, nespavost a další zdravotní problémy, které přetrvávají nebo se stále vracejí.

 

3. Můžete se s námi prosím podělit o nějaký tip z TCM, který můžeme snadno začlenit do našeho každodenního života?

Já osobně nacházím inspiraci v metodě Yang Shen Fa - umění pěstování života. Zpomalte, zklidněte se a mějte odvahu naslouchat svému nitru, všechny odpovědi najdete tam. Naslouchání svým potřebám, ve smyslu hlubokého respektu ke svému tělu, to je v životě hnací silou.

 

Zpět na stránku Terapeuti

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
2.4.2021
Ach, ta alergie
Venku to pučí a co nevidět vše začne kvést. Nastane pastva pro oči, nos udeří libé vůně a křehkost květů rozradostní naše duše. Stále žel přibývá lidí, kteří si tuto krásu mohou dopřát leda přes uzavřené okno. Mluvíme o alergicích. Ač tradiční čínská medicína pojem alergie nezná, umí je velmi efektivně řešit, a dokonce i vyléčit. ..

22.2.2021
QR PLATBA
Konec přepisování platebních údajů z faktur! Nově nabízíme možnost platit naše faktury pomocí QR kódu. Žádné složité přepisování čísla účtu, částky a variabilního symbolu. Stačí vyfotit QR kód z faktury chytrým telefonem a platební příkaz v bankovní aplikaci se sám vyplní, Vy už jej pouze odsouhlasíte. A je to!

2.2.2021
Altán vědomostí
Věděli jste, že při nemoci, je nejlepší na citrón zapomenout? Že akupunktura nemusí pocházet právě z Číny? Toto a mnohem více se dozvíte v naší nové sekci Altán vědomostí na stránkách TCM INSTITUT.

20.1.2021
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.

15.1.2021
Lékaři nemají na své pacienty čas a zapomínají na jejich duši.
Štefánia Ebenová: Pracovala třináct let v pražském IKEM, nakonec z něj ale odešla a začala se věnovat čínské medicíně. Založila vlastní kliniku Meridian, kde má na pacienty čas a může se jim věnovat naplno. Čínská medicína se stala smyslem jejího života a pomáhá jí zvládat i vlastní závažné onemocnění.