Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Poradna > téma chladová alergie

Zpět na skupiny | Zpět na témata

Viky - chladová alergie (19.3.2012)
Dobrý den,rada by som vas poprosila o radu.mam dlhodoby problem s chladovou alergiou.klasicka medicina si s tym nevie poradit.prejavuje sa to opuchom koze.mozem byt samozrejme teplo oblecena ale tvar si nezakryjem a tam je to najvacsi problem.a este ku vsetkemu trpim aj akne s cim taktiez bojujem asi od 14 rokov a bez vysledku.takze opuchnuta cervena tvar a akne-nic prijemneho.tvar mam opuchnutu cervenu a ked sa vratim do tepla citim navaly tepla opuch cca po 15.min.zmizne.musim povedat ze v zime fakt trpim.samozrejme to je pre mna neprijemne a vplyva to na mna i psychicky.uz dopredu rozmyslam nad tym kam budem muset ist ako opuchnem a ako si ma budu ludia obzerat.dakujem vam za odpoved a dufam ze najdeme riesenie mojho problemuOdpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (20.3.2012)
Dobrý den, s kožními problémy i alergiemi se v terapeutické praxi setkáváme poměrně často a čínská medicína je jedna z mála, které se daří podobné problémy řešit. Např. na akné se dívá tak, že je nutno vyřešit "horkost" (kořen problému), která je v těle navíc, a která vystoupá až na kůži, kde se projeví. Hlavní léčba spočívá v podávání bylin, ale důležitá je také úprava stravy. Na počátku je třeba absolvovat vstupní vyšetření, kde se hodně ptáme, vč.diagnostiky jazyka a pulzu, čímž si zmapujeme kompletně stav organizmu. Vlastní léčba je potom ušita na míru konkrétnímu pacientovi. Snad takto stačí... S pozdravem M.Řezníček TCM Clinic
Odpovědět
Jarka - chladová alergie (4.9.2015)
Mám chladovou alergii, která se projevuje zrudnutím a plastickými útvary na tváři. Rovněž velmi často nastydnu, přičemž se dostatečně oblékám. Mému tělu vlastně vadí styk s chladem v jakékoli formě (studený vzduch, vítr, průvan, studená voda, mráz) a chlad mi rovněž vždy odebere spoustu energie, takže se pak cítím unavená.Trvá to celý můj život a pokud se pamatuji, nikdo v rodině tím netrpěl. Nemám nadváhu, nikdy jsem nekouřila ani neměla jiné závislosti. Dosud si s tím ani klasická ani alternativní medicína neuměly poradit.
Odpovědět
TCM Clinic - Odpověď TCM Clinic (11.9.2015)
Dobrý den, Vaše symptomy bývají v termínech čínské medicíny často způsobeny "chladným větrem" a podílí se na nich vnitřní nerovnováha v organismu. Pro optimální způsob léčby Vašich obtíží je potřeba znát kompletní anamnézu. Pokud se tedy odhodláte vyzkoušet čínskou medicínu, uvítáme Vás na vstupní konzultaci ( trvá přibližně hodinu a sestává z dotazování, pozorování, diagnostiky z jazyka a pulzu). S pozdravem H.Vlachová TCM Clinic
Odpovědět

TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1

Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz
Otvírací doba:

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00
Chci zasílat newsletter

Příjmení

Jméno

E-mail


Objednání na kliniku VSTOUPIT
Hledáte další informace? KONTAKT


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 230 234 777
Mobil: 603 512 165
@: recepce@tcmclinic.cz

Po: 08:30 - 18:00
Út: 08:30 - 18:00
St: 08:30 - 18:00
Čt: 08:30 - 18:00
Pá: 08:30 - 16:00

Instagram Fecbook TCM ClinicAktuality
19.10.2021
Infoden formou webináře
Informační dny, kde se budete moci zeptat na vše, co Vás ke studiu Pěti dovedností zajímá. MUDr. Štefánia Ebenová,Ph.D. a Mgr. Aneta Gutwirtová Vás seznámí jak s odbornou náplní studia, tak Vás provedou studiem po stránce organizační.Máte-li o informační webinář zájem, prosím přihlaste se a zadejte svůj email, na který Vám bude den předem zaslaná pozvánka k připojení v Google Meet ( Vy můžete pozvánku otevřít v libovolném prohlížeči ). Kontaktní osoba Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz Příhlášky v odkazu.

