Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Poradna > téma Senzitivita na lepek

Zpět na skupiny | Zpět na témata

Kamil - Senzitivita na lepek (3.6.2014)
Dobrý den,

měl bych na Vás dotaz ohledně senzitivity na lepek z pohledu čínské medicíny.

Několik let mne trápí různé zdravotní problémy (pro mne nejhorší to jsou kožní problémy). Bohužel tradiční medicína mi nemůže pomoci, a proto se snažím najít příčinu sám. Eliminační metodou jsem vyzkoušel vysadit z jídelníčku různé potraviny. Zlepšení se dostavilo po vysazení lepku (bohužel se mi zatím nedaří držet dietu na 100%, takže problémy nevymizely, ale podle mě určitá reakce na lepek existuje).

Mám za sebou všechna možná vyšetření: alergologické vyšetření (alergie na lepek a celiakie nepotvrzena), gatro vyšetření (celiakie nepotvrzena). Z doslechu je prý možné být na lepek přecitlivělý, aniž by se jednalo o alergii či celiakii.

Chtěl bych se tedy zeptat, zdali je možné nějakým způsobem senzitivitu na lepek řešit/ovlivnit pomocí čínské medicíny. Podle klasické medicíny je jediným řešením bezlepková dieta, ale někde jsem se doslechl, že by v tomto případě mohla čínská medicína pomoci.

Děkuji za odpověď.Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (5.6.2014)
Dobrý den, dle čínské medicíny za jakýmkoliv problémem s trávením čehokoliv "běžného" hledáme oslabení sleziny, ovšem v čínském modelu se pod názvem slezina rozumí celý trávicí trakt. Cesta tedy je posílit a harmonizovat organizmus tak, aby neměl problém s trávením něčeho, co by vadit nemělo. Tolik teorie. V praxi ovšem hodně závisí výsledku vstupního vyšetření (cca hodina, hodně otázek a odpovědí, diagnostika z jazyka a pulzu), které zmapuje celý organizmus, najde slabé články řetězu a stanoví obrazy nerovnováhy v organizmu. Podle nich terapeut navrhne léčbu - akupunkturu, byliny, úpravu stravy atd. Stačí takto? Hezký den! M.Řezníček
Odpovědět
Kamil - (5.6.2014)
Děkuji, ano stačí. Jenom by mne ještě zajímalo, zdali jste už někdy léčili někoho, kdo měl problémy s lepkem (ne alergii, ale intoleranci/sensitivitu). Pokud ano, jaké byly výsledky?
Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (13.6.2014)
Dobrý den, ano, s podobnými případy se setkáváme. Jelikož dle čínského přístupu neřešíme "přecitlivělost na lepek", ale posilujeme trávicí trakt, stav se většinou zlepšuje. Léčba není krátkodobá, jelikož dlouho trvalo, než se organizmus do tohoto stádia dostal, a pohybuje se v horizontu měsíců. Hezký den! M.Řezníček
Odpovědět
Lucie - Dotaz (23.8.2017)
Dobry den dnes jsme byly na vysetreni cinske mediciny a zjistilo se ze syn ma zrejme alergii na zito oves a psenici.jak mam postupovat mam to resit i s praktickym doktorem? Dekuji
Odpovědět
Martin Řezníček, TCM Clinic - alergie na obiloviny (25.8.2017)
Dobrý den,
to je samozřejmě na vás, ale myslím, že západní medicína toto neřeší. Postupujte podle strategie léčby, kterou jste si domluvila s terapeutem čínské medicíny. Hezký den! M.Řezníček
Odpovědět

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
19.10.2021
Infoden formou webináře
Informační dny, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Štefánia Ebenová,Ph.D. a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační.Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meet ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ). Kontaktní osoba Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz Příhlášky v odkazu.

10.10.2021
Základy tradiční čínské medicíny
Tradiční čínská medicína je silným nástrojem pro dosažení a udržení si dobrého zdraví v jakémkoliv věku. Už jen pochopení základů jejího fungování je klíčem k plnohodnotnému zdraví a také dlouhověkosti. Na semináři se dozvíte o principu Yinu a Yangu. Seznámíte se s pentagramem orgánů, fungováním energie Qi a toku krve Xue v těle. Teoretické informace budou doplněné praktickými radami, jak dosáhnout harmonie pomocí stravy, změnou životního stylu, cvičením, práce s myslí. Seminář je určen pro širokou veřejnost, která chce pochopit psychosomatické fungování lidského těla a je jí blízká přírodní medicína. Seminář zároveň může rozšířit nástroje odborníků i laiků, nabízejících služby v oblasti péče o zdraví. Více informací v odkazu.

9.10.2021
Qi Gong - zdravotní cvičení pro veřejnost
JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST Třímodulový kurz pro kultivaci těla i duše Qi Gong - systém zdravotních a kultivačních cvičení se v posledních letech rychle rozšířil i do západního světa. Tento systém vychází z orientální definice, kdy zdraví není pouze nepřítomnost různých onemocnění, ale je to zejména potenciál k dalšímu růstu. Růst není možný bez předchozího “uklizení” různých nerovnováh, tělesných, emočních či mentálních bloků, které nám brání univerzálně se rozvíjet. Qi Gong a další formy cvičení nejsou novým náboženstvím a cvičit je mohou jak lidé věřící, tak ateisté či ti, kteří “něco tuší”. Systém je založený na detailní znalosti lidského organizmu a zásad jeho fungování. Přesněji se zabývá kultivací takzvaných “třech pokladů”, tedy kultivaci a ozdravení těla, regulaci dechu a práci s myslí. Ve starém čínském pojetí se rodíme s určitým energetickým potenciálem a záleží na každém z nás, jak s touto zásobárnou vitální energie naložíme. A stejně tak, jako u různých spotřebičů se v manuálu dozvíte, jak správně pečovat o akumulátor či baterii, je i pro správné fungování a rozvoj organizmu do svého plného potenciálu vhodné se o své zdroje řádně starat. Náš kurz je rozdělen do tří modulů ( semestrů ), které na sebe navazují, jsou však koncipovány tak, že se dá z rozjetého vlaku vystoupit na jakékoliv zastávce. Absolvent si vybere, kam až chce dle svých plánů a stanovených cílů dojít. Každý z modulů ( semestrů ) se skládá ze 4 víkendů s následnou dvouměsíční pauzou, potřebnou na procvičení a zažití nově naučené látky. Pro zodpovězení dotazů a udržení kontaktu se “strojvedoucími” bude kurz doplněn podpůrnými online setkáními formou webináře přes Google Meet. Více informací v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

28.7.2021
Mezidobí Země
Mezidobí Země tvoří předěl několika týdnů mezi jednotlivými ročními obdobími. Je to čas, kdy se energie odcházejícího období noří do Země, aby odtud posléze vyšly jako energie nového ročního období. Solární rok (Sui) má pevnou délku, a to 365 nebo 366 dní, která vychází z délky tropického roku a vymezuje dobu od jednoho zimního slunovratu k dalšímu. Každé roční období náleží jednomu elementu - Vodě (zima), Dřevu (jaro), Ohni (léto) a Kovu (podzim). Mezi těmito částmi roku jsou mezidobí, která náleží prvku Země. V těchto mezidobích se Qi zanořuje do Země, aby z ní vynesla na povrch kvalitu nadcházejícího období. Každý z elementů v roce vládne 72-73 dnů.