Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Poradna > téma Vaječníkové cysty s podezřením na endometriozu

Zpět na skupiny | Zpět na témata

Lenka - Vaječníkové cysty s podezřením na endometriozu (6.2.2013)
Dobrý den,
je mi 26 let a již od května roku 2012 se trápím s cystami. Podstoupila jsem již jednu operaci, při které mi byla odejmuta cysta velikosti 7cm a s ní také pravý vejcovod. Lékaři mi řekli, že díky zánětu (který neví jak vznikl) mám levou stranu ženských orgánů trošku srostlou dohromady a lze předpokládat, že levý vejcovod tak bude neprůchodný. Po operaci mi prakticky do 2 měsíců vznikly nové cysty, které se postupně zvětšují. Na posledním ultrazvuku mi řekli, že to vypadá na endometriozu, ale nejsou si jisti. Paní doktorka mi nasadila hormonální antikoncepci s tím, že by to mělo zabránit růstu cyst a postupně je zmenšovat. Já se ale bojím toho, že po vysazení antikoncepce mi cysty znovu narostou a bude to stejné jako předtím (pokud tedy antikoncepce vůbec zabere a cysty zmenší). Situace je pro mne i o to horší, že jsem momentálně v zahraničí (Kanada), ale kvůli těmto problémům plánuji odjet zpět domů.
Západní medicíně již nevěřím, neřeší příčinu mých obtíží jen mne dopují práškami. Potřebovala bych nějakou radu, na koho se obrátit. Začínám být dost zoufalá a nemám hezké představy o své budoucnosti co se týče zdraví. Chtěla bych pomoc komplexní ze strany čínské medicíny,ale nevím, na koho se obrátit, aby to byl opravdu dobrý doktor.

Děkuji Vám předem za odpověď.Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (7.2.2013)
Dobrý den, s podobnými případy se setkáváme poměrně často, ale tím, že čínská medicína se na fungování lidského organizmu dívá úplně jinak, dokáže si poradit i s případy, které podle západní medicíny řešitelné nejsou. Postup je takový, že na začátku je vstupní vyšetření (hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu), na základě kterého se stanoví léčba ušitá na míru pacienta. Ta, v podobných případech, zahrnuje léčbu bylinami, příp. akupunkturu a také úpravu stravy. I tak se nejedná o jednoduchou záležitost a např. endometrióza se léčí v řádu měsíců, třeba i rok. U nás na klinice má s oblastí gynekologie největší zkušenosti Dr.Zhang. V případě, kdy se rozhodnete nás navštívit, je možné si domluvit termín u této paní doktorky. Snad takto stačí? S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
Lenka - Vaječníkové cysty s podezřením na endometriozu (8.2.2013)
Dobrý den,

děkuji moc za pohotovou odpověď. Plánuji se určitě obrátit na někoho doma, děkuji za kontakt na paní doktorku, určitě ji co nejdříve vyhledám. Jak dlouho dopředu je vhodné si sjednat schůzku? Myslím tím, jak moc je paní doktorka vytížená ať mám představu.

Děkuji ještě jednou a přeji Vám hezký den.
Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (12.2.2013)
Dobrý den, většinou tak 2 až 3 týdny dopředu lze najít vhodný termín. S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
19.10.2021
Infoden formou webináře
Informační dny, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Štefánia Ebenová,Ph.D. a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační.Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meet ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ). Kontaktní osoba Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz Příhlášky v odkazu.

10.10.2021
Základy tradiční čínské medicíny
Tradiční čínská medicína je silným nástrojem pro dosažení a udržení si dobrého zdraví v jakémkoliv věku. Už jen pochopení základů jejího fungování je klíčem k plnohodnotnému zdraví a také dlouhověkosti. Na semináři se dozvíte o principu Yinu a Yangu. Seznámíte se s pentagramem orgánů, fungováním energie Qi a toku krve Xue v těle. Teoretické informace budou doplněné praktickými radami, jak dosáhnout harmonie pomocí stravy, změnou životního stylu, cvičením, práce s myslí. Seminář je určen pro širokou veřejnost, která chce pochopit psychosomatické fungování lidského těla a je jí blízká přírodní medicína. Seminář zároveň může rozšířit nástroje odborníků i laiků, nabízejících služby v oblasti péče o zdraví. Více informací v odkazu.

9.10.2021
Qi Gong - zdravotní cvičení pro veřejnost
JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST Třímodulový kurz pro kultivaci těla i duše Qi Gong - systém zdravotních a kultivačních cvičení se v posledních letech rychle rozšířil i do západního světa. Tento systém vychází z orientální definice, kdy zdraví není pouze nepřítomnost různých onemocnění, ale je to zejména potenciál k dalšímu růstu. Růst není možný bez předchozího “uklizení” různých nerovnováh, tělesných, emočních či mentálních bloků, které nám brání univerzálně se rozvíjet. Qi Gong a další formy cvičení nejsou novým náboženstvím a cvičit je mohou jak lidé věřící, tak ateisté či ti, kteří “něco tuší”. Systém je založený na detailní znalosti lidského organizmu a zásad jeho fungování. Přesněji se zabývá kultivací takzvaných “třech pokladů”, tedy kultivaci a ozdravení těla, regulaci dechu a práci s myslí. Ve starém čínském pojetí se rodíme s určitým energetickým potenciálem a záleží na každém z nás, jak s touto zásobárnou vitální energie naložíme. A stejně tak, jako u různých spotřebičů se v manuálu dozvíte, jak správně pečovat o akumulátor či baterii, je i pro správné fungování a rozvoj organizmu do svého plného potenciálu vhodné se o své zdroje řádně starat. Náš kurz je rozdělen do tří modulů ( semestrů ), které na sebe navazují, jsou však koncipovány tak, že se dá z rozjetého vlaku vystoupit na jakékoliv zastávce. Absolvent si vybere, kam až chce dle svých plánů a stanovených cílů dojít. Každý z modulů ( semestrů ) se skládá ze 4 víkendů s následnou dvouměsíční pauzou, potřebnou na procvičení a zažití nově naučené látky. Pro zodpovězení dotazů a udržení kontaktu se “strojvedoucími” bude kurz doplněn podpůrnými online setkáními formou webináře přes Google Meet. Více informací v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

28.7.2021
Mezidobí Země
Mezidobí Země tvoří předěl několika týdnů mezi jednotlivými ročními obdobími. Je to čas, kdy se energie odcházejícího období noří do Země, aby odtud posléze vyšly jako energie nového ročního období. Solární rok (Sui) má pevnou délku, a to 365 nebo 366 dní, která vychází z délky tropického roku a vymezuje dobu od jednoho zimního slunovratu k dalšímu. Každé roční období náleží jednomu elementu - Vodě (zima), Dřevu (jaro), Ohni (léto) a Kovu (podzim). Mezi těmito částmi roku jsou mezidobí, která náleží prvku Země. V těchto mezidobích se Qi zanořuje do Země, aby z ní vynesla na povrch kvalitu nadcházejícího období. Každý z elementů v roce vládne 72-73 dnů.