Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Poradna > téma Závratě

Zpět na skupiny | Zpět na témata

Monika - Závratě (27.5.2012)
Dobrý den.
Prosím o radu a ev.pomoc. Již druhý týden mám závratě v různé intenzitě. Od "motání hlavy" po stavy, kdy nejsem schopna stát na nohou, neurol.vyšetření v pátek prokázalo mírnou cerebrální smp. vpravo s mírnou blokádou c páteře, kde mám výrůstky, v C4-C5 až kyfotizaci. Poslední 2 roky mám dosti velké stresy nejen v práci ale i v osobním životě, myslím si a cítím to tak, že právě to je důsledek mých problémů. Vždy jsem hodně sportovala, nevím, co je to rýma, nebo jiná běžná nemoc,imunitu jsem vždy měla v pořádku, ale poslední rok mívám psychické i fyzické problémy, které jsem prostě přehlížela, nebo spíš vidět nechtěla. Jsem indikována na MR k vyloučení demyelinizace nebo jiné etiologie mých obtíží. Aby toho nebylo málo, při béžné gyn.prohlídce minulý týden na UZ mi lékařka zjistila na levém ovariu cystu 10x7x5cm a v ní nádor, dle vyš.krve benigní. Byla by TCM cestou řešení mých problémů? Zajímá mě taky Váš názor na bezpečnost vyšetření pomocí MR.
Děkuji za odpověď.Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (29.5.2012)
Dobrý den, vezmu to od spoda. Vyšetření na MR bych se neobával, byť není nejpříjemnější, zejména v případě klaustrofóbie. Příčin závratí je několik, ve vašem případě bych si troufl odhadnout, že máte pravdu a dlouhodobý stres, který podle čínské medicíny negativně ovlivňuje vnitřní orgány (např. játra hodně trpí stresem a emocemi vůbec), je příčinou. Čínská medicína by měla umět pomoci, ale hodně závisí na výsledku vstupního vyšetření (hodně se ptáme, diagnostika jazyka a pulzu), z kterého terapeut vyvodí hlavní obraz nerovnováhy v organizmu a navrhne léčbu. Na poli onkologie se čínská medicína celosvětově (s vyjímkou Číny) soustředí na potlačení či minimalizaci vedlejších účinků spojených s léčbou léčbou moderní, ne na přímou léčbu nádorů. Stačí takto? V případě dalších dotazů se mi ozvěte. S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět

eshop produktů čínské medicíny veřejnost semináře a cvičení Přípravný ročník 2021

Copyright © 2020   TCM Bohemia Objednání na kliniku Kontakt


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
2.12.2020
Webinář infoden
Informačním dnům u nás v TCM INSTITUT situace nepřeje, proto je pro Vás připraven webinář, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Jozef Lucký a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační. Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meets ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ).

25.5.2020
Altán vědomostí
Věděli jste, že při nemoci, je nejlepší na citrón zapomenout? Že akupunktura nemusí pocházet právě z Číny? Toto a mnohem více se dozvíte v naší nové sekci Altán vědomostí na stránkách TCM INSTITUT.

20.2.2020
ISO 9001 – Systém managementu kvality
Společnost TCM BOHEMIA s.r.o. v loňském roce získala certifikát ISO 9001:2015. Veškeré činnosti vykonávané v naší společnosti jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001:2015. Tento systém managmentu kvality se cíleně zaměřuje na správné výrobní procesy a kvalitu služeb a tím pomáhá zajistit úroveň spokojenosti zákazníka, splnění jeho požadavků a očekávání.

21.5.2018
Lékaři nemají na své pacienty čas a zapomínají na jejich duši.
Štefánia Ebenová: Pracovala třináct let v pražském IKEM, nakonec z něj ale odešla a začala se věnovat čínské medicíně. Založila vlastní kliniku Meridian, kde má na pacienty čas a může se jim věnovat naplno. Čínská medicína se stala smyslem jejího života a pomáhá jí zvládat i vlastní závažné onemocnění.

15.3.2018
Čínská medicína v pozici spolujezdce
Rozhovor MUDr. Jozefa Luckého o návrhu na vyřazení terapeutů TČM ze seznamu odborných zdravotnických pracovníků a další zajímavá témata. Článek v Lidových novinách