ALTERNATIVA PRO VAŠE ZDRAVÍ

Zeď postavená na širokých základech se sotva nakloní, strom s hlubokými kořeny nevytáhneš.

Gan Bao, dynastie Jin (265-420)

Bezpečnost především

Odebíráme byliny a produkty od společnosti TCM Bohemia, která je pro nás garantem kvality dodávaného zboží.

TCM Bohemia deklaruje:

"...během více jak 15ti let aktivit na poli nákupu, zpracování a distribuce čínských bylin jsme nasbírali množství vědomostí a zkušeností týkajících se léčivek, jejich geoautenticity, čínské i místní legislativy, regionálních specifik i účinnosti bylinných produktů v západních zemích.

Čínské léčivky nakupujeme od prověřených distributorů, bylinky jsou přepravované ve vakuových obalech s odčerpaným vzduchem a dodávky jsou pečlivě vizuálně kontrolované.

Každý krok během přípravy bylinné směsi je dvojitě kontrolován, aby se předešlo možné chybovosti. Vzorek namíchaných směsí uchováváme a evidujeme po dobu 2 měsíců pro případ zpětné kontroly složení.

Pro vaření odvarů používáme nástroje, vybavení i obalový materiál totožné s těmi, které používají nejrenomovanější bylinkárny v Číně.

Z každé šarže nových zásilek wanů namátkou vybíráme vzorky, které necháváme laboratorně kontrolovat na těžké kovy a mikrobiologické složení.

Rovněž z dodávek bylin namátkou vybíráme vzorky, které prochází stejnou kontrolou.

V tomto roce jsme rovněž zavedli kontrolu radiace dovezených bylin a obalů.

Příloha:
Laboratorní protokol z rozboru Ren Shenu na těžké kovy.
Laboratorní protokol mykotoxicity Shen Qu.
Laboratorní protokol mykotoxicity hotového odvaru.
(Pro porovnání, v nejpřísněji hlídané třídě – potraviny pro kojence - je limitní množství 200 mikrog/kg.)
Laboratorní protokol čerstvého náhodně vybraného odvaru.
Laboratorní protokol téhož odvaru po 60 dnech v lednici.
Laboratorní protokol téhož odvaru po 60 dnech za oknem na slunci.
Laboratorní protokol byliny Rou Cong Rong.
Laboratorní protokol granulované náhodně vybrané směsi.
Laboratorní protokol byliny Bai Jie Zi v granulích.

veřejnost semináře a cvičení eshop produktů čínské medicíny Postgraduální semináře

Copyright © 2019   TCM Bohemia Objednání na kliniku Kontakt


Kontakt
TCM BOHEMIA s.r.o.
Národní 11
110 00 Praha 1
Tel: 222 075 280
Mobil: 603 512 165
Fecbook TCM ClinicAktuality
16.2.2019
4. Reprezentační ples přátel tradiční čínské medicíny
Praha - Slovanský dům, zahájení v 20.00 hod. K tanci hraje orchestr Vladimíra Janského. Hostem večera bude Lucie Bílá společně s orchestrem Petra Maláska. Zahájení prodeje vstupenek dne 10. 11. 2018

13.10.2018
Seminář Chřipka a nachlazení - nemoci podzimu
Letní dny již jsou nenávratně minulostí, teplota klesá a část roku se přehoupla do jinové poloviny. Náš organizmus je na ochlazení připraven, tedy alespoň většinou. Wei Qi (naše energetické brnění) nás chrání před chladem i před škodlivým patogenem, např. chřipkou. Co když je naše ochrana děravá, nebo patogen natolik silný, že se přese všechno prokouše dovnitř? Potom onemocníme. Můžeme si pomoci bylinami a úpravou stravy. O tom bude tento seminář.

1.10.2018
Cvičení Qi Gong pro začátečníky a mírně pokročilé
Během společného cvičení Qi Gong bude hlavní cíl podpora našeho zdraví, rozhýbání kloubů a podpora správného držení těla. K tomu budeme využívat několik sestav (JIBEN QIGONG, WUXING QIGONG, WUDAOYIN) a statický postoj (WUJI). Každá sestava umožní ovlivnit naše tělo jinou kvalitou. Začátečníci se budou soustředit na zvládnutí základního pohybu jednotlivých cviků spolu s dechem a nastavením mysli. Pokročilí budou vkládat do cvičení další kvality, které posunou cvičení na hlubší a efektivnější úroveň.

22.9.2018
Kurz Tui Na 2018
Škola čínských masáží Tui Na a pomocných technik 2018 - baňky, moxa, Gua Sha, švestkové kladívko. Tui Na masáž je jedním z hlavních léčebných nástrojů tradiční čínské medicíny. Jako ucelená metoda vznikla před více než 2 tisíci lety a svou důležitostí a účinností byla přirovnávána k akupunktuře. Kurz je určen pro: všechny zájemce z řad veřejnosti, kteří mají zájem o tradiční čínskou medicínu nebo jen o tuto metodu fyzioterapeutické nebo rehabilitační pracovníky, maséry nebo další odborníky podobných zaměření další zdravotnické nebo lékařské pracovníky, chiropraktiky a všechny, kteří si chtějí rozšířit znalosti tímto směrem

21.5.2018
Lékaři nemají na své pacienty čas a zapomínají na jejich duši.
Štefánia Ebenová: Pracovala třináct let v pražském IKEM, nakonec z něj ale odešla a začala se věnovat čínské medicíně. Založila vlastní kliniku Meridian, kde má na pacienty čas a může se jim věnovat naplno. Čínská medicína se stala smyslem jejího života a pomáhá jí zvládat i vlastní závažné onemocnění.