Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Poradna > téma glaukom

Zpět na skupiny | Zpět na témata

Alena - glaukom (17.5.2011)
Dobrý den, lze pomocí TČM, tj. alternativní cestou léčit glaukom ? Glaukom provází zvýšený nitrooční tlak a ubývání nervových vláken v oku s následnou slepotou. Sice dnes se dá toto klasickou léčbou odstranit operací laserem, ale ne vždy je tento zákrok úspěšný. Mimo toho toto onemocnění se léčí doživotním kapáním do postiženého oka. Je známo, že klasická západní léčba chemickými preparáty pomáhá, ale na druhou stranu, není bez vedlejších účinků. Je tedy v případě TČM i jiné řešení ?
DěkujiOdpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (8.7.2011)
Dobrý den, tak nevím, jestli jsem na tento dotaz již také neodpovídal...z čínského pohledu jsou jakékoliv zdravotní problémy očí propojeny se stavem jater a i léčba zahrnuje obojí. Máme případy, kdy se povedlo chorobu plně zvrátit, ale s jakoukoliv prognózou bych byl opatrný do absolvování vstupního vyšetření. Každopádně léčba by zahrnovala užívání bylinných směsí či akupukturu a i úpravu jídelníčku. S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
Martina - Glaukom-léčba u Vás (20.7.2016)
Dobrý den pane doktore,
léčím se s Glaukomem, přesto, že kapu, nijak se tlak nelepší,naopak. Již jsem byla u Vás na vyšetření,Dr.Zhang je výborná,hodná,milá. ALE-mám obrovský problém s pití spec.směsí - vadí mi veliký zápas, prostě to nepozřu (a to jsem bylinkář a obecně mám alternativku velmi ráda). Přestala jsem se pokoušet o pití. a přiznám se, že už jsem ani na kontrolu nešla - ze strachu, že mě vyhodíte nebo mě vůbec nepochopíte.
Přesto jsem chtěla poprosit o radu, zda je možná léčba formou např.tablet,kapek atd.
velmi děkuji a přeji hezký den
Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (27.7.2016)
Dobrý den, bylinné odvary jsou to nejsilnější co ve fytoterapii je, ale , pravda, nejsou nejchutnější :). Alternativou jsou například byliny v tabletkách, ale nutno počítat s tím, že účinnost je nižší. Z toho důvodu Dr.Zhang upřednostňuje právě odvary. Hezký den! Martin Řezníček terapeut TCM TCM Clinic
Odpovědět
Hanka - Vrozený Glaukom (28.4.2017)
Dobrý den,
můj syn (6 let) má vrozený glaukom. Je možné, pomocí čínské medicíny, léčit i dítě a jaké jsou výsledky?
Moc děkuji za odpověď!
Odpovědět
Martin Řezníček, TCM Clinic - glaukom (3.5.2017)
Dobrý den,
není jednoduché na Vaš otázku odpovědět. Vždy hodně závisí na výsledku vstupního vyšetření (trvá cca hodinu, díváme se na jazyk a pulz), z kterého odvodíme obraz nerovnováhy v organizmu. U dětí by léčba spočívala zejména na užívání bylin (příp. akupunktuře). Blíže by Vám řekl terapeut po vstupním vyšetření. Podobných případů jsme několik měli a vždy závisí na celkovém stavu organizmu, u dětí to jde většinou lépe, než u dospělých, ale bylo by nefér cokoliv slibovat dopředu.
Hezký den!
M.Řezníček
terapeut TCM
TCM Clinic
Odpovědět

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
19.10.2021
Infoden formou webináře
Informační dny, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Štefánia Ebenová,Ph.D. a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační.Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meet ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ). Kontaktní osoba Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz Příhlášky v odkazu.

10.10.2021
Základy tradiční čínské medicíny
Tradiční čínská medicína je silným nástrojem pro dosažení a udržení si dobrého zdraví v jakémkoliv věku. Už jen pochopení základů jejího fungování je klíčem k plnohodnotnému zdraví a také dlouhověkosti. Na semináři se dozvíte o principu Yinu a Yangu. Seznámíte se s pentagramem orgánů, fungováním energie Qi a toku krve Xue v těle. Teoretické informace budou doplněné praktickými radami, jak dosáhnout harmonie pomocí stravy, změnou životního stylu, cvičením, práce s myslí. Seminář je určen pro širokou veřejnost, která chce pochopit psychosomatické fungování lidského těla a je jí blízká přírodní medicína. Seminář zároveň může rozšířit nástroje odborníků i laiků, nabízejících služby v oblasti péče o zdraví. Více informací v odkazu.

9.10.2021
Qi Gong - zdravotní cvičení pro veřejnost
JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST Třímodulový kurz pro kultivaci těla i duše Qi Gong - systém zdravotních a kultivačních cvičení se v posledních letech rychle rozšířil i do západního světa. Tento systém vychází z orientální definice, kdy zdraví není pouze nepřítomnost různých onemocnění, ale je to zejména potenciál k dalšímu růstu. Růst není možný bez předchozího “uklizení” různých nerovnováh, tělesných, emočních či mentálních bloků, které nám brání univerzálně se rozvíjet. Qi Gong a další formy cvičení nejsou novým náboženstvím a cvičit je mohou jak lidé věřící, tak ateisté či ti, kteří “něco tuší”. Systém je založený na detailní znalosti lidského organizmu a zásad jeho fungování. Přesněji se zabývá kultivací takzvaných “třech pokladů”, tedy kultivaci a ozdravení těla, regulaci dechu a práci s myslí. Ve starém čínském pojetí se rodíme s určitým energetickým potenciálem a záleží na každém z nás, jak s touto zásobárnou vitální energie naložíme. A stejně tak, jako u různých spotřebičů se v manuálu dozvíte, jak správně pečovat o akumulátor či baterii, je i pro správné fungování a rozvoj organizmu do svého plného potenciálu vhodné se o své zdroje řádně starat. Náš kurz je rozdělen do tří modulů ( semestrů ), které na sebe navazují, jsou však koncipovány tak, že se dá z rozjetého vlaku vystoupit na jakékoliv zastávce. Absolvent si vybere, kam až chce dle svých plánů a stanovených cílů dojít. Každý z modulů ( semestrů ) se skládá ze 4 víkendů s následnou dvouměsíční pauzou, potřebnou na procvičení a zažití nově naučené látky. Pro zodpovězení dotazů a udržení kontaktu se “strojvedoucími” bude kurz doplněn podpůrnými online setkáními formou webináře přes Google Meet. Více informací v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

28.7.2021
Mezidobí Země
Mezidobí Země tvoří předěl několika týdnů mezi jednotlivými ročními obdobími. Je to čas, kdy se energie odcházejícího období noří do Země, aby odtud posléze vyšly jako energie nového ročního období. Solární rok (Sui) má pevnou délku, a to 365 nebo 366 dní, která vychází z délky tropického roku a vymezuje dobu od jednoho zimního slunovratu k dalšímu. Každé roční období náleží jednomu elementu - Vodě (zima), Dřevu (jaro), Ohni (léto) a Kovu (podzim). Mezi těmito částmi roku jsou mezidobí, která náleží prvku Země. V těchto mezidobích se Qi zanořuje do Země, aby z ní vynesla na povrch kvalitu nadcházejícího období. Každý z elementů v roce vládne 72-73 dnů.