Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Poradna > téma Pálení při močení

Zpět na skupiny | Zpět na témata

Aneta - Pálení při močení (4.1.2015)
Dobrý večer,

již 2 roky řeším problémy s močovými cestami a ledvinami. Časem jsem vypozorovala, že se jedná spíše o psychický problém, kdykoliv jsem malinko ve stresu (klidně se může jednat pouze o zpoždění vlaku), okamžitě se můj stav zhorší tak, že se rozhoduji zda jít k lékaři pro antibiotika či ne. Ačkoliv už jsem spolykala spousty antibiotik, žádné mi nezabraly a po všech různých vyšetřeních mi nebyl zjištěn jediný problém. Se silným pálením při močení a někdy i celodenní pálením mě často doprovází bolesti ledvin, někdy jsou opravdu silné. Je mi 24 a toto onemocnění se mi objevilo během psychicky náročného studia na vysoké škole. Ačkoliv se snažím stres omezovat, moje problémy přetrvávají. Nyní mě tyto problémy omezují tak, že téměř nesportuji, nekoupu se, nepodnikám zimní sporty či jiné mé dříve oblíbené aktivity. Moc Vás prosím o zhodnocení situace, zda by mi jakákoliv metoda čínské medicíny mohla pomoct.

Děkuji za odpověď.
AnetaOdpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (4.1.2015)
Dobrý den, čínská medicína by vám mohla pomoci. Zánět/pálení je až následek problému, "horkost" (zánět) vznikne pravděpodobně v následku oslabených ledvin a stísněných jater. Játra jsou hodně ovlivnitelná emocemi a stresem, dostanou se od stagnace a začnou generovat patogenní horko, oslabené ledviny (jakožto vládce spodní části trupu) situaci nedokáží zvládnout a výsledkem je zánět. Léčba by probíhala ve dvou krocích. 1.akutní stádium - ostranění bolesti a pálení. 2. posílení ledvin a harmonizace jater. Každopádně je třeba absolvovat vstupní vyšetření (trvá cca hodinu, hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu), které odhalí h,avní obrazy nerovnováhy v organizmu a podle kterého terapeut stanoví optimální léčbu - bylinami, akupunkturou, úpravou stravy. Hezký den! M.Řezníček TCM clinic
Odpovědět
Aneta - (5.1.2015)
Dobrý den, mockrat Vám děkuji za odpověď. Mohla bych Vás poprosit ještě o popsání přibližné doby léčby a přibližnou cenu bylin pro tento typ onemocnění? Jsem studentka a ráda bych si udělala představu o finanční stránce této léčby.

Opět předem děkuji za odpověď.
Aneta
Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (12.1.2015)
Dobrý den, léčba akutní fáze bývá poměrně krátká, tzn. cca 2 - 3 týdny, léčba chronické fáze řádově měsíce (2 - 3). Je to ale pouze dohad, protože každý jsme jiný, přesněji by vám řekl terapeut po vstupním vyšetření. To stojí 800,-; následné kontroly (tak po třech týdnech stojí 300,- Kč). Cena bylin se liší podle vybrané formy, nejsilnější formou jsou odvary, také ale nejsou nejlevnější (na 2 týdny mohou stát klidně kolem 1.700,- Kč). Další formou jsou tablety (byliny se nadrtí a natabletují), kde je o něco nižší účinnost, ale cenově to vychází příznivěji (na 2 týdny cca 600,- Kč). Vhodná cesta se vždy najde, chodí k nám jak studenti, tak důchodci. Mějte se fajn M.Řezníček
Odpovědět

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
19.10.2021
Infoden formou webináře
Informační dny, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Štefánia Ebenová,Ph.D. a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační.Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meet ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ). Kontaktní osoba Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz Příhlášky v odkazu.

10.10.2021
Základy tradiční čínské medicíny
Tradiční čínská medicína je silným nástrojem pro dosažení a udržení si dobrého zdraví v jakémkoliv věku. Už jen pochopení základů jejího fungování je klíčem k plnohodnotnému zdraví a také dlouhověkosti. Na semináři se dozvíte o principu Yinu a Yangu. Seznámíte se s pentagramem orgánů, fungováním energie Qi a toku krve Xue v těle. Teoretické informace budou doplněné praktickými radami, jak dosáhnout harmonie pomocí stravy, změnou životního stylu, cvičením, práce s myslí. Seminář je určen pro širokou veřejnost, která chce pochopit psychosomatické fungování lidského těla a je jí blízká přírodní medicína. Seminář zároveň může rozšířit nástroje odborníků i laiků, nabízejících služby v oblasti péče o zdraví. Více informací v odkazu.

9.10.2021
Qi Gong - zdravotní cvičení pro veřejnost
JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST Třímodulový kurz pro kultivaci těla i duše Qi Gong - systém zdravotních a kultivačních cvičení se v posledních letech rychle rozšířil i do západního světa. Tento systém vychází z orientální definice, kdy zdraví není pouze nepřítomnost různých onemocnění, ale je to zejména potenciál k dalšímu růstu. Růst není možný bez předchozího “uklizení” různých nerovnováh, tělesných, emočních či mentálních bloků, které nám brání univerzálně se rozvíjet. Qi Gong a další formy cvičení nejsou novým náboženstvím a cvičit je mohou jak lidé věřící, tak ateisté či ti, kteří “něco tuší”. Systém je založený na detailní znalosti lidského organizmu a zásad jeho fungování. Přesněji se zabývá kultivací takzvaných “třech pokladů”, tedy kultivaci a ozdravení těla, regulaci dechu a práci s myslí. Ve starém čínském pojetí se rodíme s určitým energetickým potenciálem a záleží na každém z nás, jak s touto zásobárnou vitální energie naložíme. A stejně tak, jako u různých spotřebičů se v manuálu dozvíte, jak správně pečovat o akumulátor či baterii, je i pro správné fungování a rozvoj organizmu do svého plného potenciálu vhodné se o své zdroje řádně starat. Náš kurz je rozdělen do tří modulů ( semestrů ), které na sebe navazují, jsou však koncipovány tak, že se dá z rozjetého vlaku vystoupit na jakékoliv zastávce. Absolvent si vybere, kam až chce dle svých plánů a stanovených cílů dojít. Každý z modulů ( semestrů ) se skládá ze 4 víkendů s následnou dvouměsíční pauzou, potřebnou na procvičení a zažití nově naučené látky. Pro zodpovězení dotazů a udržení kontaktu se “strojvedoucími” bude kurz doplněn podpůrnými online setkáními formou webináře přes Google Meet. Více informací v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

28.7.2021
Mezidobí Země
Mezidobí Země tvoří předěl několika týdnů mezi jednotlivými ročními obdobími. Je to čas, kdy se energie odcházejícího období noří do Země, aby odtud posléze vyšly jako energie nového ročního období. Solární rok (Sui) má pevnou délku, a to 365 nebo 366 dní, která vychází z délky tropického roku a vymezuje dobu od jednoho zimního slunovratu k dalšímu. Každé roční období náleží jednomu elementu - Vodě (zima), Dřevu (jaro), Ohni (léto) a Kovu (podzim). Mezi těmito částmi roku jsou mezidobí, která náleží prvku Země. V těchto mezidobích se Qi zanořuje do Země, aby z ní vynesla na povrch kvalitu nadcházejícího období. Každý z elementů v roce vládne 72-73 dnů.