10.10.2021
Základy tradiční čínské medicíny
Tradiční čínská medicína je silným nástrojem pro dosažení a udržení si dobrého zdraví v jakémkoliv věku. Už jen pochopení základů jejího fungování je klíčem k plnohodnotnému zdraví a také dlouhověkosti. Na semináři se dozvíte o principu Yinu a Yangu. Seznámíte se s pentagramem orgánů, fungováním energie Qi a toku krve Xue v těle. Teoretické informace budou doplněné praktickými radami, jak dosáhnout harmonie pomocí stravy, změnou životního stylu, cvičením, práce s myslí. Seminář je určen pro širokou veřejnost, která chce pochopit psychosomatické fungování lidského těla a je jí blízká přírodní medicína. Seminář zároveň může rozšířit nástroje odborníků i laiků, nabízejících služby v oblasti péče o zdraví. Více informací v odkazu.

9.10.2021
Qi Gong - zdravotní cvičení pro veřejnost
JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST Třímodulový kurz pro kultivaci těla i duše Qi Gong - systém zdravotních a kultivačních cvičení se v posledních letech rychle rozšířil i do západního světa. Tento systém vychází z orientální definice, kdy zdraví není pouze nepřítomnost různých onemocnění, ale je to zejména potenciál k dalšímu růstu. Růst není možný bez předchozího “uklizení” různých nerovnováh, tělesných, emočních či mentálních bloků, které nám brání univerzálně se rozvíjet. Qi Gong a další formy cvičení nejsou novým náboženstvím a cvičit je mohou jak lidé věřící, tak ateisté či ti, kteří “něco tuší”. Systém je založený na detailní znalosti lidského organizmu a zásad jeho fungování. Přesněji se zabývá kultivací takzvaných “třech pokladů”, tedy kultivaci a ozdravení těla, regulaci dechu a práci s myslí. Ve starém čínském pojetí se rodíme s určitým energetickým potenciálem a záleží na každém z nás, jak s touto zásobárnou vitální energie naložíme. A stejně tak, jako u různých spotřebičů se v manuálu dozvíte, jak správně pečovat o akumulátor či baterii, je i pro správné fungování a rozvoj organizmu do svého plného potenciálu vhodné se o své zdroje řádně starat. Náš kurz je rozdělen do tří modulů ( semestrů ), které na sebe navazují, jsou však koncipovány tak, že se dá z rozjetého vlaku vystoupit na jakékoliv zastávce. Absolvent si vybere, kam až chce dle svých plánů a stanovených cílů dojít. Každý z modulů ( semestrů ) se skládá ze 4 víkendů s následnou dvouměsíční pauzou, potřebnou na procvičení a zažití nově naučené látky. Pro zodpovězení dotazů a udržení kontaktu se “strojvedoucími” bude kurz doplněn podpůrnými online setkáními formou webináře přes Google Meet. Více informací v odkazu.

5.10.2021
Zpevněme své energetické štíty proti virózám a nachlazení!
Naše tělo před průnikem patogenu chrání Wei Qi neboli Obranná Qi. Ta koluje v povrchové vrstvě organismu (mimo akupunkturní dráhy) a chrání tělo před vstupem škodliviny dovnitř. Lze ji přirovnat k imunitě. S podzimem přicházejí různé virózy a nachlazení. Však již nyní pediatři hlásí plné ordinace rýmujících a kašlajících dítek, které odpadly po pár dnech ve školkách a školách. Náš imunitní systém dostal v posledním roce a půl na frak. Mnohdy jsme měli omezené možnosti sportování i pobytu na čerstvém vzduchu. Restrikce se dotkly i obyčejného lidského setkávání, povídání s přáteli a pobývání v širším kruhu rodinném. Na silné imunitě se totiž nepodílí jen dobrá fyzička, ale také psychická pohoda. Dnes se na imunitu podíváme očima tradiční čínské medicíny. A hlavně na to, jak ji můžeme zase posílit a dostat se tak do skvělé kondice. Jdeme na to. Celý článek v odkazu.

28.7.2021
Mezidobí Země
Mezidobí Země tvoří předěl několika týdnů mezi jednotlivými ročními obdobími. Je to čas, kdy se energie odcházejícího období noří do Země, aby odtud posléze vyšly jako energie nového ročního období. Solární rok (Sui) má pevnou délku, a to 365 nebo 366 dní, která vychází z délky tropického roku a vymezuje dobu od jednoho zimního slunovratu k dalšímu. Každé roční období náleží jednomu elementu - Vodě (zima), Dřevu (jaro), Ohni (léto) a Kovu (podzim). Mezi těmito částmi roku jsou mezidobí, která náleží prvku Země. V těchto mezidobích se Qi zanořuje do Země, aby z ní vynesla na povrch kvalitu nadcházejícího období. Každý z elementů v roce vládne 72-73 dnů.