Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Poradna > téma Azoospermie

Zpět na skupiny | Zpět na témata

Katerina - Azoospermie (9.1.2013)
Dobrý den, již několik let se s partnerem pokoušíme o početí přirozenou cestou a bohužel neúspěšně. Tento týden jsme měli absolvovat první inseminaci na reprodukční klinice,ale pri spermiogramu partnerovi zjistili azoospermii - neexistenci spermii ve vzorku ejakulatu. Rada bych se zeptala, zda je mozne pokusit se lecit tento problem i tradicni cinskou medicinou ci akupunkturou? Blizsi informace nemame, zadne jine testy ani vysetreni zatim neabsolvoval. Děkuji za váš názor, KaterinaOdpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (11.1.2013)
Dobrý den, hodně důležité je, jestli se jedná skutečně o azoospermii, či nízký počet spermií. Při žádné spermii v ejakulátu je šance na zlepšení spermiogramu velmi nízká a ani čínská medicína to nedokáže. V případě nízkého počtu spermií s tím lze pracovat. Doporučil bych po nějaké době absolvovat vyšetření ještě jednou, jestli se azoospermie potvrdí. Stačí takto? S pozdravem M.Řezníček TCM clinic
Odpovědět
Zuzana - Azoospermie (23.1.2016)
Dobrý den, máme s partnerem stejný problém. V našem případě ale již jde o potvrzenou azoospermii (pouze při jednom ze dvou vyšetření spermatu byla nalezena jedna patologická spermie, při druhém nic). Dle následných vyšetření byla vyloučená hormonální příčina i obstrukční azoospermie, nyní ještě čekáme na výsledky genetických testů. Mohla by nám Vaše klinika pomoci?
Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (25.1.2016)
Dobrý den, obávám se, že v případě, kdy ve spermatu není opravdu už žádná funkční spermie, nedokážeme s tím nic udělat. V případě, kdy některé spermie ještě jsou funkční, hledáme (podle čínské medicíny), jestli v organizmu převládá obraz nedostatku jangi či jinu ledvin a podle toho směřujeme léčbu. Ve Vašem případě si opravdu nejsem jistý, jestli bychom s tím dokázali pomoci. Hezký den! M.Řezníček terapeut TCM TCM CLINIC
Odpovědět
Lukas - Azoospermie (17.9.2018)
Dobry den,
Narazil jsem na toto tema a bohuzel se tyka i me, ve spermiogramu nebyly opakovane nalezeny zadne spermie, ale pri metode tesa/mese bylo nalezeno nekolik spermatocytu, jejichz funkce je ale pozastavena.

I kdyz jsem si predchozi tema precetl, neda mi to se nezeptat na to, jestli myslite, ze by mi pohled tradicni cinske mediciny mohl pomoct?

Mozna muze byt chyba treba v ledvinach nebo nadledvinkach, ktera pak ovlivnuje spermatogenezi. Zadna jina pricina u me nebyla nalezena - hormonalni level je v poradku stejne jako genetika.

Moc diky!
Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (17.9.2018)
Dobrý den, Lukáši rozumím vašim obavám. Bohužel se víceméně shoduji s kolegou, že úkol je to nelehký, ale nebyla bych hned na začátku tak skeptická. Přijďte na vstupní prohlídku a můžeme se pokusit léčbou pomoci. Ideálně byste docházel jak na akupunkturu tak byste pil bylinné odvary. Po třech měsících bych nechala udělat kontrolní náběr a uvidíte, zdali se pohneme z místa. Pokud ne, tak bych v léčbě nepokračovala. Pokud ano, tak hurá a určitě by stálo za to takto pracovat dál. Zdravím vás a držím palce Anna Roubínková TCM Clinic
Odpovědět

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
19.10.2021
Infoden formou webináře
Informační dny, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Štefánia Ebenová,Ph.D. a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační.Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meet ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ). Kontaktní osoba Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz Příhlášky v odkazu.

10.10.2021
Základy tradiční čínské medicíny
Tradiční čínská medicína je silným nástrojem pro dosažení a udržení si dobrého zdraví v jakémkoliv věku. Už jen pochopení základů jejího fungování je klíčem k plnohodnotnému zdraví a také dlouhověkosti. Na semináři se dozvíte o principu Yinu a Yangu. Seznámíte se s pentagramem orgánů, fungováním energie Qi a toku krve Xue v těle. Teoretické informace budou doplněné praktickými radami, jak dosáhnout harmonie pomocí stravy, změnou životního stylu, cvičením, práce s myslí. Seminář je určen pro širokou veřejnost, která chce pochopit psychosomatické fungování lidského těla a je jí blízká přírodní medicína. Seminář zároveň může rozšířit nástroje odborníků i laiků, nabízejících služby v oblasti péče o zdraví. Více informací v odkazu.

9.10.2021
Qi Gong - zdravotní cvičení pro veřejnost
JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST Třímodulový kurz pro kultivaci těla i duše Qi Gong - systém zdravotních a kultivačních cvičení se v posledních letech rychle rozšířil i do západního světa. Tento systém vychází z orientální definice, kdy zdraví není pouze nepřítomnost různých onemocnění, ale je to zejména potenciál k dalšímu růstu. Růst není možný bez předchozího “uklizení” různých nerovnováh, tělesných, emočních či mentálních bloků, které nám brání univerzálně se rozvíjet. Qi Gong a další formy cvičení nejsou novým náboženstvím a cvičit je mohou jak lidé věřící, tak ateisté či ti, kteří “něco tuší”. Systém je založený na detailní znalosti lidského organizmu a zásad jeho fungování. Přesněji se zabývá kultivací takzvaných “třech pokladů”, tedy kultivaci a ozdravení těla, regulaci dechu a práci s myslí. Ve starém čínském pojetí se rodíme s určitým energetickým potenciálem a záleží na každém z nás, jak s touto zásobárnou vitální energie naložíme. A stejně tak, jako u různých spotřebičů se v manuálu dozvíte, jak správně pečovat o akumulátor či baterii, je i pro správné fungování a rozvoj organizmu do svého plného potenciálu vhodné se o své zdroje řádně starat. Náš kurz je rozdělen do tří modulů ( semestrů ), které na sebe navazují, jsou však koncipovány tak, že se dá z rozjetého vlaku vystoupit na jakékoliv zastávce. Absolvent si vybere, kam až chce dle svých plánů a stanovených cílů dojít. Každý z modulů ( semestrů ) se skládá ze 4 víkendů s následnou dvouměsíční pauzou, potřebnou na procvičení a zažití nově naučené látky. Pro zodpovězení dotazů a udržení kontaktu se “strojvedoucími” bude kurz doplněn podpůrnými online setkáními formou webináře přes Google Meet. Více informací v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

28.7.2021
Mezidobí Země
Mezidobí Země tvoří předěl několika týdnů mezi jednotlivými ročními obdobími. Je to čas, kdy se energie odcházejícího období noří do Země, aby odtud posléze vyšly jako energie nového ročního období. Solární rok (Sui) má pevnou délku, a to 365 nebo 366 dní, která vychází z délky tropického roku a vymezuje dobu od jednoho zimního slunovratu k dalšímu. Každé roční období náleží jednomu elementu - Vodě (zima), Dřevu (jaro), Ohni (léto) a Kovu (podzim). Mezi těmito částmi roku jsou mezidobí, která náleží prvku Země. V těchto mezidobích se Qi zanořuje do Země, aby z ní vynesla na povrch kvalitu nadcházejícího období. Každý z elementů v roce vládne 72-73 dnů.