Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Poradna > téma Chronicky zanet mandli

Zpět na skupiny | Zpět na témata

Petr Koci - Chronicky zanet mandli (30.12.2012)
Dobry den,
Rad bych se zeptal na radu v ohledu chronickeho zanetu mandli, ktery se projevuje jejich prekrvenim a naslednym zvetsenim, cepy nejsou...?
Na doporuceni si dovolim popsat i me ostatni "problemy", kterych bych se take rad zbavil, ale ta bolest v krku je uz nekolikaleta a velice deprimujici. Nicmene pokud by tu byla nejaka spojitost, trpim jeste seboroickou dermatitidou, ktera se projevuje prevazne v oblastech obliceje (oboci, vousy, okoli nosu) a v usich jako svedive loupajici se cervene fleky, branicni kylou, na kterou beru inhibitory zaludecni pumpy (Helicid, Onprelen, Esomeprazol) a poruchami spanku, pozdnim usinanim, prilis lehkym spankem, buzenim.
Predem mockrat dekuji za odpoved a jsem s pozdravem

Petr KociOdpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (3.1.2013)
Dobrý den, děkuji za detailní dotaz. Většina z toho co jste popsal je většinou řešitelné cestou čínské medicíny. Pravděpodobně by byla vhodná bylinná léčba, ale na začátku je třeba absolvovat vstupní vyšetření (hodně se ptáme, diagnóza z jazyka a pulzu) na základě kterého terapeut navrhne optimální léčbu. S podobnými případy se střetáváme poměrně často a léčba bývá úspěšná. Doporučil bych se obrátit na některého terapeuta čínské medicíny a objednat s k němu. Stačí takto? S Pozdravem M.Řezníček TCM clinic
Odpovědět
Petr Koci - Re... (3.1.2013)
Staci, dekuji :-)
Uz jsem u Vas predbezne objednany, jen bych rad jeste doplnujici dotaz... Od vcerejska beru antibiotika na anginu a v dobe predbezneho terminu je jeste brat budu. Zkresli tento fakt vstupni vysetreni?
Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (8.1.2013)
Dobrý den, nezkreslí, při vstupním vyšetření se hodně ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu a na to ATB vliv nemají. S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
Michal G. - stejný problém (24.12.2019)
Dobrý den, vidím že toto vlákno je již pěkných pár let staré, ale i proto bych se chtěl zeptat, jak jste své zdravotní problémy vyřešil, jak jste na tom nyní a jestli jste našel nějaký společný jmenovatel pro své potíže. Mám totiž velice podobné problémy: především opakující se krkoboly a angíny které přicházejí především v obdobích zhoršeného spánkového režimu (problémy s usínáním, brzkým buzením a lehkým spánkem) a seboru na temeni hlavy která pomalu ale jistě sestupuje stále níže do obličeje. Před pár lety mi vyndali maligní nádor z močového měchýře ve velmi raném stádiu. Jsem přesvědčen že všechny tyto záležitosti spolu nějak souvisejí (ostatně jak to bývá se vším).
Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (4.1.2020)
Dobrý den, bohužel nevím, zda a jak rychle se pan P.Koci zbavil svých obtíží. Ráda bych ale za TCM kliniku napsala, že máme dobré zkušenosti s léčbou chronické angíny, nespavosti i seboroické dermatitidy. Nejčastější cesta je individuální bylinná směs. Pokud byste měl chuť zkusit léčbu tradiční čínské medicíny, objednejte se na vstupní vyšetření. S pozdravem, Z. Roxerová, TCM Clinic.
Odpovědět

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
19.10.2021
Infoden formou webináře
Informační dny, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Štefánia Ebenová,Ph.D. a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační.Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meet ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ). Kontaktní osoba Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz Příhlášky v odkazu.

10.10.2021
Základy tradiční čínské medicíny
Tradiční čínská medicína je silným nástrojem pro dosažení a udržení si dobrého zdraví v jakémkoliv věku. Už jen pochopení základů jejího fungování je klíčem k plnohodnotnému zdraví a také dlouhověkosti. Na semináři se dozvíte o principu Yinu a Yangu. Seznámíte se s pentagramem orgánů, fungováním energie Qi a toku krve Xue v těle. Teoretické informace budou doplněné praktickými radami, jak dosáhnout harmonie pomocí stravy, změnou životního stylu, cvičením, práce s myslí. Seminář je určen pro širokou veřejnost, která chce pochopit psychosomatické fungování lidského těla a je jí blízká přírodní medicína. Seminář zároveň může rozšířit nástroje odborníků i laiků, nabízejících služby v oblasti péče o zdraví. Více informací v odkazu.

9.10.2021
Qi Gong - zdravotní cvičení pro veřejnost
JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST Třímodulový kurz pro kultivaci těla i duše Qi Gong - systém zdravotních a kultivačních cvičení se v posledních letech rychle rozšířil i do západního světa. Tento systém vychází z orientální definice, kdy zdraví není pouze nepřítomnost různých onemocnění, ale je to zejména potenciál k dalšímu růstu. Růst není možný bez předchozího “uklizení” různých nerovnováh, tělesných, emočních či mentálních bloků, které nám brání univerzálně se rozvíjet. Qi Gong a další formy cvičení nejsou novým náboženstvím a cvičit je mohou jak lidé věřící, tak ateisté či ti, kteří “něco tuší”. Systém je založený na detailní znalosti lidského organizmu a zásad jeho fungování. Přesněji se zabývá kultivací takzvaných “třech pokladů”, tedy kultivaci a ozdravení těla, regulaci dechu a práci s myslí. Ve starém čínském pojetí se rodíme s určitým energetickým potenciálem a záleží na každém z nás, jak s touto zásobárnou vitální energie naložíme. A stejně tak, jako u různých spotřebičů se v manuálu dozvíte, jak správně pečovat o akumulátor či baterii, je i pro správné fungování a rozvoj organizmu do svého plného potenciálu vhodné se o své zdroje řádně starat. Náš kurz je rozdělen do tří modulů ( semestrů ), které na sebe navazují, jsou však koncipovány tak, že se dá z rozjetého vlaku vystoupit na jakékoliv zastávce. Absolvent si vybere, kam až chce dle svých plánů a stanovených cílů dojít. Každý z modulů ( semestrů ) se skládá ze 4 víkendů s následnou dvouměsíční pauzou, potřebnou na procvičení a zažití nově naučené látky. Pro zodpovězení dotazů a udržení kontaktu se “strojvedoucími” bude kurz doplněn podpůrnými online setkáními formou webináře přes Google Meet. Více informací v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

28.7.2021
Mezidobí Země
Mezidobí Země tvoří předěl několika týdnů mezi jednotlivými ročními obdobími. Je to čas, kdy se energie odcházejícího období noří do Země, aby odtud posléze vyšly jako energie nového ročního období. Solární rok (Sui) má pevnou délku, a to 365 nebo 366 dní, která vychází z délky tropického roku a vymezuje dobu od jednoho zimního slunovratu k dalšímu. Každé roční období náleží jednomu elementu - Vodě (zima), Dřevu (jaro), Ohni (léto) a Kovu (podzim). Mezi těmito částmi roku jsou mezidobí, která náleží prvku Země. V těchto mezidobích se Qi zanořuje do Země, aby z ní vynesla na povrch kvalitu nadcházejícího období. Každý z elementů v roce vládne 72-73 dnů.